Dwie trzecie Polaków źle ocenia rząd

Dwie trzecie Polaków źle ocenia rząd
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Negatywną opinię rządowi wystawiło 62 proc. badanych, korzystnie o roboty gabinetu Donalda Tuska wypowiedziało się 29 proc. – wynika wraz z najnowszego sondażu TNS OBOP. Zdaniem 53 proc. ankietowanych Tusk źle, a według 36 proc. dobrze, wypełnia obowiązki premiera.

Nastepnie 48 proc. respondentów uważa, że Bronisław Komorowski wlasciwie wypełnia obowiązki prezydenta, niedobrze jego pracę oceniło trzydziestu pieciu proc. badanych.

Spośród osób mających krytyczną opinię o rządzie, 20 proc. mierzy jego pracę zdecydowanie źle, a 42 proc. poniekad źle. Nastepnie wśród ludzi mających o rządzie pozytywną opinię, 1-wsza proc. mierzy gabinet Donalda Tuska wyraznie dobrze, a 28 proc. raczej porzadnie.

Notowania rządu poprawiły się w stosunku do sondażu z maja. Grupa osób wystawiających jemu pozytywną opinię zwiększyła się o 3 punkty proc., zaś krytyków jest w mniejszym stopniu o dwóch punkty proc. 9 proc. ankietowanych nie zaakceptowac wystawiło rządowi opinii.

[ ( http://static1./i/h/31/t128799.jpg ) ] (http://www./archiwum/mikrofon/artykul/kalisz;nagle;wszyscy;zapomnieli;czym;byla;iv;rp,220,0,851420.html) Kalisz: Nagle wszelcy zapomnieli, czym była IV RP
Wśród krytyków premiera, zdecydowanie negatywnie wytycza się o nim 19 proc. ankietowanych, zaś 34 proc. uważa, że Donald Tusk poniekad źle wypełnia swe obowiązki. W grupie chwalących go, czterech proc. uważa, że obowiązki szefa rządu wypełnia mezczyzna zdecydowanie wlasciwie, a 32 proc. że raczej porzadnie. Opinii o szefie rządu nie wyraziło 11 proc. badanych.

W stosunku do sondażu sposród poprzedniego miesiąca, grupa oceniających premiera korzystnie zmniejszyła się o 1 punkt proc., krytyków Tuska jest o 2 punkty proc. skromniej.

Spośród ankietowanych, którzy niedobrze oceniają prezydenta, 10 proc. uważa, że Bronisław Komorowski zdecydowanie źle wypełnia swe obowiązki, a 25 proc. uważa, że robi to raczej źle. Natomiast wśród mających o nim pozytywną opinię, 5 proc. ocenia Komorowskiego wyraznie dobrze, a 43 proc. raczej wlasciwie. 17 proc. badanych nie zaakceptowac wystawiło prezydentowi oceny.

Notowania prezydenta pogorszyły się w stosunku do maja. Grupa jego krytyków zwiększyła się o dwóch punkty proc., natomiast wystawiających mu pozytywną opinię zmniejszyła się na temat 3 punkty proc.

TNS OBOP przeprowadził sondaż po dniach 2-6 czerwca w ogólnopolskiej, losowej grupie 1005 mieszkańców Polski w stuleciu powyżej kolejny lat.