Jak używać Bitcoin do zakupów

Jak używać Bitcoin do zakupów
16 października 2020
Category: Istnieje Wiele

18 kwietnia 2018 11:13 EDT

Ludzie są tak pochłonięci tym, czym mógłby być bitcoin – inwestycją, akcjami, którymi można handlować, technologią, która ukształtuje przyszłość całych branż – że mogą zapomnieć, że jest to również, jak sugeruje nazwa „moneta”, forma waluty. Został zaprojektowany, aby zniweczyć pieniądze rządowe i stać się jedną z czołowych walut na świecie. Blockchain to ważna technologia, ale bitcoin miał również pomóc ci płacić za rzeczy bez żadnego angażowania się banków.

Czy naprawdę możesz to wydać? A tak w ogóle, co możesz kupić za bitcoin?

Nie musisz martwić się, że bitcoin w najbliższym czasie wyprzedzi dolara, ale częścią wzrostu bitcoina jako najważniejszej kryptowaluty jest to, że teraz, niezależnie od tego, czy wydobywasz bitcoin, czy kupujesz bitcoin, istnieje wiele miejsc, które przyjmą je jako płatność. Wiele z nich jest online, ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że w zależności od tego, gdzie jesteś, możesz znaleźć lokalny sklep akceptujący bitcoiny w pobliżu.

To prawda, nie należy spodziewać się nagłego i szybkiego wzrostu liczby sklepów, które przyjmują bitcoiny. Przed rozpowszechnieniem się ma długą drogę. Zmienność cen w połączeniu z długimi czasami transakcji na zajętym łańcuchu bloków utrudnia firmom przyjmowanie płatności w bitcoinach. Sprawiło również, że konsumenci obawiają się go wydać; w końcu po co wydawać bitcoiny o wartości 30 dolarów, skoro w przyszłości może to być dużo więcej warte, jeśli je zainwestujesz?

Mimo to, jeśli bitcoin nadal przetrwa i uda mu się osiągnąć jeszcze wyższy szczyt, możemy zauważyć, że strony internetowe i sprzedawcy zaczną rozważać ekspansję i pozwolą ci używać bitcoinów. Jeśli chcesz wydawać zamiast sprzedawać lub handlować swoimi bitcoinami, oto kilka rzeczy, które możesz kupić.

Jak korzystać z Bitcoin Online

Bitcoin, jako waluta cyfrowa, do której można uzyskać dostęp online, jest naturalnie bardziej odpowiedni do wykorzystania za pośrednictwem witryn internetowych niż za pośrednictwem rzeczywistych sklepów. I rzeczywiście, istnieje wiele innych opcji wydawania bitcoinów online. Niektóre duże firmy zdecydowały się na blockchain, więc są skonfigurowane do kupowania bitcoinów w swoich witrynach. Inne miejsca majstrowały przy tym pomyśle, zanurzając palce w wodach bitcoinów, aby sprawdzić, czy może to zapewnić im większą bazę konsumentów.

Nawet gdy bitcoin stał się bardziej długoterminowym inwestowaniem, nadal stało się o wiele łatwiejsze niż kiedyś dla właścicieli bitcoinów kupowanie towarów online, a niektóre witryny zostały opracowane specjalnie z myślą o obsłudze bitcoinów. Jest jedna strona, która jest całkowicie poświęcona dostarczaniu pizzy za pomocą bitcoin!

Rynek również rozwinął się do tego stopnia, że ​​możesz dawać karty podarunkowe za pomocą bitcoinów. Popularne strony z kartami podarunkowymi, takie jak Gyft i eGifter, oferują teraz opcję tworzenia kart podarunkowych i płacenia za nie za pomocą bitcoinów. Obejmuje to karty podarunkowe dla znanych sprzedawców, takich jak Dunkin Donuts, Best Buy, Target i Home Depot.

Niezależnie od tego, czy kupujesz coś, czy używasz bitcoinów do dodawania środków do konta internetowego, proces korzystania z niego jest dość podobny. Kliknij „Zapłać za pomocą bitcoin”, podaj stronie informacje o swoim portfelu (często kod QR, zwłaszcza jeśli robisz to na telefonie komórkowym), potwierdź swoje dane i złóż zamówienie. Można to zrobić za pośrednictwem firm takich jak ShapeShift, które umożliwiają handel kryptowalutami cyfrowymi. Niektóre witryny na komputery mogą również udostępniać adres portfela, na który można wysyłać bitcoiny. Intuit opracował również system o nazwie PayByCoin, aby pomóc większej liczbie firm akceptować płatności w bitcoinach. Nawet aplikacje gotówkowe, takie jak Cash App i Square, wypróbowują bitcoin, aby sprawdzić, czy warto się do tego dostać na parterze.

