GPW: Indeksy w dół, inwestorzy kupują

GPW: Indeksy w dół, inwestorzy kupują
Category: gielda
27 lipca, 2020

Piątkowa sesja jak nie zaskoczyła. Przy prawie pustym kalendarzu publikacji makroekonomicznych wszystkie główne indeksy warszawskiego parkietu wystartowały pod kreską. Dwa sposród trzech ze stratą również finiszowały. WIG20 zniżkował0, 46 proc. a mWIG40 stracił0, 04 procent . Tylko sWIG80 notowania zakończył symbolicznie nad kreską.

Dodaj wykresy do Twej wlasnej strony internetowej

Handlujących na warszawskim parkiecie az do kupowania akcji nie zachęciły lepsze od czasu oczekiwań wiadomosci o nastrojach niemieckich przedsiębiorców. Mimo neutralnego startu notowań za Oceanem nieco skurczyła się zakres spadków, wskutek czego WIG20 kończył sesję wyznaczając dzienne wartosc maksymalna

W indeksie największych spółek najlepiej wypadły dziś PGNiG i Lotos, które zyskały odpowiednio1, 7 jak i równiez0, jedenastu procent . Najmocniej straciły natomiast Bioton (-5 proc. ), Asseco Poland (-1, 4 proc. ) a takze CEZ (-1, 3 proc. )

Ogromny popyt dzieki akcje giełdy

Najważniejszą wiadomością z polskiego rynku w tym tygodniu było rozpoczęcie zapisów dzieki akcje GPW dla inwestorów indywidualnych. Od momentu poniedziałku każdy może złożyć zapis w minimalnie dziesieciu, a maksymalnie 100 akcji warszawskiej giełdy po43 złote za walor.

Pomimo że mogą to zrobić jeszcze az do przyszłej środy przedstawiciele firm turystycznych maklerskich już teraz mówią o duzym zainteresowaniu ofertą. Zdaniem analityków to ciekawa propozycja i warto rozważyć zapisanie się na akcje giełdy.

Nieszczesliwie oferta GPW jest w duzym stopniu mniejsza od czasu obu tegorocznych prywatyzacji, jakie mozliwosci w połączeniu ze zbliżonym popytem prawdopodobnie sprawi, że redukcja o wiele zmniejszy potencjalny zarobek.

Chiny podniosły stopy


Najważniejszą wiadomością wraz z świata była natomiast zaskakująca decyzja Ludowego Banku Chin o podwyżce stóp procentowych. Ta wiadomość zdecydowanie nie zaakceptowac ucieszyła inwestorów giełdowych, którzy środową sesję zakończyli wyraźnie pod kreską.

Bank kierowniczy drugiej pod względem wielkości gospodarki świata podniósł główną stopę procentową o wraz z5, 31 do5, 56 % . Stawka depozytowa została natomiast podwyższona zdwóch, 25 do2, piecdziesiat procent . To glówna podwyżka stóp procentowych w Chinach od czasu niemal kilku lat.* *

Wyniki lepsze od oczekiwań już nie zaakceptowac wystarczają?

Bardzo duży wpływ w notowania w światowych parkietach miały rezultaty finansowe zbyt trzeci kwartał publikowane za posrednictwem największe amerykańskie spółki. W ponizszym tygodniu swymi osiągnięciami pochwaliły się między innymi Apple, IBM, Bank of America, Goldman Bilstein, Citigroup lub Coca Cola.

Mimo że w większości przypadków wyniki finansowe spółek okazywały się lepsze od czasu prognoz przygotowywanych przez analityków, nie wszystkie ceny rosły. Inwestorzy najwyraźniej zaczęli zauważać, że coś jest nie zaakceptowac tak skoro z jakiejs strony Fed planuje ożywianie gospodarki za posrednictwem _ dodruk dolara _, a sposród drugiej sporo _ bardziej wartosciowe od oczekiwań _ są wyniki spółek.

*Czytaj więcej na temat inwestycji po GPW: *

  • Akcje GPW nie dadzą zarobić więcej niż 120 złotych
  • Jak o lokaty w GPW myślą analitycy?
  • Jak w dniu debiutu radziły samemu inne światowe giełdy?
  • Ile dały zarobić inne firmy, które państwo sprzedawało na giełdzie?