Decydenci przygotowują rynki na szok?

Category: waluty
27 lipca, 2020

Zarówno kierownik niemieckiej Buby, jak i francuscy politycy (szef MSZ Alain Juppe jak i równiez prezydent Nicholas Sarkozy), próbują w minionych dniach umniejszyć wagę ewentualnego cięcia ratingów dla krajów strefy ó, twierdząc, iż utrata prestiżowych _ AAA _ nie zaakceptowac będzie oznaczać _ końca świata _.

O ile jednak Jens Weidmann może czuć się spokojnie – obniżka oceny dla Niemiec jest raczej mało prawdopodobna, to francuscy politycy nie zaakceptowac do końca. Dla Francji cięcie ratingu aż o 2 poziomy, a owego się nie zaakceptowac wyklucza, byłoby dużym tematem. Także politycznym – po kontekście zbliżających się dzieki wiosnę (kwiecień – maj) wyborów prezydenckich. W kryzysowym tandemie Merkel-Sarkozy, francuski prezydent będzie przy wyraźnej defensywie, zmuszony w większym zakresie akceptować niemieckie propozycje, gdyż kluczowe staną się problemy w kraju – aby odzyskać zaufanie rynków Francuzi będą musieli doskonale przygotować kolejny, jeszcze bardziej restrykcyjny pakiet reform.

Duże trwogi będzie też budzić sprawa w galezi bankowym, ze względu w dość duże zaangażowanie przy aktywa na peryferiach Europy. Wróćmy jednak do bezpośredniej reakcji rynków dzieki ewentualne cięcia ratingów gwoli państw tereny euro. Wczorajsza mocna odpowiedz rynków dzieki plotki, które nie zyskały potwierdzenia, demonstruje jak duże są niepokoje inwestorów. Kluczem jest w tym miejscu ciągły deficyt odpowiedzi w pytanie jakim sposobem w końcu efektywnie postawić tzw. firewalla w zonie euro.

Kalkulator walutowy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy