Czym zajmuje się doradca kredytowy?

17 lutego 2021
Category: Kart Kredytowych

Czy byłbyś dobrym doradcą kredytowym? Weź udział w naszym teście kariery i znajdź najlepsze mecze z ponad 800 karier.

Kim jest doradca kredytowy?

Czy jesteś świetny w liczbach? Czy chcesz pomóc ludziom, którzy mają problemy finansowe? Możesz rozważyć karierę doradcy kredytowego!

Doradca kredytowy działa w imieniu dłużnika w celu negocjowania z wierzycielami spłaty zadłużenia przekraczającego zdolność dłużnika do spłaty. Pomagają osobom w uzyskaniu pełnego obrazu ich finansów, w tym dochodów, wydatków i aktywów.

W tym artykule:
 • Kim jest doradca kredytowy?
 • Czym zajmuje się doradca kredytowy?Jak wygląda miejsce pracy doradcy kredytowego?Czym zajmuje się doradca kredytowy?

  Doradcy kredytowi oferują porady dotyczące poprawy jakości kredytu, spłaty zadłużenia, posiadania pożyczki zabezpieczonej w porównaniu z pożyczką niezabezpieczoną oraz określania opcji obsługi zadłużenia. Doradca kredytowy zapewni również materiały edukacyjne, kursy lub seminaria, aby nauczyć zdrowych nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy i umiejętności zarządzania pieniędzmi.

  Doradztwo kredytowe jest często promowane jako najlepsza opcja dla osób, które mają problemy z zarządzaniem długiem. W rzeczywistości ustawa o kartach kredytowych wymaga od wydawców kart kredytowych publikowania na wyciągach z kart bezpłatnego numeru, pod którym konsumenci mogą uzyskać pomoc w zakresie doradztwa kredytowego.

  Kiedy konsumenci kontaktują się z agencją doradztwa kredytowego, oferuje się im sesję doradczą z doradcą kredytowym, podczas której dzielą się informacjami o swoich dochodach, wydatkach i długach. Doradca kredytowy bada sytuację finansową klienta i pomaga opracować plan redukcji zadłużenia i budowy majątku. Często mogą negocjować z wierzycielami i dokonywać ustaleń korzystnych dla wszystkich stron.

  Wierzyciele często oferują lepsze warunki dla przeterminowanych klientów, jeśli doradca kredytowy wystąpi w ich imieniu. Doradcy mogą również pomóc w stworzeniu planu zarządzania pieniędzmi i planu spłaty długu, a także zapewnić bezpłatne zasoby i warsztaty związane z zarządzaniem pieniędzmi.

  Doradcy kredytowi pomagają osobom, które:

  • czują się przytłoczeni kwotą zadłużenia i chcą nawiązać bezpośrednią relację z kimś, kto może dać im lepsze zrozumienie finansowe
  • nie są pewni, jak zwrócić się do wierzycieli w sprawie ugody lub planu spłaty i chcą pomocy w tym procesie

   Po konsultacji doradca kredytowy może zaproponować indywidualnej osobie plan zarządzania długiem (DMP). Chociaż terminy „doradztwo kredytowe i „zarządzanie długiem są czasami używane zamiennie, nie są tym samym.

   Doradztwo kredytowe to sesja doradcza mająca na celu poprawę finansów człowieka, podczas gdy plan zarządzania długiem oznacza przekazanie indywidualnych finansów firmie, na rzecz której dokonuje się comiesięcznych płatności, i która przekazuje te płatności wierzycielom.

   Doradcy kredytowi dbają o wszystkie szczegóły DMP dla swoich klientów – negocjują z każdym kredytodawcą obniżenie miesięcznej kwoty spłaty konsumenta, obniżenie oprocentowania i ewentualne zniesienie zaległych opłat za zwłokę. Zadłużenie jest następnie „konsolidowane w jedną płatność.

   Czy nadajesz się na doradcę kredytowego?

   Doradcy kredytowi mają różne osobowości. Są zazwyczaj przedsiębiorczymi, co oznacza, że ​​są odważni, ambitni, asertywni, ekstrawertyczni, energiczni, entuzjastyczni, pewni siebie i optymistyczni. Są dominujące, przekonujące i motywujące. Niektóre z nich są również konwencjonalne, co oznacza, że ​​są sumienne i konserwatywne.

   Czy to brzmi jak ty? Wypełnij nasz darmowy test kariery, aby dowiedzieć się, czy doradca kredytowy jest jednym z najlepszych kandydatów w Twojej karierze.

   Jak wygląda miejsce pracy doradcy kredytowego?

   Większość doradców kredytowych jest zatrudnionych przez agencje doradztwa kredytowego zajmujące się pomaganiem konsumentom w sprawach mieszkaniowych, zatrudnienia i kredytowych. Niektóre agencje to organizacje non-profit, które pobierają opłaty bez opłat lub bez opłat, podczas gdy inne mogą być nastawione na zysk i naliczać wysokie opłaty.

   Niektórzy doradcy kredytowi są wolnymi strzelcami, którzy znajdują własnych klientów lub współpracują z agencjami doradztwa kredytowego jako wykonawcy.

   Doradcy kredytowi są również znani jako:

   Certyfikowany doradca kredytowy Doradca finansowy Certyfikowany doradca ds. Finansów osobistych Trener finansowy Trener odnowy biologicznej Doradca ds. Zadłużenia

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy