Jakie są główne oznaki zmiany ceny Bitcoin?

17 lutego 2021

Bitcoin w ciągu ostatniej dekady poszerzył granice tego, co współczesny świat uważa za walutę funkcjonalną. BTC po raz pierwszy wzrosło w 2009 roku, stając się pierwszą w historii kryptowalutą, co oznacza, że ​​nie miało fizycznej formy, jak większość innych. Z biegiem lat cyfrowa waluta osiągnęła szczyt popularności, stając się współczesnym wyborem dla milionów na całym świecie dzięki wielu zaletom, jakie oferuje.

Nawet ze względu na swoją popularność zmienność Bitcoina jest niejasną dziedziną, która dla większości ludzi jest myląca. Pytanie, które zadaje wielu kupującym przed zainwestowaniem w walutę cyfrową, dotyczy ustalenia jej wartości, aby mogli lepiej określić, kiedy nadchodzi zmiana. Od pierwszego wydania, wartość jednego BTC wzrosła z marnych sześciu centów do obecnie sprzedawanej za ponad 6000 dolarów. W pierwszym roku działalności Bitcoin osiągnął już cenę 1000 dolarów i od tamtej pory nigdy nie spadł niżej. Jeśli chcesz zainwestować w niszę lub masz już trochę BTC dla siebie, oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby zidentyfikować, kiedy wkrótce nastąpi zmiana ceny:

Zmiana podaży i popytuChociaż Bitcoin działa niezależnie, bez wpływu rządu lub instytucji, nadal przestrzega podstawowych ekonomicznych praw podaży i popytu. Im wyższy popyt na produkt, tym droższa będzie każda moneta. Na samym początku podróży Bitcoinem ledwie zarysowała się potrzeba posiadania tej waluty. W ramach pierwszej transakcji przeprowadzonej za te pieniądze 10000 monet BTC wymieniono na dwie pizze. Dzisiaj, biorąc pod uwagę ogromną wartość krypto, monety byłyby równoważne około 64,5 miliona dolarów.

Rosnące wykorzystanie Bitcoina znalazło zastosowanie w wielu kwitnących branżach, w tym w branży hazardowej. Kasyna Bitcoin zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, aby pomieścić graczy, którzy używają tego rodzaju pieniędzy. Niektóre z tych platform są całkowicie przeznaczone do zaspokojenia potrzeb związanych z hazardem Bitcoin, podczas gdy inne włączyły tę walutę obok tradycyjnych, takich jak PayPal, Visa, Neteller i Skrill. Do najpopularniejszych kasyn BTC, które oferują grę na prawdziwe pieniądze z cyfrową walutą, należą między innymi FortuneJack, BitStarz, Cloudbet . Użycie tej waluty do gry nie powoduje żadnych zmian w procedurze rozgrywki w zestawach ani w zapewnianych wypłatach.

Zmiany w wydarzeniach politycznychPodobnie jak tradycyjne waluty, wydarzenia, które mają miejsce w świecie politycznym, wpływają na cenę kryptowalut. Jednak niepewność związana z tymi podstawami powoduje, że cena BTC jest w przeciwnym kierunku, jak w przypadku innych zwykłych walut. W większości przypadków, gdy ludzie tracą wiarę w stabilność swojej polityki, porzucają swoją walutę i kierują uwagę na innych, co powoduje, że ich wartość traci na wartości. Bitcoin jest zwykle jednym z pierwszych miejsc, do których ludzie biegną, gdy mają miejsce takie wydarzenia.

Jednym z znaczących wydarzeń, które można wykorzystać jako odniesienie dla tej zmiany cen BTC, jest grecki kryzys, który wybuchł w 2015 roku. Upadająca gospodarka była świadkiem inwestycji w BTC, aby uniknąć paraliżującego efektu upadku Drachmy. Ten sam wynik zaobserwowano, gdy prezydent Donald Trump został wybrany na urząd i trwa on nadal, gdy wojna handlowa trwa. Dlatego jeśli wyczujesz nadchodzącą poważną zmianę polityczną w powietrzu, przygotuj się na zmianę ceny BTC.

