Hollande neguje, aby drwił kiedykolwiek sposród ludzi ubogich

Hollande neguje, aby drwił kiedykolwiek sposród ludzi ubogich
Category: inne
27 lipca, 2020

Prezydent Francji Francois Hollande, mówiąc o książce swej byłej partnerki, dziennikarki Valerie Trierweiler, stanowczo zaprzeczył, jakoby kiedys drwił z ubogich jak i równiez nazywał katalogów _ bezzębnymi _.

Hollande udzielił wywiadu tygodnikowi _ Le Nouvel Observateur _, który przy środę opublikował jego swistki.

_ Nie zaakceptowac chcę, zeby można było mówić albo pisać, że drwię osobiscie ze społecznej niedoli: to kłamstwo, przygniatajace kłamstwo _ – oświadczył szef państwa i socjalista.

W książce _ Dziękuję za tę chwilę _, która przy ciągu czterech dni stała się tegorocznym rekordem, jeśli chodzi na temat sprzedaż, była pierwsza dama Francji rozpatruje swój związek i zerwanie z prezydentem, do czego doszło po styczniu tegoz roku, gdy ukazał się fotoreportaż ujawniający romans Hollande’a z aktorką Julie Gayet.

_ Tenze atak w ubogich, najmniej uprzywilejowanych odczułem jako atak na całe moje życie (… ) Pełniąc różne funkcje, starałem się jedynie im pomóc, jak najpomyslniej reprezentować tychze, którzy cierpią najbardziej _ – powiedział Hollande. _ Nigdy nie zaakceptowac byłem po stronie potężnych, chociaż nie jestem katalogów wrogiem (… ) Pamiętam, skąd przyszedłem _ a mianowicie dodał.

Przy wywiadzie dla _ Le Nouvel Observateur _ prezydent Francji przypomina o spokojnym pochodzeniu wlasnym i swej rodziny, na temat ubogich, których spotykał w drodze swego życia, faktycznie ubogich, że nie stać ich było nawet w leczenie zębów, co wydaje sie byc znamieniem _ największego ubóstwa _.

Umieszczone fragmenty wywiadu prezydenta Francji kończą się jego zapewnieniem: _ Przenigdy nie stwarzałem fałszywych pozorów, nigdy nie zaakceptowac starałem się udawać kogoś, kim nie zaakceptowac jestem _.

Sondaż przeprowadzony przez instytut badania doswiadczen publicznej Ifop 5 i 6 września pokazał, że poparcie dla Hollande’a spadło we Francji od lipca o 25 punktów procentowych i wynosi obecnie 25 proc.

Poparcie dla Hollande’a w swoim własnej partii, wśród socjalistów, zmalało teraz o 19 punktów procentowych i kosztuje obecnie 63 proc.