Staraj się jednak złożyć zamówienie w odpowiednim czasie; ze względu na dużą zmienność bitcoinów, niektórzy handlarze bitcoinami dają ci tylko 10-minutowe okno na sfinalizowanie zakupu. Następnie cena może zostać zaktualizowana w oparciu o nowy kurs wymiany.

Gdzie online mogę kupować za pomocą Bitcoin?

Przeprowadź odpowiednie badania, czy firma obecnie zezwala na używanie bitcoinów, ponieważ niektórzy mogli go zintegrować w pewnym momencie, ale mogą go nie używać w tej chwili. Steam, platforma dystrybucji gier wideo Valve, przestała zezwalać na płatności w bitcoinach w grudniu 2017 r., Powołując się na zmienność, ale przyznając, że mogą do niej wrócić. Dell twierdził, że to brak zainteresowania sprawił, że przestał akceptować bitcoiny w listopadzie 2017 r. Ale jest wiele innych miejsc, w których nadal można płacić bitcoinami.

Co możesz kupić za bitcoin online? W zależności od wybranego sprzedawcy, całkiem sporo. Overstock.com ( OSTK ) – Get Report inwestuje więcej niż ktokolwiek inny, wykorzystując go do tworzenia własnego łańcucha bloków. Osoby poszukujące podstawowych towarów detalicznych (odzież, meble, elementy wystroju wnętrz itp.) Mogą robić zakupy na Overstock, płacić za pomocą bitcoinów.

Sprzedawca elektroniki Newegg również był wielkim zwolennikiem bitcoina. Komputery, telewizory, konsole do gier i nie tylko można kupić za bitcoiny na Newegg, z oddzielnymi metodami płatności w zależności od tego, czy korzystasz z telefonu komórkowego, czy komputera.

Myśli Billa Gatesa na temat bitcoinów zmieniły się z czasem, ale to nie powstrzymało Microsoft ( MSFT ) – Get Report, holdingu Jim Cramer’s Action Alerts PLUS Charitable Trust Portfolio, od zabawy z pomysłem włączenia go do ich systemu płatności. Użytkownicy Microsoftu mają teraz możliwość dodawania bitcoinów ze swojego portfela do swojego konta Microsoft, ale także upewnij się, że wiesz, że gdy wymieniasz bitcoiny na swoje konto, można ich używać tylko w Sklepie Windows i Sklepie Xbox.

Inne firmy działają podobnie jak Microsoft, zanurzając palce w wodach bitcoinów i zezwalając na to tylko w przypadku niektórych płatności. Expedia ( EXPE ) – Get Report jest znany z pomagania w rezerwacji hoteli, lotów, rejsów i wynajmu wakacyjnego, ale obecnie płatności bitcoin są zarezerwowane dla rezerwacji hoteli. Według jej strony internetowej, Expedia nawiązała w tym celu współpracę z wybitnym portfelem bitcoin / giełdą Coinbase i pobiera opłatę transakcyjną. Czy eksperyment z bitcoinem powinien się powieść dla Expedii, czy rozszerzenie go o loty i rejsy może być następne?

Na rynku telewizji satelitarnej i chcesz płacić rachunek w bitcoinach? Okazuje się, że to twoje marzenie może się urzeczywistnić: Dish Network ( DISH ) – Get Report był jednym z pierwszych użytkowników bitcoinów wśród większych firm, decydując się na transakcje z kryptowalutą w 2014 roku.

W niektórych przypadkach Bitcoin może być również używany do przekazywania darowizn. Chcesz przekazać darowiznę do Wikipedii? Możesz to zrobić w dowolnym momencie i łączą się z Coinbase, aby umożliwić transfery bitcoinów.

Istnieje wiele innych witryn internetowych, które obecnie pozwalają również na Bitcoin, w tym między innymi:

  • OKCupid (serwis randkowy)
  • CheapAir (agencja rezerwacji podróży / hoteli)
  • PizzaForCoins (dostawa pizzy)
  • Zynga (aplikacje / gry mobilne)
  • Etsy (handel elektroniczny, niektórzy sprzedawcy Etsy akceptują płatności w bitcoinach)

Jak korzystać z Bitcoin w sklepach

Bitcoin wciąż nie osiągnął punktu, w którym jest powszechną metodą płatności w przeciętnym punkcie sprzedaży detalicznej. Nie jesteśmy pewni, czy i kiedy osiągnie poziom wszechobecności nawet o 1% blisko dolara. Ale czy jako nowość, czy też dlatego, że właściciele naprawdę wierzą, że jest to fala przyszłości, jest kilka miejsc, do których można fizycznie wejść i zapłacić bitcoinem.

