Drozapol zapowiada znaczną poprawę wyników

Drozapol zapowiada znaczną poprawę wyników
Category: gielda
27 lipca, 2020

Jeżeli Drozapol-Profil kupi Stalexport Trade, przychody grupy w bieżącym, a najpóźniej w przyszłym roku, mogą przekroczyć 0, 9 mld zł. Prócz wzrostem za posrednictwem akwizycję spółka zakłada niepohamowany rozwój organiczny – poinformował prezes Drozapolu-Profil Wojciech Rybka.

„Jeśli uda mnie się kupić Stalexport Trade to przy 2007 r., najpóźniej w 2008 roku jesteśmy mógl zwiększyć przychody do 0, 9-1 mld zł” – powiedział Rybka.

„Przy takowej wielkości przychodów jesteśmy mógl uzyskać od czasu kilkunastu az do kilkudziesięciu mln zł zysku netto. Zakładając, że będziemy mieli rentowność netto na poziomie 4 proc. daje to zysk netto na poziomie około 36 mln zł” – dodał.

_ Drozapol-Profil wydaje sie byc na krótkiej liście inwestorów w procesie sprzedaży Stalexport Trade. Na liście znalazło się w sumie pięciu inwestorów _. Due diligence tej przedsiebiorstwa rozpocznie się 8 stycznia 2007 roku kalendarzowego.

Pieniądze dzieki akwizycje Drozapol pozyska z emisji akcji serii E. Przy założeniu, że cena emisyjna swiezych akcji wyniesie 11 zł, spółka ocenia na pozyskanie 109 mln zł. Sposród tej sumy od 45 do piecdziesiat mln zł planuje wydać na rozbudowę sieci dystrybucyjnej i zasilenie środków własnych w obrocie, a od momentu 10 az do 47, 9 mln zł na akwizycje.

W przypadku akwizycji wymagającej większych środków np. spółki Stalexport Trade, Drozapol zastrzega jednak możliwość przesunięcia środków umieszczonych na progresu sieci dystrybucji oraz możliwość szybkiego odpalenia nowej emisji serii F.

Rybka poinformował, że Stalexport Trade miał w 2006 roku około 600 mln zł przychodów, a prognozowane przez analityków KPMG zyski spółki w 2007 dwanascie miesiecy to od czasu 12 az do 15 mln zł.

W sytuacji gdyby Drozapolowi nie udało się kupić Stalexportu Trade, wówczas kupi mniejszą spółkę.

„Jeśli nie zaakceptowac kupimy Staleksportu wówczas przejmiemy firmę +Y+. 50 proc. udziałów w tej spółce możemy kupić już w tym momencie, jednak jeśli transakcja ze Stalexportem pójdzie dobrze nie zaakceptowac będziemy kupować firmy +Y+” – powiedział prezes.

Rybka poinformował, że „Y” to firma na temat przychodach na poziomie około 120 mln i uzyskująca 4-5 mln zł zysku netto.

_ Po ocenie prezesa, Drozapol bedzie w stanie dynamicznie zwiększać przychody poniekad bez akwizycji. _”W 2006 roku nasze przychody na bazie o postep organiczny zwiększyły się na temat ponad 80 proc. i ten rok, pod względem wzrostu organicznego, nie będzie gorszy” – powiedział.

„Jeśli utrzymamy dotychczasowe tempo postepu, dynamika przychodów w glównym kwartale bieżącego roku może przekroczyć 300 proc. ” – dodał.

W 2006 roku Drozapol-Profil wypracował 148, 5 mln zł przychodów w porównaniu do 82, 2 mln zł dwanascie miesiecy wcześniej. Po pierwszym kwartale 2006 r. przychody spółki wyniosły 25, 2 mln zł.

Wedlug Rybki poprawie wyników spółce będzie również sprzyjała koniunktura na rynku stali napędzana przez sektor budowlany, który jest jednym z głównych odbiorców do niej towarów.