Glówna w 2013 r. propozycja publiczna spółki chińskiej dzieki Wall Street

Glówna w 2013 r. propozycja publiczna spółki chińskiej dzieki Wall Street
Category: inne
27 lipca, 2020

Pekińska przedsiebiorstwo LightInTheBox, zajmująca się sprzedażą detaliczną „online” na rynku NA JUKATAN, dla polepszenia swojej wiarygodności wśród amerykańskich klientów zadebiutowała z emisją swych dzialaniu na rynku pierwszym (IPO) po USA.

Ta glówna oferta publiczna akcji LightInTheBox, która miała miejsce przy końcu ubiegłego tygodnia była zarazem pierwszą tegoroczną ofertą IPO chińskiego przedsiębiorstwa w dziedzinie amerykańskim.

Wzgledem słabej koniunktury na rynkach światowych jak i równiez stygnącej gospodarki Chin, przedsiebiorstwa z owego kraju próbują zdobyć kontrahenta szukającego tańszych produktów w sieci internetowej. Gwoli towarów codziennego użytku, jakim sposobem ubrania, elektronika, zabawki, artykuły sportowe i wszelkiego rodzaju gadżety to bardzo dobra platforma sprzedaży, natomiast takimi właśnie towarami kupuje LightInTheBox.

Według danych chińskiej Państwowej Komisji Rozwoju jak i równiez Reform (PKPR), międzynarodowe sprawy handlowe wzrosły w 2011 r. o 33 proc. w ujęciu rdr az do wartości 1-wsza, 6 bln juanów (260 mld dolarów). W 2012 r., podczas gdy nastąpiło pokazne schłodzenie chińskiej gospodarki, transakcje te wzrosły o 25 proc. az do 2 bln juanów.

Na specjalnym forum internetowym poświęconym zagranicznemu handlowi internetowemu, które odbyło się po ostatni weekend w Ningbo w prowincji Zhejiang, przedsiębiorcy prezentowali wlasne witryny internetowe i dyskutowali morzem strategią sprzedaży transgranicznej. Katalogów zdaniem, przy załamaniu bezpośredniej sprzedaży zagranicę w klasycznej formie globalna siec daje nowe możliwości rozwoju i pozwala osiągnąć rentowność na poziomie dwadziescia proc.

Głównymi platformami wykorzystywanymi przez chińskich kupców są popularne na świecie portale handlu internetowego eBay i Amazon, a także Aliexpress, należący do grupy Alibaba – giganta internetowego gospodarki detalicznego.

Liang Minjun, kierownik działu finansów międzynarodowych Ali Small and Micro Financial Service Company powiedział chińskiej agencji Xinhua, że tysiące sprzedawców naraza swoje towary na Taobao. com (największa chińska internetowa platforma handlowa) na stronach obsługujący handel transgraniczny.

Wraz z danych urzędu miejskiego Yiwu (prowincja Zhejiang), największego na świecie srodek hurtowego lekkich towarów, gadżetów i akcesoriów, w końcu 2012r. nieomal 120 tys. sprzedawców internetowego zarejestrowanych było na platformach handlowych. Dzienna liczba sprawie obejmujących głównie ubrania, walizki, torby, telefony komórkowe jak i równiez lampy osiągnęła w 2012 r. średnio 150 tys., co swiadczy wzrost o 50 proc. w ujęciu rok az do roku.

Według danych wydanych przez chiński Główny Urząd Celny (GUC), eksport po maju wzrósł tylko o 1 procent w ujęciu rocznym az do wartości 182, 77 mld dolarów, jak jest najgorszym wynikiem od momentu roku.

Zhang Yan, urzędnik z Urzędu Portu Ningbo uważa, że oferta IPO firmy LightInTheBox w Nowym Jorku wydaje sie krokiem po dobrym kierunku, otwierającym nowe możliwości rozwoju, ale jednocześnie ostrzega, że są duże trudności w zakresie odpraw trafnych, do czegoz dochodzą nadal problemy sposród płatnościami. Różnice kursowe walut, wysokie wydatki przesyłek ekspresowych, ubezpieczenia jak i równiez opłat celnych znacznie obniżają rentowność transgranicznego handlu internetowego.

Dla poprawy funkcjonowania tego rodzaju handlu w końcu 2012 r. PKPR i GUC stworzyły wyjatkowy eksperymentalny uklad usług po handlu dyskusyjnym, który objął miasta Ningbo, Zhengzhou, Szanghaj, Chongqing jak i równiez Hangzhou. Urzędy zarządzające portami tych miast są zobowiązane do świadczenia potrzebnych przedsiębiorcom usług i udostępniania informacji z sektora handlu internetowego, poprzez zawodowy portal sieciowy.

Przedsiębiorstwa wlasne obsługujące wymiana handlowa internetowy również poprawiają wlasne usługi, zwiększające bezpieczeństwo sprawie sieciowych. Zgodnie z oświadczeniem firmy Aliexpress przedstawione będą nowe możliwości finalizowania opłat przez internet przez klientów zagranicznych. Platforma ta negocjuje warunki nowych metod płatności, tak, aby oprócz zwyklych kart Visa i MasterCard mogły być użyte rózne sposoby rozliczania transakcji.

Z Pekinu Jacek Wan (PAP)

jwn/ mki/