Pomimo tego, że nie są one rozpowszechnione, sklepy mogą akceptować bitcoiny na kilka różnych sposobów, jeśli zastanawiasz się, jak je wydać – lub jeśli jesteś firmą zainteresowaną integracją. Dzięki oprogramowaniu komputerowemu i aplikacjom mobilnym, które umożliwiają skanowanie kodów QR i kluczy do portfela, inicjowanie płatności jest znacznie szybsze niż kiedyś – nawet jeśli czas transakcji na łańcuchu bloków może być nieco dłuższy.

Jeśli jesteś tylko na spacerze i chcesz poszukać lokalnego zakupu bitcoinów, przyjrzyj się uważnie; niektóre miejsca, które to akceptują, mogą mieć w oknie znak z napisem „Bitcoin zaakceptowano tutaj!”, wraz z logo bitcoin.

Jakie sklepy akceptują Bitcoin?

Nie jesteś pewien, czy coś w pobliżu pozwala płacić bitcoinem? Istnieją witryny, które starają się prowadzić działające archiwum miejsc, które je wykorzystują i umożliwiają wyszukiwanie na wirtualnej mapie. Weź, odpowiednio, Coinmap, mapę, która pozwala ludziom dodawać swoje firmy i edytować informacje. Możesz sam zobaczyć, kto bierze bitcoiny blisko Ciebie.

Wiele dużych firm, takich jak te internetowe powyżej, po prostu zanurza palce w wodzie i patrzy, co się stanie. W styczniu 2018 roku KFC Canada zadebiutowało w ograniczonej czasowo ofercie znanej jako „The Bitcoin Bucket”, wiaderko łączone z kurczakiem i frytkami waflowymi za 20 dolarów BTC. Nie ma go już na rynku – ponieważ szybko się wyprzedał. To całkiem niezły znak, jeśli KFC kiedykolwiek chce wprowadzić Bitcoin Bucket na całym świecie.

Subway to kolejna popularna sieć, która dała bitcoinowi ograniczone możliwości – chociaż w tym przypadku decyzję podjęli nie przełożeni korporacji, ale franczyzobiorcy. Już w 2013 r. Odkryto sklepy z kanapkami Subway, które chętnie przyjmowały bitcoiny jako walutę, w tym w Altoona w Pensylwanii. Jeden franczyzobiorca, który jest właścicielem wielu Subway w Buenos Aires w Argentynie, jest również znany z akceptowania bitcoinów, co rozpoczęło się co najmniej w 2014 r., według Panama Post. Poza tym Subway nie wykazało jednak dużego zainteresowania rozszerzaniem swoich przedsięwzięć związanych z bitcoinami.

Ponieważ bitcoin jest tak intrygujący, a jednocześnie tak ryzykowny, duże firmy mają tendencję do unikania ich. Ale właśnie to sprawia, że ​​jest to coś, co mniejsze firmy mogą próbować wykorzystać, próbując wzbudzić zainteresowanie niszowych odbiorców. Czy myślisz o właścicielach bitcoinów jako o osobach szczególnie potrzebujących biżuterii? Wydaje się, że ludzie odpowiedzialni za Jubilerów REEDS tak myślą. Wszystkie z ich 65 lokalizacji (może nie najmniejsza firma, ale w porównaniu do Subway.) Akceptują bitcoiny, podobnie jak ich sklep internetowy.

Jednym z wątków w historii bitcoina jest naleganie na używanie go do pizzy. Pierwsza w historii transakcja bitcoin dotyczyła dwóch pizz, a PizzaForCoins.com powstała kilka lat później. Wydaje się więc, że idealnie pasuje, że jedną z bardziej znanych lokalizacji w USA, która akceptuje bitcoiny, jest, jak się domyślacie, pizzeria. Helen’s Pizza w Jersey City w stanie New Jersey umożliwia klientom zakup kawałka pizzy za pomocą bitcoin, a ostatnio również zaczęła akceptować Litecoin (LTC) jako płatność.

W przypadku innych lokalnych miejsc, takich jak Helen’s, które zabierają bitcoin – być może bliżej Ciebie – sprawdź Coinmap i Bitcoin Restaurants. Oczywiście, gdyby cena bitcoinów ostatnio skoczyła i wolałbyś go po prostu trzymać, nie byłbyś sam.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy