Giertych okresla Kurskiego kłamcą, a Kurski go pozywa

Category: system gospodarczy
27 lipca, 2020

Poseł PiSJacek Kurskizapowiedział w piątek skierowanie az do sądu pozwu w trybie wyborczym przeciwkoRomanowi Giertychowii LPR. W jego opinii, spot wyborczy Ligi miesci kłamstwa.

„Niech nas pozywa, najwyżej zapłaci koszta sądowe naszym adwokatom” – powiedział PAP Giertych, komentując zapowiedź Kurskiego.

„Z przykrością stwierdzam, że pan Roman Giertych oraz Liga Naszych Rodzin znaleźli się przy tak rozpaczliwej sytuacji sondażowo- politycznej, że chwycili się brzytwy. Tonący chwyta się brzytwy, zas tą brzytwą w przypadku LPR-u są kłamstwa polegające dzieki zarzucaniu kłamstwa Prawu i Sprawiedliwości” a mianowicie powiedział Kurski w piątek w Gdańsku.
_ Zaprezentowany dzisiaj spot zaczyna się hasłem „Nie chcemy żyć po kłamstwie”. W reklamówce wykorzystano m. in. fragmenty sejmowej debaty ponad skróceniem kadencji, w trakcie której Giertych „starł się” z Kurskim. _
We fragmencie wykorzystanym w reklamówce Kurski, przedstawiając sukcesy rządu, mówi na temat wprowadzonych rozwiązaniach prorodzinnych; teraz na monitorze pojawia się czerwony nadruk: „kłamstwo”.

Na wystąpieniu Kurskiego przy mównicy sejmowej objawia się Giertych, który zwraca się do posła PiS ze słowami: „dlaczego pan kłamał, panie pośle Kurski? „. Objawia się biały napis „prawda”.

W innej części spotu widać hasło „LPR walczy o prawdę”. Mowa wydaje sie o przyjętej na minionym posiedzeniu Sejmu V kadencji podatkowej uldze prorodzinnej, którą Giertych mierzy jako sukces. Pojawiają się także „migawki” z wizyty szefa Ligi na oddziale położniczym. Spot kończy się apelem posłaKrzysztofa Bosakao głosowanie na LPR.

„W zdaniu +wprowadziliśmy ulgi na dziecko+ wszystko wydaje sie byc prawdą” – stwierdził Kurski.

Poseł PiS powiedział, że PiS jako pierwsze zgłosiło projekt nowelizacji ustawy na temat podatku od czasu osób cielesnych, w którym mowa była o uldze podatkowej w dziecko po wysokości 572, 5 złotych odpisu od kwoty podatku, a LPR później zgłosiło projekt na temat uldze po wysokości 3015 złotych odliczenia od zysku, co – jak podkreśla Kurski a mianowicie daje taką sama kwotę, a po komisji poparcie zyskała oferta PiS.ZOBACZ TAKŻE:

Kurski: To Giertych ordynarnie kłamał, a nie ja

„W Sejmie została przegłosowana poprawka Ligi Naszych Rodzin oraz Prawicy Marka Jurka poparta przez Platformę, żeby kwota odliczenia od momentu podatku wynosiła 1145 zł” – zaznaczył poseł.

Według Kurskiego, po spocie LPR zmontowano też jego słowa wypowiedziane sposród trybuny sejmowej. „W spocie pan Roman Giertych montuje zdanie: +wprowadziliśmy program 0 tolerancji oraz jednolite umundurowanie dzieci jak i równiez młodzieży w szkole+” a mianowicie mówił poseł PiS.

Według Kurskiego, z jego rzeczywistej wypowiedzi wynikało, że jego ugrupowanie nie przypisywało osobiscie autorstwa ludzi ustaw.
_ Giertych stwierdził, że Kurski musi pozwać sluzace do sądu 300 posłów, gdyż – zdaniem szefa LPR – tylu posłów krzyczało do Kurskiego „kłamca, kłamca! ” w toku debaty ponad skróceniem kadencji Sejmu. _

„Koń jaki jest każdy widzi; każdy wie, która jest prawda” – dodał wiceszef LigiWojciech Wierzejskii wspomina, że po poprzedniej konfrontacji wyborczej wygrał trzy toki.