Jak działają pożyczki zabezpieczone?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 25 sierpnia 2017 /
 • 2 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajPożyczki zabezpieczone to pożyczki chronione za pomocą zabezpieczenia. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę zabezpieczoną, pożyczkodawca będzie chciał wiedzieć, które z Twoich aktywów planujesz ustanowić jako zabezpieczenie. Pożyczkodawca zastawi wtedy ten składnik aktywów do czasu całkowitej spłaty pożyczki. Jeśli nie spłacisz pożyczki, pożyczkodawca może zażądać zabezpieczenia i sprzedać je, aby odzyskać stratę.

  Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, co obiecujesz i co możesz stracić, zanim zaciągniesz zabezpieczoną pożyczkę.

  Jakie rodzaje pożyczek są zabezpieczone?

  Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że mają dźwignię finansową, gdy odejdziesz ze swoimi pieniędzmi. Kiedy zastawiają Twoje zabezpieczenie, wiedzą, że w najgorszym przypadku mogą przejąć aktywa, których używasz jako zabezpieczenia. Nie gwarantuje to spłaty pożyczki, ale daje pożyczkodawcom większe poczucie bezpieczeństwa i daje pożyczkobiorcy większy impuls do spłaty pożyczki.

  Większość kart kredytowych to pożyczki niezabezpieczone, co oznacza, że ​​kredytodawcy mają tylko Twoje słowo, że spłacisz dług. Jednak inne pożyczki są zwykle zabezpieczone. Oto kilka przykładów pożyczek zabezpieczonych:

  • Hipoteka
  • Linia kredytowa pod zastaw domuPożyczki samochodowePożyczki na łodzie i pojazdy rekreacyjneKredyt na ziemięPożyczka biznesowaPożyczki zabezpieczone to zazwyczaj najlepszy – i często jedyny – sposób na uzyskanie dużych kwot pieniędzy. Prawie wszystko może zostać przyjęte jako zabezpieczenie, o ile jest to dozwolone przez prawo. Pożyczkodawcy wolą aktywa, które można łatwo zebrać i które można łatwo zamienić na gotówkę. To, co wykorzystasz jako zabezpieczenie, będzie prawdopodobnie zależeć od tego, czy Twoja pożyczka jest przeznaczona na użytek osobisty czy biznesowy. Przykłady zabezpieczenia obejmują:

   • Nieruchomości, w tym kapitał własny w domu
   • Konta pieniężne (konta emerytalne zwykle nie kwalifikują się).Samochody lub inne pojazdyMaszyny i wyposażenieInwestycjePolisy ubezpieczenioweKosztowności i przedmioty kolekcjonerskiePożyczka zabezpieczona a pożyczka niezabezpieczona

    Pożyczki niezabezpieczone, takie jak pożyczki osobiste, będą kosztować więcej odsetek. Niektórzy drapieżni pożyczkodawcy pobierają astronomiczne stawki za pożyczki niezabezpieczone, ponieważ pożyczkobiorcy ze złym kredytem, ​​którzy nie mogą uzyskać pożyczki zabezpieczonej, często sięgają po pożyczki niezabezpieczone.

    Będziesz mieć również mniej czasu na spłatę pożyczki zabezpieczonej, a proces zatwierdzania takiej pożyczki jest zwykle dłuższy.

    Co się stanie, jeśli nie spłacisz zabezpieczonej pożyczki?

    Po nieudanej płatności lub dwóch w samochodzie, łodzi lub kamperze pożyczkodawca prawdopodobnie go odzyska. W wielu stanach pożyczkodawca nie musi powiadamiać Cię o przejęciu. Co gorsza, odzyskanie własności to nie koniec sprawy. Jeśli przejęty składnik aktywów nie zostanie sprzedany za kwotę wystarczającą na pokrycie kwoty kredytu, odpowiadasz za różnicę.

    Na przykład, jeśli jesteś winien 20 000 USD, gdy przestaniesz dokonywać płatności na łodzi, a łódź zostanie przejęta i sprzedana za 15 000 USD, będziesz winny bankowi pozostałe 5000 USD. Odzyskanie pozostaje w twoim raporcie kredytowym przez siedem lat.

    Jeśli przegapisz spłatę kredytu hipotecznego, pożyczki pod zastaw domu lub pożyczki biznesowej, pożyczkodawca ma dłuższy proces odzyskiwania pieniędzy. W około połowie stanów w USA pożyczkodawca musi zwrócić się do sądu w celu przejęcia nieruchomości. W drugiej połowie pożyczkodawca jest zobowiązany do powiadomienia z wyprzedzeniem o przejęciu. W obu przypadkach dobrze jest zadzwonić do pożyczkodawcy i sprawdzić, czy możesz wynegocjować modyfikację pożyczki, która pozwoli Ci zachować dom lub firmę.

    Skorzystaj z kalkulatora refinansowania kredytu hipotecznego Bankrate, aby określić, czy refi jest dla Ciebie odpowiedni.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy