KDT wnioskuje o cofnięcie koncesji agencji gwarancji

Category: inne
27 lipca, 2020

Spółka KDT skierowała przy poniedziałek az do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jak i równiez Administracji wniosek o cofnięcie koncesji filii ochrony, która w ubiegły wtorek brała udział po działaniach komornika w hali KDT dzieki Pl. Defilad w Warszawie.

„Spółka motywuje ten konkluzja m. in. tym, że pracownicy opieki nie byli w żadnej mierze uprawnieni do używania jakiejkolwiek postaci przemocy wzgledem osób znajdujących się wewnątrz hali, zas naruszenie nietykalności fizycznej innych osób nosiło znamiona przestępstwa” – napisał reprezentujący KDT w mediach Damian Grabiński w przesłanym PAP oświadczeniu.

PAP nie zaakceptowac udało się w poniedziałek uzyskać posady MSWiA po tej kwestii.

Halę Kupieckich Domów Towarowych, zajmowaną przez kupców od czasu początku r. mimo wygaśnięcia umowy do niej dzierżawy, komornik zajął w imieniu miasta po ubiegły wtorek. Doszło wówczas do starć towarzyszącej jemu ochrony, straży miejskiej jak i równiez policji z kupcami jak i równiez przybyłymi po okolice hali chuliganami. Kupcy skarżyli się wówczas, że pracownicy towarzyszącej komornikowi gwarancji użyli w stosunku do nich gazu, a na wkroczeniu sluzace do hali pobili ich.

Przy poniedziałek było pod halą spokojnie. Pozostawiony w hali towar i wyposażenie stoisk odbierają kolejni kupcy. Zdaniem Grabińskiego cała operacja potrwa nawet 4 tygodnie.

Grabiński odciął się od pojawiających się w mediach informacji, jakoby zarząd KDT prowadził rozmowy z właścicielem sąsiadującej z halą działki a mianowicie Tadeuszem Kossem, na której kupcy mieliby dalej prowadzić handel.

„Pan Koss złożył nam taką propozycję, jednak spółka nie zaakceptowac będzie wynajmować od jego żadnego terenu” – powiedział.

O możliwości wynajęcia działki kupcom Koss powiedział PAP w piątek. W poniedziałek jednak stwierdził, że nie podjął definitywnej decyzji w tej sprawie, a na temat wynajęcie działki zwracał się do faceta zarząd kupieckiej spółki. Podkreślił także, że przed rokiem proponował KDT kupno swej działki.

Koss zapowiedział także pozew przeciw odpowiedzialnym za ogrodzenie terenu wokół hali, bo a mianowicie w jego ocenie a mianowicie naruszyło to jego uprawnienia właścicielskie. Marcin Ochmański z wydziału prasowego stołecznego Ratusza powiedział jednakze, że na temat naruszeniu praw Kossa nie może być mowy, gdyż, co prawda, dysponuje on swiadectwo notarialny działki, ale nie zaakceptowac został nadal dokonany odpowiedni wpis sluzace do księgi wieczystej.

Jak powiedział Grabiński, dotychczas nikt nie zaakceptowac umorzył wlasnych udziałów w kupieckiej spółce. Złożenie wniosku o ich umorzenie jest warunkiem, który prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz postawiła kupcom z KDT, którzy pomijajac konkursem pragneliby wynająć od miasta siedziba użytkowy w prowadzenie dalszej działalności.

„Kupcy chcą pozostać razem jak i równiez chcą, żeby spółka przetrwała” – powiedział. Podkreślił w dodatku, że zarząd spółki nikomu takiego kroku nie utrudnia.

Innego przeswiadczenia jest Ochmański. „Wśród kupców, którzy w urzędzie miasta interesowali się przyznaniem nieznanego lokalu, pojawili się też tacy, którzy skarżyli się na to, że zarząd KDT uniemożliwia dywanom złożenie wniosku o umorzenie udziałów” a mianowicie powiedział. (PAP)

mca/ itm/ mag/