Doszło do skandalu. Wielki koncern się wystraszył

Doszło do skandalu. Wielki koncern się wystraszył
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Wydaje sie taka ustawa, która ochroni Euro 2012 w Polsce. Rząd zapisał w niej, że drogi mogą zostać warunkowo dopuszczone sluzace do użytkowania. Przy ten sposób puści ruch po niedokończonych autostradach jak i równiez ekspresówkach. Zas ja dysponuje wrażenie, że instytucja mily warunkowo dopuszczonej do użytku w naszym kraju jest już od momentu dawna – teraz doczeka się tylko usankcjonowania dzieki piśmie.

Weźmy w przykład wieś, w której mieszkam. Az do domu dojeżdżam nie czym innym, zas właśnie drogą warunkowo dopuszczoną do użytkowania. Można nią jechać tylko wtedy, wówczas gdy od wielu dzionki nie spada deszcz badz wodę zalegającą w dziurach zetnie w beton mróz. A że w niedawnych dniach jest sucho jak i równiez mroźno, to suniemy wraz z sąsiadami pełne 10 na godzinę, by dotrzeć do sadyb poprzednio zmierzchem.

Ale nie tylko sołectwa mają mily warunkowo dopuszczone do użytkowania – także miasta mogą pochwalić się taką infrastrukturą. Na niektórych ulicach, często nawet w tychze uznawanych zbytnio główne, spotkamy tak wielkie braki nawierzchni, że nie istnieje w tych propozycji nawet spodniej warstwy bitumicznej. Jeśliby się zatrzymać jak i równiez odważnie po nie zajrzeć, można by dojrzeć jądro ziemi.

Totez nowa ustawa będzie prawem dobrym, podążającym za życiem, sankcjonującym to, co mimo wszystko już działa. Bo przecież jeździmy wedlug tych drogach warunkowo dopuszczonych do użytkowania odważnie jak i równiez radośnie. Jeździmy tak od czasu dawna. Totez nie ma sensu roztrząsać, który weźmie odpowiedzialność za gest po niedokończonej drodze – bo przecież u nas w polsce nieodpowiedzialność i niekompetencję karze się opieszale i niechętnie. Już faktycznie się jakoś przyzwyczailiśmy, że wszystko robimy na… predko.

W całym tym pozornie przewrotnym, a na prawdę adekwatnym wykresie, rząd popełnił tylko pewien mały błąd. Mógł to prawo przygotować prędzej a mianowicie tak, by wiedzieli o nim Chińczycy. Robiliby w takim przypadku A2 wyjawszy napięć, żeby coś było. Wiedzieliby, że u nas też Chiny jak i równiez nikt nie zaakceptowac dba na temat jakość. A tak myśleli, że mają tę drogę naprawdę w przewidywanym terminie skończyć i spalili się w blokach.