Demaskujemy układ Tusk – Kaczyński

Category: system gospodarczy
27 lipca, 2020

*-_ Róbcie, jak wam etyka dyktuje, jednak mi dajcie w naszej sprawie święty spokój _ – usłyszeli posłowie Platformy Obywatelskiej od swojego szefa. Donald Tusk, machnął ręką w sprawie poparcia wniosków o Trybunał Postaci dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego. *

_ a mianowicie Ja posiadam jak najgorszą ocenę owego, w jaki sposób traktowali państwo jak i równiez z którymi intencjami posługiwali się służbami. Natomiast nie mam przekonania co do tego, że nastąpiło tam jakieś rażące naruszenie prawa – _ oświadczył zaskoczonym dziennikarzom Tusk. Na pozór, sprawa osądzenia lidera opozycji wraz z swoim byłą prawą ręką, zdaje się doskonałą okazją na rzecz rozkręcenia politycznego show. Pozwoliłoby to dzieki medialne przykrycie spraw bardzo niewygodnych na rzecz rządu jak reformy emerytur, cięcia ulg czy nakładanie nowych podatków.

Okazja dogodna, bo przeczołganie Kaczyńskiego jak i równiez Ziobro to, co prawda, pomysł Platformy, jednak gorąco popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ruch Palikota. Waldemar Pawlak wraz z przynależnym osobiscie i swojemu ugrupowaniu zdecydowaniem oznajmił, że nad tą sprawą nalezy się pochylić i zastanowić. Tak więc platformersi dostali alibi jak i równiez śmiało mogą teraz mówić – _ osądzenia prezesa PiS i lidera Solidarnej Polski chce też część opozycji. To nie jest tylko nasza dintojra _. Mają jak w tacy sprawa, którym srodowiska i opinia publiczna żywiłyby się przynajmniej przez najbliższe kilka miesięcy. Dlaczego więc Tusk machnął ręką?

Ogladaj więcej [ ( http://static1./i/h/29/m207133.jpg ) ] (http://www./emerytury/wiadomosci/artykul/byla;prezes;zus;o;dluzszej;pracy;piwo;i;telewizor;wolny;wybor,5,0,1042437.html)*Była prezes ZUS o dłuższej pracy: Piwo i telewizor? Wolny wybór *Aleksandra Wiktorow mierzy dla emerytalne propozycje rządu i opozycji. Po prostu nie będzie za bardzo czego przykrywać i nie opłaca się robienie z Kaczyńskiego i Ziobry męczenników. Platforma a mianowicie jak się przekonaliśmy przy poprzedniej kadencji – mówi dużo, że chce, by _ żyło się dobrze _, a potem czyni tylko to, co już musi zrobić.

Donald Tusk ze swoim credo_ Nic gwałtownie i wbrew spoleczenstwom _nie odmieni taktyki, poniewaz do ściany społecznego sprzeciwu mu jeszcze bardzo w oddali. W sprawie wieku emerytalnego, widać już wyraźnie, że PO zaczyna rakiem wycofywać się z twardych założeń, o których premier mówił nadal niedawno, że albo zostaną przyjęte, albo nie ma sensu robić żadnej reformy. PSL chwali się, że wymusił na koalicjancie zgodę na częściową emeryturę dla osób po sześćdziesiątce, które nie będą mogły znaleźć roboty.

W sprawie odmiennych kategorycznie ogłaszanych zmian – czyli reformy mundurówek, likwidacji Funduszu Kościelnego czy likwidacji lub ograniczenia części znizek – słyszymy slogan: _ konsultacje społeczne trwają _. Koalicja blyskawicznie uwinęła się tylko ze zmianami, które i tak musiała wprowadzić badz były wizerunkowo mało kosztowne. Klepnięto przedlozenie składek zdrowotnych dla rolników – bo tak orzekł Trybunał Konstytucyjny i rząd nie mógł już naszej zmiany odwlekać. Podniesiono też składkę rentową po witrynie przedsiębiorców – wiadomo, że oni nie wyjdą na ulicę palić opony.

Nastepne zmiany? Po co? Zaraz mimo wszystko będzie Euro. Cała Polska będzie żyła mistrzostwami co najmniej do końca lata. Później okaże się, że mimo drugiej fali kryzysu _ dajemy radę _, postep PKB jak i równiez wpływy z podatków są lepsze od momentu oczekiwań. Rząd będzie w dalszym ciagu śnić spanie o zielonej wyspie, a zaciskanie pasa okaże się niepotrzebnym masochizmem.

Czytaj więcej [ ( http://static1./i/h/114/124018.jpg ) ] (http://www./gospodarka/komentarze/artykul/jestesmy;nieudacznikami;oto;10;dowodow,191,0,1040319.html)*Jesteśmy nieudacznikami. Oto 10 dowodów *Widać to wyraźnie zbyt rządów Donalda Tuska – pisze Paweł Szygulski.

Jest jeszcze pewien ważny powód dla _ dolce far niente _, czyli słodkiego nieróbstwa rządu, a wydaje sie byc nim opozycja. Nie jest w stanie zmusić Tuska i swoim ekipę do reform.

SLD nie doszedł jeszcze sluzace do siebie na wyborczej klęsce i widać wyraźnie, że to już tylko ideologiczna wydmuszka i żadnego uderzenia z tej strony premier nie musi się już obawiać. PiS, krytykując w czambuł wszystko, jakie mozliwosci dzieje się w państwie, odbiera samemu wiarygodność. Wówczas gdy słyszę posła Mariusza Błaszczaka, jednym tchem oskarżającego rząd o wprowadzanie przymusu roboty do 67. roku życia oraz powiekszanie cen ropy naftowej, to przyznam, że nie tylko ręce opadają. Godny uczeń mistrza. Jego pryncypał, Jarosław Kaczyński, kompletnie zafiksowany na odcinku smoleńskiej kleski, właśnie organizuje wielki marsz w proteście przeciwko wszystkiemu. Widać wyraźnie, że pogodził się wraz z myślą o roli wiecznego opozycjonisty i walka o coś więcej już go nie kręci.

Po co w tym przypadku zastępować ciepłą wodę przy kranie – zimną. Donald Tusk a mianowicie mistrz lania politycznej wody, doskonale wydaje sobie sprawę, że jeżeli chodzi o obietnice i deklaracje, to nie ma takowej rury, której nie da się odetkać. To znaczy nie zaakceptowac istnieją tego typu postulaty, których nie da się ponaginać. Zawsze można zwalić winę na hamulcowego Pawlaka albo na…. wyborców i katalogów opór. Co prawda premier przy przypływie szczerości wyznał a mianowicie _ myśmy się już narządzili _, ale póki co układ sporu politycznego z PO po jednej, a sposród PiS po drugiej strony barykady, wciąż budzi wystarczające emocje i nie opłaca się go rozmontowywać.