GPW polubiła skrajności

GPW polubiła skrajności
Category: gielda
27 lipca, 2020

Zaczęliśmy notowania wysoko, jednak wzrost nie zaakceptowac utrzymał się długo, ponieważ inwestorzy wzięli się zbytnio realizację zysków, a ofiarą ich działań padł szkolenie PKO BP i Pekao SA, które dzień wcześniej odpowiedzialne były za prawie 2-proc. rozwój WIG20. Dodatkowo o w porzadku. 4 proc. potaniały akcje Telekomunikacji jak i równiez były to elementy decydujące o słabości naszego branzy.

Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej

Nie wpłynęły jakkolwiek na nią publikowane dziś dane GUS. Wzrost wynagrodzeń w skali roku był niższy (0, 5 proc. ) niż oczekiwano (2, 7 proc. ), ale mógł wynikać z wysokiej bazy. Większe znaczenie należałoby przypisać modyfikacji zatrudnienia, która z kolei okazała się mniejsza (-1, 4 proc. ) niż oczekiwali ekonomiści (-2, 1 proc. ).

W końcówce notowań spadek został zahamowany, natomiast w okolicach 2230-2240 pkt ponownie pojawili się kupujący, umotywowani początkiem notowań przy USA, gdzie DJ zyskał 0, siedmiu proc. przy pierwszych minutach sesji, po tym jak indeks aktywności wytwórczej w regionie Nieznanego Jorku wzrósł znacznie silniej niż oczekiwano, a kwota napływu kapitałów długoterminowych sluzace do USA okazała się wyższa o trzynascie mld USD niż spodziewane 50 mld. Sam finisz notowań nie zaakceptowac przyniósł wprawdzie wyraźnej reformy, ale argument, że spadek został unieruchomiony w rejonach wczorajszych minimów, tworzących zarazem wsparcie, na tym, jak przez pięć kolejnych sesji poprzedniego tygodnia WIG20 nie mógł poradzić sobie z trwałym przebiciem 2220 pkt, może wystarczyć do nastepnego wzrostu dzieki jutrzejszej sesji. Zwłaszcza, że nastawienie _ medialne _ do rynków wciąż nie jest dobre, natomiast gremialne wyczekiwania pogłębienia spadków rozpoczętych w styczniu mogą okazać się siłą rynku (w myśl zasady – większość nie istnieje racji).

Dolacz wykresy sluzace do Twojej strony internetowej

Złoty umacniał się dziś – szkolenie dolara spadł do dwóch, 93 PLN, euro do 4, 00 PLN, zas frank do 2, 73 PLN. Utrwalenie złotego – wynikające po części ze spadku notowań dolara wobec euro a mianowicie może być tym razem korzystnym sygnałem gwoli GPW, zwłaszcza że równoczesnie rosły też ceny surowców, co na ogól przekładało się na poprawę indeksów na giełdach wschodzących. A ropa podrożała dziś aż na temat 3, 12 proc. sluzace do 76, siedmiu USD zbytnio baryłkę przy NY, jakie mozliwosci jest najwyższą ceną płaconą od dwóch tygodni. Złoto podrożało o 1, czterech proc. az do 1116 USD za uncję i także jest najdroższe od dwóch tygodni, zaś miedź wedlug zwyżce o 2, trzech proc. kosztuje najwięcej od czasu 28 stycznia.

Wskaźniki makroekonomiczne w

Indeksy GPW w

Indeksy giełd na świecie

Forex: sprawdź kursy walut online