Halving BitcoinaWahania ceny rynkowej Bitcoin mogą również ulec zmianie w wyniku halvingu bitcoina. Twórca tej waluty, Satoshi Nakamoto, zapewnił, że tylko 21 milionów tych monet może kiedykolwiek istnieć. Ten element oddziela go od wszystkich innych, ponieważ organ nie może go nadmuchać. System jest również tak skonstruowany, że po wygenerowaniu 210 000 monet, nagrody Bitcoin za proces wydobycia są zmniejszane o połowę, aby wydłużyć okres, aby osiągnąć poziom 21 milionów. Proces halvingu odbył się już dwukrotnie, co spowodowało spadek nagród z 50 BTC do 12,5 BTC. To zdarzenie zwykle występuje po około czterech latach. W związku z tym następny halving może obniżyć go do 6,25 BTC.

Jest mało prawdopodobne, aby przewidzieć, czy cena wzrośnie, czy spadnie przy trzecim halvingu BTC, ale z pewnością przyniesie to efekt. Drugie wydarzenie, które miało miejsce w 2018 roku, spowodowało porzucenie wielu basenów wydobywczych, do czego zachęciło również nurkowanie walutowe, które kosztowało około 6000 dolarów z ponad 20000 dolarów na koniec 2017 roku. Jednak waluta szybko się odbudowała i zaczęła ustabilizować się w 2019 roku.

Wzrost kosztów wydobycia Kryptowaluta BTC jest często porównywana do diamentów, w przypadku których z góry określona liczba jest już zidentyfikowana, podobnie jak znana jest ilość tego metalu szlachetnego. Podobieństwo Bitcoina do tego metalu szlachetnego wykracza poza ten czynnik i podejmuje próbę uzyskania waluty. BTC pozyskuje się poprzez wydobycie, które odbywa się za pomocą złożonych programów komputerowych, które tworzą układankę. Górnik otrzymuje nagrodę BTC za rozwiązanie skomplikowanego problemu matematycznego wraz ze wszystkimi skumulowanymi kosztami poniesionymi od czasu przyznania ostatniej partii monet.

System wydobywania bitcoinów został zaprojektowany tak, aby zapewnić, że jeden blok waluty jest wykrywany co około dziesięć minut. Jeśli popularność waluty rośnie, rośnie liczba osób, które chcą wydobywać ten produkt. Zamiast uwalniania większej liczby bloków przez algorytm, układanka staje się trudniejsza do rozwiązania. W ten sposób wzrasta koszt wydobycia, co z kolei podnosi wartość BTC.

Zmiana regulaminuMimo że Bitcoin jest zdecentralizowany i nie może być kontrolowany przez żaden rząd centralny, niektóre korekty regulacji mogą wpłynąć na jego cenę. Prawa te wpływają na sposób postrzegania waluty przez inwestorów, co z kolei powoduje wzrost lub spadek jej wartości.

Mimo że wiele rządów pozostaje neutralnych w kwestii kryptowalut, niektóre podjęły decyzje o swoim położeniu, co przyniosło znaczące skutki. Największy z dotychczasowych miał miejsce, gdy Chiny, jedna z największych gospodarek świata i znaczące rynki BTC, zdecydowały się zamknąć kilka platform handlu kryptowalutami. W rezultacie waluta drastycznie straciła na wartości. W lutym 2018 roku BTC osiągnęło swój największy dotychczasowy hit z handlu za ponad 20000 dolarów do nieco ponad 6000 dolarów w ciągu 24 godzin, co oznaczało stratę 100 miliardów dolarów. Tak znacząca strata była spowodowana przez wielkie rządy, takie jak Korea Południowa i Indie, które podjęły proces Chin. Japonia szybko uznała je za prawny środek płatniczy, co w kolejnych miesiącach przywróciło jej pewną wartość.

Media FocusWiadomo, że media wpływają na sposób, w jaki większość ludzi zachowuje się nawet poza światem finansowym, dlatego jest to jeden z najbardziej znaczących objawów zmiany wartości BTC. Kiedy media koncentrują się na ukrywaniu tajników Bitcoina, coraz więcej osób rozumie, o co w nim chodzi, co wpływa na ich decyzje o inwestowaniu w monety. Informacje te można również łatwo udostępniać znajomym w wieku szybkich połączeń za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Podobnie jak w przypadku innych walut, wartość Bitcoin nie jest do końca przewidywalna. Dlatego musisz zwracać uwagę na wzorce tworzone przez elementy wymienione powyżej, aby zdecydować o kolejnym kroku dotyczącym pieniądza cyfrowego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy