Daj jej kredyt: niedoceniona podróż kobiety, które zdobyły te plastikowe karty

17 lutego 2021

Wycieranie karty kredytowej jest prawdopodobnie czymś, co robisz często, nawet codziennie i prawdopodobnie bez większego zastanowienia. Akcja jest często biernym prekursorem głównego wydarzenia, niezależnie od tego, czy chodzi o filiżankę kawy, książkę czy strój do ćwiczeń. Lub może dać ci coś większego, co niekoniecznie wymaga machnięcia, ale wciąż wymaga historii posiadania solidnego kredytu: kupna domu, zaciągania pożyczek, uzyskania niższych stóp procentowych.

Ale kobiety i karty kredytowe mają skomplikowaną historię, biorąc pod uwagę, że nie zawsze były w stanie przesuwać palcem tak, jak chcą. W rzeczywistości tak wyglądał świat jeszcze nie tak dawno: przed 1974 r., Kiedy uchwalono ustawę o równych szansach kredytowych, kobietom w zasadzie nie przyznawano kredytu bez męża, który go podpisał. Świadomość tego samorodka zbyt współczesnej historii jest kluczem do kontekstualizacji niedocenianej podróży, którą kobiety musiały odbyć w celu zbudowania kredytu, a przez zastępcę zdrowej niezależności finansowej.

Krótka historia kart kredytowych

Koncepcja kredytu – biorąc coś z oczekiwaniem, że zapłacę za to później – istnieje od dawna, a same karty kredytowe mają korzenie w latach dwudziestych XX wieku; te wczesne karty były jednak powiązane z indywidualnymi firmami (takimi jak hotel czy restauracja) i nie mogły być używane powszechnie. Lata pięćdziesiąte przyniosły znane nam karty kredytowe, jedyne narzędzie, które pozwala na zakupy w dowolnej liczbie firm. BankAmericard został wprowadzony na rynek w 1958 roku jako pierwsza uniwersalna karta płatnicza. In był używany w całym stanie w Kalifornii do 1966 r., Kiedy to inne stany również zaczęły licencjonować jego używanie, a w połowie lat 70. zmieniono jego nazwę na Visa.

Ale, znowu, nie było to udogodnienie dostępne dla wszystkich ludzi: kobiety i karty kredytowe nadal nie były dopasowaniem stworzonym w niebie bez męża, który mógłby współgrać. A w rzadkich przypadkach, gdy pożyczkodawca zatwierdził kobietę na kartę kredytową? Rutynowo obniżali jej pensje nawet o 50 procent przy określaniu jej limitu kredytowego, pomijając jej rzeczywisty zasięg finansowy – proces, do którego mężczyźni nie byli zobowiązani, donosi magazyn Smithsonian .

Dopiero 16 lat po uruchomieniu pierwszej karty kredytowej głównego nurtu – a szerokie rozmowy na temat równości nabrały tempa wraz z ruchem na rzecz praw obywatelskich i feminizmem drugiej fali – stosunki między kobietami a kartami kredytowymi zaczęły się zmieniać. A po uchwaleniu ustawy o równych szansach kredytowych cały nowy świat finansowego dobrego samopoczucia otworzył ramiona dla kobiet.

Ustawa o równych szansach kredytowych zmieniła wszystko dla kobiet i kart kredytowych

Ustawa o równych szansach kredytowych skutecznie wyrównała szanse kobiet na dostęp do kredytu. Sprawiła, że ​​dyskryminacja ze względu na płeć, rasę, wiek, stan cywilny i religię stała się nielegalna dla wierzycieli, a pod jej rządami kobiety nie potrzebowały już męskiego współsygnata, aby uzyskać osobiste uznanie. Ponadto wierzyciele nie mogli również obciążać kobiet wyższymi stopami procentowymi ani nawet pytać o ich stan cywilny.

„Karty kredytowe zapewniają drogę do podejmowania ryzyka i większą swobodę w podejmowaniu odważnych decyzji w naszym życiu. Budowanie kredytu po drodze daje nam ślad finansowy . Claire Wasserman, założycielka Ladies Get Paid

Ta nowa norma, jaką jest możliwość ubiegania się o kredyt, była kluczowa dla utorowania drogi dla niezależności finansowej i wszelkiego rodzaju niezależności, otwierając więcej wyborów, które wcześniej nie istniały dla wielu. „Karty kredytowe, jeśli są używane w sposób odpowiedzialny, mogą być potężnym narzędziem dla kobiet. Dają nam szansę na podejmowanie ryzyka i dają nam większą swobodę w podejmowaniu odważnych decyzji w życiu – mówi Claire Wasserman, członek Rady Well + Good i założycielka Ladies Get Paid. „Budowanie kredytu po drodze daje nam wpływ finansowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy