Do jakiego oprocentowania kredytu hipotecznego się kwalifikuję? (prawda)

17 lutego 2021
Category: Jeśli Chodzi

Najczęstszym pytaniem, które zadaję podczas procesu wstępnego lub wstępnego zatwierdzenia kredytu hipotecznego, jest „ Do jakiej stopy procentowej się kwalifikuję ? Moja odpowiedź często dezorientuje ludzi, gdy odpowiadam: „Nie kwalifikujesz się do stawki, wybierasz żądaną stopę procentową .

To nie jest finansowanie samochodów, w przypadku których jakiś sprzedawca używanych samochodów próbuje „sprzedać Cię po określonej stopie procentowej lub samochód na swoją korzyść.

Kupujący i właściciele domów Temecula zawsze mieli możliwość wyboru żądanej stopy procentowej (z parametrami in-in), ale większość pożyczkodawców nigdy nie daje pożyczkobiorcom takiej opcji i na pewno nie przekazuje jej w ten sposób. Uczy się ich ukrywania lub bardzo niejasnych informacji. To kiepska technika sprzedaży.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, jakiej stawki potrzebujesz lub ile chcesz zapłacić . Jeśli potrzebujesz pomocy w opłaceniu kosztów zamknięcia, możesz wybrać nieco wyższe oprocentowanie, a bank udzieli Ci kredytu, który można wykorzystać na opłacenie opłat za zamknięcie. Jeśli chcesz otrzymać niższą stawkę, aby otrzymać niższą płatność, możesz dosłownie „kupić sobie niższą stawkę. Może to być dobra opcja, jeśli sprzedający pokrywa koszty zamknięcia i rozliczenia.

Na przykład – w przypadku pożyczki w wysokości 200 000 USD: powiedzmy, że oprocentowanie 4,375% daje zwrot 0 USD kredytu, ale też nic nie „kosztuje. Nazywa się to stawką PAR . Jeśli wybierzesz stopę 4,625%, może to dać kredyt pożyczkodawcy zwrotny w wysokości 1% = 2000 USD do wykorzystania na pokrycie kosztów zamknięcia i rozliczenia. Im wyższa stawka, tym większy kredyt. Możesz również wybrać stawkę 4,25% przy koszcie 0,5% = 1000 USD. Nazywa się to opłatą rabatową lub punktem rabatowym i zwiększyłoby całkowite koszty zamknięcia.

Pozwólcie, że wyjaśnię dalej, ponieważ istnieje różnica w korzystaniu z pożyczki rządowej FHA, VA lub USDA w porównaniu z pożyczką konwencjonalną (pomyśl Fannie Mae / Freddie Mac).

Termin, który musisz teraz znać: Korekta ceny pożyczki (LLPA) – opłata pobierana na podstawie różnych czynników ryzyka, takich jak kapitał własny / zaliczka, ocena kredytowa, obłożenie lub rodzaj nieruchomości. Większe ryzyko = większe koszty dla konsumenta …… możesz podziękować za to swojemu urzędnikowi państwowemu. Przeczytaj to Obowiązkowe opłaty LLPA uniemożliwiają pożyczkobiorcom uzyskanie najniższych stawek

W przypadku pożyczek konwencjonalnych nasze wspierane przez rząd firmy udzielające kredytów hipotecznych Fannie Mae / Freddie Mac przypisują obowiązkową korektę (opłata LLPA) do stopy pożyczkobiorcy. WSZYSCY pożyczkodawcy muszą zastosować te korekty jeśli pożyczka jest pożyczką „agencyjną (Fannie Mae / Freddie Mac). Możesz się przekonać tutaj LLPA Fannie Mae Fee Matrix.

W przypadku kredytów hipotecznych z ubezpieczeniem FHA, VA i USDA kredytobiorcy są traktowani bardziej równo, niezależnie od tego, czy masz 800 czy 620 punktów FICO, jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów hipotecznych. W przypadku pożyczek rządowych każdy bank / inwestor może dokonać własnych niewielkich korekt stopy lub opłaty za podobne czynniki ryzyka LLPA wymienione powyżej.

Jeśli rozmawiasz z pożyczkodawcą / specjalistą ds. Kredytów hipotecznych na temat oprocentowania kredytów hipotecznych i nie oferuje on wielu opcji oprocentowania i nie pokazuje kosztów lub kredytu dla różnych dostępnych stawek, być może rozmawiasz z niewłaściwą osobą.

Lub, jeśli nie pokazują rzeczywistego arkusza stawek, abyś sam mógł zobaczyć, jaki jest kredyt lub koszt dla określonej stawki, możesz rozmawiać z niewłaściwą osobą. Jeśli chcesz zobaczyć nasze zestawienie kursów banków, po prostu zapytaj.

Chcesz PRZEJRZYSTOŚCI od swojego pożyczkodawcy, prawda? Nie akceptuj tylko tego, co ci mówią… .. udowodnij, że pokażą ci dzisiejszy arkusz kursów.

ZRZECZENIE SIĘ: Powinieneś również wiedzieć, że niezależnie od wybranej stawki, nie ma to wpływu na moje odszkodowanie. Nie mam żadnego interesu finansowego, jaki wybierzesz. Gdybym to zrobił, nie pokazałbym Ci arkusza stawek :-)

Jeśli chcesz uniknąć gry w oprocentowanie kredytów hipotecznych i pracować z pożyczkodawcą hipotecznym, który zamierza z Tobą porozmawiać o oprocentowaniu kredytów hipotecznych, pomoże Ci odpowiednio porównać WSZYSTKIE opcje kredytu i da Ci przewagę nad innymi konkurującymi nabywcami na rynku zadzwoń do mnie (951) 215-6119.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy