Kantor nie tylko na wakacje

Category: odmienne
27 lipca, 2020

Pierwsze kantory internetowe pojawiły się w naszym kraju w 2010 roku. Aktualnie działa katalogów już kilkadziesiąt. Od prostych, społecznościowych platform umożliwiających wyłącznie zakup jak i równiez sprzedaż walut po powiekszone portale transakcyjne oferujące sporo dodatkowych narzędzi i usług. Pozwalają ów kredyty oszczędzić nie tylko czas, ale i takze pieniądze. Spread walutowy, innymi slowy różnica między kursem zakupu i sprzedaży waluty, jest w kantorach internetowych na temat kilka groszy niższy niż w oddziałach banków lub tradycyjnych kantorach. Kantory sieciowe nie tylko stosowane są az do wymiany malych wakacyjnych kwot, ale są również pomieszczeniem, w którym walutę regularnie kupują spólki, a także osoby spłacające kredyty w walutach obcych. Przejmują, zatem niektóre funkcje do tej pory zarezerwowane dla banków. Główną różnicą jest kwestia kontroli prawnych, która rzutuje w bezpieczeństwo trzymanych na rachunkach środków. Co prawda kantory online podlegają obowiązkowi rejestracji w Narodowym Banku Polskim, jednak w praktyce nie ma organu
regulującego ich działalność, a założyć go może każdy przedsiębiorca. Banki natomiast podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, zas bezpieczeństwo środków zgromadzonych w rachunkach gwarantowane jest przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jak dotad nie istniała na rynku oferta łącząca tanią wymianę walut obcych z bezpieczeństwem środków.

Zdaje się, że tę niszę świetnie wypełni Alior Pula. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów, Alior Pula, jako pierwszy wśród banków oddał po ręce użytkowników nowy serwis, umożliwiający latwy, wygodny i tani wymiana handlowa walutami, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa branych transakcji. Kantor online, firmowany marką wspanialego banku, to odpowiedź dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać z kantorów sieciowych z obawy o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.

W internetowym kantorze Alior Banku, na rzecz każdej waluty prowadzony jest osobny rachunek. Wymiana prowadzona jest się pomiędzy rachunkami konkretnego klienta, dzięki czemu środki księgowane są w ciągu kilku chwil i bezzwlocznie pojawiają się na obliczenia. Gotówkę wraz z konta (złote, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie jak i równiez franki szwajcarskie) można wypłacić w oddziale Alior Banku lub bezpłatnie przelać dzieki dowolny rachunek w kraju albo zagranicą. Pula może także za darmo wydać do kont walutowych karty płatnicze Debit MasterCard(R) PayPassTM. Kartę można otrzymać az do rachunków przy dolarach, euro lub funtach brytyjskich. Dzięki temu, płacąc w sklepach jak i równiez punktach usługowych oraz wypłacając środki z bankomatów zbytnio granicą, unikamy kosztów przewalutowania. Dodatkowo karta wyposażona wydaje sie byc w funkcjonalność płatności sieciowych, dlatego kupując online też oszczędzasz.

Niższy wydatek kredytu hipotecznego

Kantory internetowe nie służą jednak wyłącznie szybkiej zamianie gotówki przez osoby wyjeżdżające na zagraniczne wakacje. Kantory internetowe zyskały także zbyt sprawą wejścia w życie ustawy antyspreadowej. Dzięki tej dziewczyny posiadacze kredytów walutowych mogą spłacać koszty bezpośrednio w walucie obcej – wymieniając wcześniej środki po atrakcyjnych kursach. Alior Bank oferuje pare interesujących rozwiązań, które umożliwiają szybką, wygodną i tanią wymianę walut obcych i regulowanie zobowiązań w stosunku do banku.

Zbyt pomocą kantoru można spłacać raty kredytu przy dowolnym agencji bankowej – nie zamierza to być zobowiązanie przy Alior Banku. Po drugie, składając dyspozycję można wskazać, wedlug jakim warsztacie ma odbyć być dokonana transakcja albo kiedy (którego dnia każdego miesiąca jak i równiez o której godzinie) waluta ma zostać kupiona waluta. Transakcja pozostanie zrealizowana, podczas gdy kurs wymiany osiągnie podaną wartość. Po 3, środki mogą automatycznie natychmiast trafić dzieki rachunek przeznaczony do obsługi kredytu w banku konsumenta. Dzięki wstecz, że transakcja może odbywać się cyklicznie, nie trzeba pilnować terminów – rata będzie się spłacać sama, natomiast koszt spłaty kredytu może być zdecydowanie niższy niż dotychczas. W wypadku kredytu we frankach szwajcarskich, zaciągniętego na 300 tys. złotych, na czas 30 latek oszczędzić można nawet kilkaset złotych rocznie.

Tańsze rozliczenia zagraniczne i zakupy przez internet

Kantory internetowe mogą przynieść również duze oszczędności osobom zajmującym się handlem zagranicznym. W pierwotnego przypadku oszczędności z jednej transakcji mogą sięgnąć chociazby kilkudziesięciu tysięcy złotych. W Alior Agencji bankowej dostępnych wydaje sie wiele walut, których często nie ma po innych kantorach – oprócz najbardziej popularnych walut obcych, takich jak ó, dolary, lub franki, sprawy mogą być realizowane między innymi w: koronach duńskich, norweskich albo szwedzkich, forintach, jenach badz rublach. Zarówno klienci biznesowi, jak i osobni mają sluzace do dyspozycji aż 13 walut obcych obcych. Dostępne są również transakcje krzyżowe (EURUSD, EURGBP, EURCHF, GBPUSD, CHFUSD, GBPCHF), które pozwalają na zakup walut wyjawszy konieczności przeliczania na złote.

Transakcje nie muszą być jednak robione na duże kwoty. Rachunek rozliczeniowy może przynieść oszczędności, poniekad jeśli wykonujemy drobne oferty w zagranicznych sklepach. Co wiecej, darmowe przelewy mogą o wiele usprawnić wymiana handlowa.

Bezpieczeństwo i ułatwienia

Składając dyspozycję zamiany waluty nie powinno sie przelewać pieniędzy na nieznane rachunki. Pozostają one dzieki kontach, nad którymi pieczę sprawuje pula. Stan rachunku można łatwo kontrolować a mianowicie informację o aktualnym saldzie i wykonanych operacjach użytkownik może dostać SMS-em badz na wskazany adres korespondencji elektronicznej. Jeśli, mimo to, braknie waluty można ją dokupić w przypadkowym miejscu i czasie. Nalezy posiadać dostęp do sieci np. zbytnio pośrednictwem telefonu komórkowego. Transakcję można zlecić nawet w kwestii, gdy dzieki koncie nie zaakceptowac będzie wystarczającej kwoty. Pula zablokuje 5% kwoty alternacji i da dwa dzionki na dopłatę brakującej sumy. Po dopłacie wymiana jest rozliczana na kursie, na którym została zawarta.

Kantor internetowy Alior Banku to z 1 strony rozwiązanie podobne az do istniejących już kantorów netowych – łatwo dostępne jak i równiez przyjazne przy obsłudze, z drugiej strony – konkurencyjne pod względem oferowanych kursów i pewne, bo funkcjonujące pod szyldem instytucji finansowej.

Skorzystać z kantoru może każdy, nie tylko klient Alior Banku. Wystarczy, zarejestrować się za pomocą formularza w serwisie internetowej, zas na poswiadczenie przelać dowolną kwotę na swój weksel w Kantorze Walutowym. Na rzecz klientów Alior Banku wpis jest nadal prostsza – potwierdzenia robi się SMS-em.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy