Drukowanie pieniądza jest już w wartosciach

Category: waluty
27 lipca, 2020

Zgodnie z wymaganiami Europejski Pula Centralny nie zmienił stóp procentowych w dzisiejszym posiedzeniu. Zgodnie też z oczekiwaniem po godz 14: trzydziestu Mario Draghi prawdopodobnie ogłosi _ przedruk pieniędzy _. Ta postanowienie powinna być już po cenach.

Dzieki dzisiejszym posiedzeniu, pierwszym po 2015 roku kalendarzowego, zgodnie z rynkowymi przewidywaniami Europejski Bank Kierowniczy (ECB) nie zaakceptowac zmienił stóp procentowych. To oznacza zostanie głównej mieszaniny refinansowej na rekordowo niewielkim poziomie 0, 05 proc., a nogi depozytowej na poziomie -0, dwadziescia proc. Postanowienie ta nie mogła jak i równiez nie wywołała większych emocji na rynkach finansowych (pomijając skok zmienności na EUR/USD). Tych można oczekiwać na godzinie 14: 30, gdy rozpocznie się konferencja prasowa po posiedzeniu ECB, po której weźmie udział prezes Mario Draghi. Uczestnicy branzy są przekonanie, że bank ogłosi długo wyczekiwany system skupu rządowych obligacji czyli program ilościowego luzowania polityki monetarnej (QE). W zasadzie są na tyle zapewne, że taka decyzja zapadnie, iż jej brak byłby jedną z największych niespodzianek stycznia (obok zeszłotygodniowej woli SNB).

To przekonanie o nieuchronności odpalenia QE budował sam ECB, czy właściwie ludzie sposród otoczenia agencji bankowej, którzy przypuszczalnie stali zbyt licznymi po ostatnich tygodniach anonimowymi przeciekami do mediów nt. tegoz programu. Były one naprawde częste, że w zasadzie już wszystko wydaje sie byc jasne. Zadamy, tak zresztą jak i większość uczestników sektorze, że Super mario bros Draghi ogłosi dziś skup rządowych obligacji o wartości 50 mld EUR miesięcznie trwający az do końca 2016 roku. Skupowane będą obligacje o ratingu powyżej śmieciowego. Nie jest natomiast jasne, czy skup będzie prowadził samodzielnie ECB, lub banki glówne poszczególnych państw strefy ó. To jednak z punktu widzenia rynków finansowych nie istnieje większego sensu.

Fakt, że rynki finansowe znają niemalze wszystkie szczegóły ogłaszanego systemu QE powoduje, iż w EUR/USD może mieć obszar tzw. sprzedawanie faktów. To oznaczałoby, że trwające do tego tygodnia osłabienie euro wzgledem dolara było kupowaniem plotek i grą pod przedruk pieniądza po Eurolandzie. Z kolei samo ogłoszenie przez ECB skupu obligacji, nie tylko nie przeceni wspólnej waluty, lecz wręcz dzieje się pretekstem do wygenerowania jej korekcyjnego umocnienia. Dzieki gruncie analizy wykresu EUR/USD takim sygnałem potwierdzającym tę tezę będzie powrót kursu powyżej oporów zlokalizowanych po okolicy jednej, 17 dolara. Gdyby w dodatku doszło to otwarta zostałaby droga poniekad do 1-wsza, 20.

O ile w krótkim, a nawet średnim terminie, okazje na wzrostową korektę na EUR/USD wydają się pokazne, to po długim presja na osłabienie euro do dolara będzie się utrzymywać. Dlatego jeszcze w tym roku notowania powinny zejść do 1-wsza, 10 dolara. Szczególnie, że taki zmniejszenie ma pewne fundamentalne wsparcie ze strony www różnej kondycji gospodarek AMERYCE i strefy euro, a także różnych miejsc po jakich znajduje się polityka monetarna Fed i ECB. Scenariusz ten stanąłby ponizej dużym symbolem zapytania, gdy istotnie rozpocznie oddalać się perspektywa czolowej podwyżki stóp procentowych przez Fed. Na gruncie zestawienia technicznej zmniejszenie do jednej, 10 będzie mało realny w momencie powrotu EUR/USD powyżej 1, 2150 dolara.

Metoda sprzedawania faktów, a więc prawdopodobnego otwierania długich lokalizacji w ó po ogłoszeniu przez ECB programu QE, będzie mieć pozytywny wpływ na notowania pary EUR/CHF, pozwalając do niej wrócić powyżej parytetu i pozostać w tamtym miejscu nieco dłużej.

O godz 14: 16 kurs EUR/USD testował pulap 1, 1619, EUR/CHF 0, 9937, a EUR/PLN czterech, 2976 zł.

Porównaj w wykresach spółki i indeksy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy