Dudziński: wybór nowego operatora dla TS – w połowie czerwca

Category: odmienne
27 lipca, 2020

Totalizator Sportowy planuje wybrać po połowie czerwca br. nowego operatora konsol liczbowych jak i równiez systemów towarzyszących – zapowiedział w rozmowie z PAP prezes zarządu spółki Sławomir Dudziński.

Wyjaśnił, że obecnie usługi dla spółki w tym zakresie świadczy międzynarodowa spólka G-TECH, jedna z największych na świecie w naszej branży.

„30 listopada 2011 roku kończy się porozumienie między G-TECH a Totalizatorem Sportowym. Do tego czasu musimy mieć już wdrożony nowy program. 1 grudnia 2011 roku zamierzamy fita uruchomić” a mianowicie podkreślił Dudziński.

Ocenił, że do tej pory plan prac dotyczący wyboru operatora dla TS jest realizowany terminowo.

Dudziński poinformował, że w połowie marca pozostanie wybrana i zatwierdzona za posrednictwem radę nadzorczą oraz zgromadzenie wspólników komitet przetargowa. „Pod koniec marca planujemy ogłosić postępowanie o udzielenie zamówienia na swiezego operatora. Do 10 maja powinny trafić do spółki oferty, tak by pod koniec maja mogło dojść az do negocjacji wraz z potencjalnymi operatorami gier liczbowych i systemów towarzyszących” a mianowicie zaznaczył. Dodał, że przy połowie czerwca spółka chce wybrać operatora.

Prezes TS pytany, czy G-TECH dzierzy szansę znowu wygrać aukcja, powiedział: „Chcemy, żeby kazdy istotni dostawcy tego typu usług wystartowali w niniejszym przetargu. Wygra najlepszy”.

Dudziński zwrócił uwagę, że minister skarbu Aleksander Grad nadzoruje proces wyboru operatora przy Totalizatorze Sportowym. „Wszystkie istotne decyzje podejmowane przez zarząd w ramach tegoz projektu są zatwierdzane za posrednictwem zgromadzenie wspólników. Cały tok nadzoruje minister Grad” – podkreślił.

„Decyzją zgromadzenia wspólników ten plan będzie prowadzony w sposób bardzo otwarty i precyzyjny. Opinia publiczna będzie miała dostęp do wszystkich zasadniczych wydarzeń związanych z kolejnymi krokami podejmowanymi przez zarząd w naszej sprawie” a mianowicie dodał.

Resort skarbu podał na początku lutego, że chce zwiększyć przejrzystość adaptacji tego kluczowego dla spółki zadania. Zapowiedział wówczas, że uchwały zarządu Totalizatora Sportowego związane sposród poszczególnymi etapami przyszłego przetargu będą wymagały zgody ministra skarbu.

Resort informował ponadto, że porozumienie z potencjalnym operatorem nie będzie objęta klauzulą poufności. Spółka będzie musiała przedstawiać ministrowi skarbu dwa razy w miesiącu papiery z przebiegu prowadzonego postępowania. Ponadto Totalizator Sportowy będzie musiał wystąpić o opinię do ministra finansów przed zawarciem podstawowej umowy.

Totalizator Sportowy wydaje sie byc jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Realizuje monopol państwa w toku gier liczbowych i loterii pieniężnych. (PAP)

dol/ je/ jbr/