Jaka jest najwyższa możliwa ocena kredytowa?

17 lutego 2021
Category: Nowy Kredyt
 • Centrum zasobów kredytowych
 • Podstawy karty kredytowejEdukacja w zakresie zdolności kredytowejJaka jest najwyższa możliwa ocena kredytowa?Najwyższy wynik kredytowy dla dowolnego modelu oceny kredytowej wynosi zwykle około 850, a jeśli kiedykolwiek osiągnąłeś ten poziom, nawet na chwilę, uważaj się za rzadką istotę finansową. 1 Czy w ogóle możliwe jest osiągnięcie tego poziomu doskonałości w dziedzinie zdolności kredytowej? Tak, niektórzy to zrobili. 2 Czy osiągnięcie najwyższej zdolności kredytowej to cel warty zachodu? Prawdopodobnie nie.

  Do czego służy najwyższa zdolność kredytowa?

  Nie ma nagrody, specjalnej oferty ani nawet trwałego przechwalania się prawa do osiągnięcia najwyższej oceny kredytowej.

  Dzieje się tak, ponieważ wyniki kredytowe są migawką w czasie i mogą się zmieniać wraz z regularnymi zachowaniami finansowymi, takimi jak otwieranie nowych linii kredytowych lub pożyczek, spłacanie pożyczek, zaciąganie długów i dokonywanie terminowych płatności (lub ich brak) w miarę upływu czasu. Ci, którzy mają wysoką zdolność kredytową, prawdopodobnie zauważą, że ich ocena kredytowa nieznacznie się zmieni, jeśli wystąpią o nowy kredyt, na przykład gdy emitent zapyta o ich raport kredytowy, aby sprawdzić ich zdolność kredytową. Ale nie przejmuj się – jeśli masz wysoką zdolność kredytową, i tak prawdopodobnie zostaniesz zaakceptowany do tego wniosku.

  Należy również pamiętać, że istnieje więcej niż jeden system oceny zdolności kredytowej. Jest bardzo mało prawdopodobne, że uzyskasz doskonały wynik z więcej niż jednego z tych algorytmów w tym samym czasie.

  Co jest potrzebne, aby uzyskać najlepszą zdolność kredytową?

  Ocena kredytowa mierzy prawdopodobieństwo spłaty pożyczonych pieniędzy. Można to wykazać dopiero po pewnym czasie. Jak długo trwa osiągnięcie najwyższej zdolności kredytowej? Ponieważ historia spłat kredytu może sięgać siedmiu lat wstecz – i 10 lat w przypadku bankructwa – może być potrzebny okres siedmiu lat. 3 Ponadto wszystkie konta na Twoje nazwisko są uwzględnione w raporcie kredytowym tak długo, jak długo pozostają otwarte i aktywne, więc stale wpływają na Twój wynik. 4

  W tym czasie niektóre z najważniejszych pozytywnych zachowań obejmują utrzymanie dobrego wskaźnika wykorzystania kredytu i dokonywanie co miesiąc terminowych płatności na konta. W przypadku wykorzystania kredytu może to oznaczać wykorzystanie mniej niż jednej trzeciej dostępnego kredytu w dowolnym momencie, ponieważ przy obliczaniu punktacji brana jest pod uwagę stopa wykorzystania kredytu. Używanie o wiele więcej niż to może oznaczać kłopoty i obniżyć wynik. 4 Każdego miesiąca należy również dokonywać terminowo każdej płatności – nie tracąc ani jednej płatności z powodu zmiany adresu lub błędnego wyciągu. Oczywiście wszystkie te rzeczy powinieneś robić, aby utrzymać i poprawić dobrą zdolność kredytową.

  Czy posiadanie idealnej zdolności kredytowej ma znaczenie?

  Nikt tak naprawdę nie oczekuje doskonałości, więc dążenie do jak największej zdolności kredytowej nie jest konieczne, aby mieć zdolność kredytową dla pożyczkodawców.

  Nie oznacza to, że nie powinieneś mierzyć wysoko. Jeśli myślisz o osiągnięciu określonej liczby, albo chcesz poprawić swoje zachowania kredytowe (co jest dobrą rzeczą), albo już utrzymujesz wysoki wynik kredytowy (co również jest dobre).

  Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy