Jak uzyskać tytuł do samochodu po spłacie kredytu

Jak uzyskać tytuł do samochodu po spłacie kredytu
16 października 2020
Category: Decyzje Finansowe

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 21 września 2020 /
  • 4 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Spłata kredytu samochodowego to duże osiągnięcie, które może doprowadzić do znacznej poprawy twoich finansów. W końcu zaoszczędzisz potencjalnie setki dolarów miesięcznie i tysiące rocznie.

Po dokonaniu ostatniej płatności możesz się zastanawiać, co będzie dalej. Po spłaceniu samochodu, jak zdobędziesz tytuł? Krótka odpowiedź jest taka, że ​​różni się w zależności od stanu.

Jak uzyskać tytuł po spłacie kredytu samochodowego

Po spłaceniu kredytu samochodowego posiadacz zastawu, który obsługiwał Twoją pożyczkę, jest zobowiązany do powiadomienia Departamentu Monitorowania Pojazdów w Twoim stanie lub DMV. Mogą to zrobić elektronicznie lub przesyłając określone dokumenty wymagane przez stan, ale tak czy inaczej, poinformują Cię, że nie masz już salda na pożyczce.

„Po spłaceniu kredytu samochodowego otrzymasz„ darmowy i przejrzysty ”tytuł pojazdu, co oznacza, że ​​masz teraz w pełni swój samochód” – mówi Julie Shinn, wiceprezes ds. Zarządzania pożyczkodawcami w RateGenius. „Za każdym razem, gdy nastąpią zmiany własności, musisz zaktualizować tytuł”.

Czy proces różni się w zależności od stanu?

Proces uzyskiwania tytułu do opłaconego samochodu różni się dramatycznie w zależności od stanu, przy czym niektóre stany zajmują się nim całkowicie, a inne wymagają od ciebie trochę ciężkiej pracy.

Według Shinna, w stanach, które wymagają złożenia wniosku, aby uzyskać tytuł, Twoja instytucja finansowa prześle Ci zwolnienie z zastawu i formalną dokumentację, że pożyczka została spłacona w całości. Stamtąd zabierzesz te dokumenty do swojego stanowego DMV, aby uzyskać zaktualizowany tytuł wyłącznie na swoje nazwisko.

W innych stanach, po powiadomieniu departamentu pojazdów silnikowych, automatycznie prześle Ci tytuł własności do Twojego samochodu bez żadnych wymagań z Twojej strony.

Aby dowiedzieć się, jak wygląda proces w Twoim stanie, odwiedź witrynę internetową tego stanu dotyczącą pojazdów silnikowych. Pełną listę witryn według stanu można znaleźć na liście DMV.

Ile czasu zajmie uzyskanie tytułu po spłacie pożyczki?

Shinn mówi, że w stanach, w których musisz złożyć dokumenty, aby uzyskać nowy tytuł samochodu na swoje nazwisko, możesz spodziewać się, że otrzymasz nowy tytuł w dowolnym miejscu od dwóch do sześciu tygodni po przesłaniu dokumentów.

„Jednak czasy przetwarzania w każdym stanie są różne, a niedawne zamknięcia DMV z powodu pandemii COVID-19 spowodowały opóźnienia” – mówi.

Nishank Khanna, dyrektor finansowy w Clarify Capital, mówi, że w przypadku DMV, które automatycznie wysyłają tytuły samochodów, może zająć mniej czasu, zwykle około 15 do 30 dni. Jednak czas przetwarzania i wysyłania poczty może przeciągać sprawy, więc pamiętaj, aby zadzwonić, jeśli uważasz, że minęło zbyt długo i powinieneś już mieć tytuł samochodu.

Co musisz wiedzieć o zastawach

Zastaw samochodowy to notatka, która daje pożyczkodawcy prawo do odzyskania twojego samochodu, jeśli nie spłacisz kredytu samochodowego. Pod wieloma względami zastaw na Twoim samochodzie jest podobny do zastawu na Twoim domu. Po ustanowieniu zastawu pożyczkodawca ma prawa do domu (lub samochodu) do momentu całkowitego spłacenia pożyczki poprzez spłatę każdego pożyczonego dolara plus podatki i opłaty.

Ale są pewne niuanse, które wpływają na kredyty samochodowe, które nie mają zastosowania do kredytów mieszkaniowych.

Na przykład zastaw na twoim pojeździe może uniemożliwić ci jego sprzedaż lub przynajmniej znacznie utrudnić sprzedaż, mówi Brian DeChesare z Fuzje i Inkwizycje.

Polega to na tym, że będziesz musiał spłacić kredyt samochodowy i uzyskać dostęp do tytułu, zanim będziesz mógł sprzedać swój samochód i przenieść tytuł na kogoś innego. Możesz nie mieć funduszy na spłatę swojego samochodu przed sprzedażą, a jeśli jesteś winien więcej niż jest wart Twój samochód, będziesz musiał zjeść różnicę.

DeChesare twierdzi również, że jest odwrotnie: nie możesz otrzymać tytułu na samochód, gdy kupujesz od osoby z zastawem, dopóki nie spłaci samochodu. To sprawia, że ​​kupowanie samochodu od osoby z zastawem samochodowym jest trudną próbą. Jednak niektóre strony internetowe DMV mają funkcję wyszukiwania zastawu, dzięki której można dowiedzieć się, kto ma tytuł do pojazdu.

W wyniku tych różnic wielu konsumentów po modernizacji po prostu handluje samochodami z zastawem u swojego dealera. Kiedy wymieniasz swój samochód w salonie, otrzymasz propozycję ceny za samochód, która, miejmy nadzieję, jest większa niż jesteś winien. Dealer zajmie się przeniesieniem tytułu na swoje nazwisko, aby mógł sprzedać Twój samochód komuś innemu, całkowicie eliminując Cię z równania.

Podsumowując

Jeśli chcesz uzyskać tytuł własności samochodu po spłacie kredytu samochodowego, być może będziesz musiał zrobić nic więcej, jak tylko usiąść i czekać. Jednak w niektórych stanach podróż do DMV może być w przyszłości.

Tak czy inaczej, powinieneś być dumny, że spłaciłeś kredyt samochodowy i posiadasz wolny i przejrzysty samochód. Możesz ulec pokusie, aby skończyć się i wymienić pojazd na nowy, ale rozsądnie może być przemyślenie tego i pozwolenie, by oszczędności gromadziły się przez kilka miesięcy. Może się okazać, że brak płatności za samochód może pomóc zaoszczędzić więcej na emeryturę lub inne cele, a prowadzenie starszego, opłaconego samochodu jest tego warte.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy