Dziś decyzje banków centralnych Polski i NA JUKATAN

Dziś decyzje banków centralnych Polski i NA JUKATAN
Category: gielda
27 lipca, 2020

Jedną sposród ważniejszych publikacji dnia będzie wstępny wycena wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych w IV kwartale. Ekonomiści mają nadzieję, że wzrost wyniesie 1-wsza, 2 proc. – owe dane przedstawimy jeszcze w trakcie sesji na warszawskim rynku (o godz. 14. 30). Także w czasie notowań zapoznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej, ale ów mogłaby pomóc rynkom, jedynie w razie niespodzianki. Inwestorzy jak i równiez ekonomiści spodziewają się podwyżki o 25 punktów bazowych. Gwoździem programu będzie postanowienie FOMC jak i równiez to kobieta może mieć największy wpływ na działania inwestorów. Oczekiwana jest obniżka stóp o 50 pkt bazowych.
* SYTUACJA DZIEKI GPW *
Po rzetelnej sesji po USA przy poniedziałek jak i równiez wzrostach we wtorek rankiem w Azji, i w Europie nastroje były dobre. Totez mogliśmy zacząć sesję wzrostem, a później było nadal lepiej. Poprzez długi termin zwyżce towarzyszyły umiarkowane obroty, co podważało jej wiarygodność, trwałość. Lecz pod koniec sesji wartość sprawie wyraźnie się nasiliła – w sumie uzbierało się owego prawie dwóch mld ZL. Mimo wszystko to trochę zbyt mało, by mieć nadzieję na trwałe zwyżki, choć wystarczająco dużo by nie bać się powrotu do gwałtowych spadków. WIG20 ustawił się nieznacznie poniżej stopnia 3 tys. pkt, jakie mozliwosci przy sprzyjających okolicznościach pozwalałoby na napad na tę barierę po kolejnych dobach – najpomyslniej już dziś. Te okoliczności aż faktycznie sprzyjające aczkolwiek nie są, o czym odrobine niżej. Podrożały akcje 267. spółek, potaniały 40.

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Amerykańskie indeksy rosły wczoraj drugą sesję sposród rzędu dzięki dobrym danym makro oraz nadziejom branzy na obniżkę stóp procentowych przez Fed. Zamówienia dzieki dobra trwałego użytku przy Stanach wzrosły w grudniu o przeszlo 5 proc. (przy prognozie zakładającej jednej, 5 proc. wzrost), jakie mozliwosci poprawiło nastroje, bowiem demonstruje, że wejście gospodarki amerykańskiej w fazę recesji nie jest przesądzone.

Tym chetniej, że Fed udowodnił wielokrotnie, że wydaje sie gotowy znacznie przeciwdziałać ów scenariuszowi, stąd obniżka stóp o piecdziesiat pkt. bazowych na wspólczesnym posiedzeniu jest wielce prawdopodobna. Wzrosty zbytnio oceanem nie przekonały jednak inwestorów sposród Azji do kupna akcji. Nikkei stracił 1 proc., Kospi trzech proc., zas Hang Seng 2, trzy proc. Intensywne spadki na giełdzie po Korei są wynikiem przeceny dwóch największych stoczni dzieki świecie, jak tylko obniżono pierwotnego ratingi.

OBSERWUJ AKCJE

BRE Bank – po intensywnych spadkach szkolenie obronił się na wsparciu na 350 PLN i ustabilizował przy okolicy 370 PLN. Dopóki wspomniane wsparcie nie pozostanie przełamane (co oznaczałoby drugą falę spadków) można uznać, że dysponujemy odreagowanie spadków. Potencjał wzrostów można ocenić na poziomy 400-450 ZL, co sugerują zniesienia Fibonacciego. Co więcej, RSI wygenerował sygnał zakupu, a MACD może to zrobić przy jednej pozadanej sesji. Cersanit – refleks po spadkach z początku stycznia doprowadziło kurs sluzace do oporu na 30, 00 PLN, jakie mozliwosci może oznaczać jego koniec. Z drugiej strony poziomy Fibonacciego wskazują, że szkolenie powinien dojść przynajmniej 50 groszy wyżej, zas wygenerowane za posrednictwem MACD sygnał kupna (RSI już ten pokazał zanim tygodniem) również nastraja optymistycznie.
* POINFORMOWALI PRZED SESJĄ *PKN Orlen – niemiecka spółka zależna (ORLEN Deutschland) zawarła umowę z Deutsche BP, od czasu którego kupi w 2004 roku powietrza o łącznej wartości 1, 2 mld EUR.
Ponar Wadowice – kupił za czternascie mln USD 50, 5 proc. akcji amerykańskiej firmy Georgia Hydraulic Cylinders, którą planuje przyłączyć do swego holdingu Ponar Hydraulic Cylinders.
PKO BP – spółka zależna (PKO Inwestycje) kupiła 50 proc. udziałów w spółce Baltic Gmach 2 za 5, 94 mln ZL. Zakup dzierzy charakter inwestycji długoterminowej.

PGNiG – podmiot zależny założył z libijskim partnerem spółkę Geofizyka Kraków Libia, która będzie się zajmowała poszukiwaniem złóż ropy i gazu. Za szescdziesieciu proc. akcji podmiot wniósł równowartość jednej, 2 mln PLN.
Hydrobudowa Polska – zawarła umowę sposród Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym w poprawę ekonomii wodno-ściekowej na terytorium gminy Bytom. Jej wartość ustalono w 3, dwóch mln EUR, a wyraz zakończenia robót na czerwiec 2009 roku.
Jago – Elżbieta Sjoblom zwiększyła zaangażowanie przy spółkę az do 25, szóstej proc. (wcześniej 24, 5 proc. ).
Makrum – Deutsche Bank przekroczył próg piec proc. udziałów w spółce i posiada obecnie 5, 1 proc.
Swarzędz Meble – insider kupił 23. 600 akcji spółki po cenie 0, 57 PLN.

*PROGNOZA GIEŁDOWA *
Male zwyżki przy USA mogą dziś nie wystarczyć, żeby popchnąć giełdy w Europie po górę. Dysponujemy przecież upadki na giełdach azjatyckich jak i równiez raporty sposród dwóch dużych europejskich banków. UBS przyznał się az do 11, czterech mld dolarów straty po IV trymestrze, a zysk BNP Paribas spadł na temat 42 proc. W obydwu wypadkach efekty są o wiele poniżej oczekiwań rynkowych.
W tej atmosferze wylacznym atutem byków jest domniemana obniżka stóp procentowych po USA jak i równiez dobre retrospekcja wczorajszej sesji. Być może wystarczy to do kontynuacji wzrostu w otwarciu, ale do pokonania oporu między 3000-3045 pkt już predzej nie. Zas bez sforsowania tej luki każda wzrostowa sesja będzie tylko wahnięciem, niewiele znaczącym odbiciem po wcześniejszych spadkach. Zakładamy, że inwestorzy przyjmą dziś postawę wyczekującą, sesja nie przyniesie żadnych rozstrzygnięć, a zakończymy ją na poziomie zbliżonym az do wczorajszego zamknięcia, przy czym w wyzszym stopniu prawdopodobny jest niewielki spadek niż postep. Układ sił mogą w końcówce zmienić dane na temat wzroście PKB w NA JUKATAN.

*WALUTY *
Kurs euro wciaz balansuje odrobine poniżej jednej, 48 USD zaatakować i pokonać tenze poziom. Rynek czeka dzieki decyzję FOMC i wspólczesne dane o PKB przy Stanach. Postepowanie tej pary świadczy o tym, że wspólnicy nie są do końca przekonani, że stopy w Fed mogą być obniżane tydzień po tygodniu. Wydaje sie byc spora niepewność co do tejze decyzji a mianowicie stąd krótkotrwaly bezruch w branzy.
Jen umacnia się dziś rano o 0, 4 proc. do dolara i na temat 0, trzech proc. wobec euro (mimo słabych danych o produkcji przemysłowej). Na naszym portalu też duzo się nie zmienia. Dolar wyceniany wydaje sie na dwa, 45 PLN, euro dzieki 3, 622 PLN, frank na 2, 247 PLN. Jednym słowem – oczekujemy. Oczywiście dzieki FOMC, w mniejszym stopniu na RPP.

TOWARY

Ropa wzrosła do poziomów najwyższych od dwóch tygodni w wyniku zatrzymania części wydobycia po Kanadzie. Temperatury w północnej części tegoz kraju spadły do 36 stopni Celsiusza, co obniżyło wydobycie dzieki kilka dób o 360 tys. baryłek dziennie. W rezultacie londyńska baryłka brent podrożała wczoraj na temat 0, 6 proc. az do poziomu 91, 90 USD, a nowojorska crude do 91, szescdziesieciu USD. Dziś rynek ropy będzie reagował na co-tygodniowe zmiany zapasów w AMERYCE, które ostatnio rosły.

Wciaz silniej drożeje miedź. Na dobrych danym makro wraz z Stanów i przy wzrostach na rynkach akcji, cena jej kwietniowego kontraktu dzieki nowojorskiej giełdzie podskoczyła wczoraj o trzech, 3 proc. Przy cichym zachowaniu eurodolara, złoto zachowuje się dzieki rekordowych poziomach – zbytnio jedną uncję płacono dziś rano 922 USD. Wraz z kontynuacją trendu wzrostowego sektor czeka dzieki dzisiejszą decyzję Fed, która może wywołać zmiany w branzy eurodolara i przenieść się na rynek złota.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy