Jakie umiejętności są wymagane, aby być kierownikiem finansowym?

17 lutego 2021

Czym jest doświadczenie w zarządzaniu finansami?

Menedżerowie finansowi kierują działaniami pracowników działu finansowo-księgowego w firmie. Pracownicy przygotowują raporty finansowe, korzystają ze strategii zarządzania gotówką i dokonują inwestycji dla firmy. Zgodnie z Bureau of Labor Statistics (BLS) kierownik finansowy może używać tytułu kontrolera, skarbnika, urzędnika finansowego lub menedżera kredytowego.

Przywództwo

Menedżer finansowy nadzoruje dział finansowy lub księgowy organizacji, co wymaga umiejętności przywódczych i umiejętności kierowania działaniami innych osób. Lider musi być w stanie nadzorować pracowników, a także delegować obowiązki innym wykwalifikowanym pracownikom finansowym.

Komunikacja i umiejętności biznesowe

Menedżerowie finansowi współpracują z innymi menedżerami w firmie i muszą mieć umiejętność rozkładania złożonych informacji finansowych na zwykły język. Na stanowisku niezbędne są umiejętności komunikacji pisemnej i werbalnej. Menedżerowie muszą mieć wiedzę biznesową i rozumieć różne działy w organizacji.

Umiejętności analityczne

Menedżerowie finansowi muszą mieć umiejętności analityczne, aby zbadać pierwotną przyczynę problemu i pracować nad rozwiązaniem w organizacji. Menedżer w dziale finansowym firmy rozwiązuje problemy i musi wykorzystywać kreatywność i wiedzę finansową, aby rozwiązywać problemy firmy.

Umiejętności interpersonalne

Kierownik działu finansowego w firmie współdziała z pracownikami i kierownictwem we wszystkich aspektach działalności, co wymaga umiejętności interpersonalnych. Umiejętności interpersonalne są również ważną cechą podczas kierowania działaniami pracowników oraz podczas pracy w zespole przy rozwiązywaniu problemów finansowych i problemów w organizacji. Menedżer finansowy musi mieć umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi pracownikami, niezależnie od tego, czy nadzoruje ich działania, czy pracuje ramię w ramię nad projektem.

Znajomość pracy

Aby pracować na tym stanowisku, kierownik finansowy musi mieć wykształcenie z zakresu finansów, rachunkowości lub ekonomii. W firmach o zasięgu międzynarodowym menedżer finansowy musi posiadać wiedzę i doświadczenie w zakresie finansów międzynarodowych i ekonomii globalnej. Międzynarodowe finanse i światowa ekonomia wymagają dobrej znajomości przepisów i regulacji dotyczących zgodności.

Umiejętności specjalistyczne

Menedżer finansowy może nadal zdobywać wiedzę zawodową i kształcić się przez całą karierę, aby być na bieżąco. Ponadto menedżer może realizować specjalistyczne kursy, takie jak informatyka, aby rozwijać karierę w zarządzaniu finansami.

Informacje o wynagrodzeniach za 2016 rok dla menedżerów finansowych

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, menedżerowie finansowi zarabiali średnio 121,750 dolarów rocznie. Na najniższym poziomie, menedżerowie finansowi zarabiali 25-centylową pensję w wysokości 87 530 dolarów, co oznacza, że ​​75 procent zarobiło więcej niż ta kwota. Pensja 75 centyla wynosi 168 790 dolarów, co oznacza, że ​​25 procent zarabia więcej. W 2016 roku w Stanach Zjednoczonych zatrudnionych było 580 400 osób na stanowiskach kierowników finansowych.

  • Bureau of Labor Statistics: Financial Managers
  • Job Bank USA: szkolenia, certyfikaty, umiejętności, awans: kierownicy ds. FinansowychUS Bureau of Labor Statistics: Occupational Outlook Handbook: Financial ManagersCareer Trend: Financial ManagersLuanne Kelchner pracuje w Daytona Beach na Florydzie i od 2008 roku pracuje jako niezależny strzelec. Jej praca jako ghostwriting obejmuje różne tematy, ale głównie koncentruje się na artykułach dotyczących zdrowia i poprawy domu. Kelchner posiada dyplom z języka angielskiego i literatury na Southern New Hampshire University.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy