Czym jest pożyczka na płytę CD i czy jest odpowiednia dla Ciebie?

17 lutego 2021
Category: Kartę Kredytową

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Może nadejść moment w twoim życiu, kiedy będziesz musiał pożyczyć pieniądze. Może Twój dom lub pojazd wymaga kosztownej naprawy, a może straciłeś pracę i potrzebujesz dodatkowej gotówki, aby związać koniec z końcem, dopóki nie zaczniesz znowu zarabiać.

Jeśli potrzebujesz pożyczyć, masz do wyboru kilka opcji. Możesz wziąć pożyczkę osobistą, pod warunkiem, że Twoja zdolność kredytowa jest dobra. Możesz również obciążyć kartę kredytową kwotą 0% początkowej RRSO, co jest potencjalnie ryzykownym posunięciem, ale realną drogą, jeśli myślisz, że będziesz w stanie spłacić saldo przed upływem okresu wstępnego. Ale oto inna opcja, którą możesz rozważyć: wypożyczenie płyty CD.

Jak działa wypożyczenie płyty CD?

Otwierając świadectwo depozytowe lub płytę CD, zobowiązujesz się do pozostawienia pieniędzy w banku na określony czas. W zamian Twój bank zobowiązuje się zapłacić określoną z góry stopę procentową. Różni się to od stawek na koncie oszczędnościowym, które mogą się zmieniać i dlatego nie są gwarantowane, a także są niższe niż stawki CD.

Więc jakie są wady płyty CD? Jeśli wypłacisz pieniądze wcześniej, na ogół zostaniesz obciążony karą. Ta kara różni się w zależności od banku, ale w przypadku rocznej płyty CD jest to często równowartość trzymiesięcznych odsetek.

Jeśli wolisz uniknąć tej kary, ale potrzebujesz pieniędzy z płyty CD na pokrycie pilnych wydatków, możesz mieć możliwość zaciągnięcia pożyczki na płytę CD. Pożyczka na CD to po prostu pożyczka zabezpieczona pieniędzmi, które już masz na swoim CD. Niektóre banki, które zezwalają na pożyczki na CD, pozwalają pożyczyć całe saldo na CD, podczas gdy inne mogą zatwierdzić tylko część tego salda. Jak każda inna pożyczka, zgadzasz się spłacić pożyczoną sumę wraz z odsetkami w wyznaczonym okresie.

Jakie są zalety i wady pożyczki CD?

Pożyczki na płyty CD są generalnie bardzo łatwe do uzyskania, ponieważ są zabezpieczone pieniędzmi, które już masz w banku. Pożyczkodawca może wahać się przed udzieleniem pożyczki osobistej w obawie, że nie zostanie ona spłacona. Ale jeśli masz płytę CD o wartości 5000 USD i zaciągniesz pożyczkę na płytę o wartości 2500 USD, Twój bank nie podejmuje dużego ryzyka; jeśli nie spłacisz tej pożyczki, może ona spłacić Twoje pieniądze, które posiada.

Pożyczki na płyty CD są również zwykle obciążane niższymi odsetkami niż pożyczki osobiste, iz tego samego powodu – ryzyko dla banku jest naprawdę minimalne. W rzeczywistości prawdopodobnie kwalifikujesz się do pożyczki na płytę CD, nawet jeśli Twój kredyt jest słaby, ponieważ decyzja banku o zatwierdzeniu Cię zależy od pieniędzy, które już masz na tym koncie, a nie od historii pożyczek.

Z drugiej strony pożyczki na płyty CD często wiążą się z wysokimi opłatami za udzielenie pożyczki. W rzeczywistości opłata za udzielenie pożyczki, w połączeniu z odsetkami od pożyczki na płytę CD, może w niektórych przypadkach przekroczyć karę, jaką zapłacisz za wcześniejszą wypłatę płyty. A jeśli patrzysz na taką sytuację, pożyczka na płyty CD nie ma sensu – po co płacić więcej opłat za udzielenie kredytu i odsetek od pożyczki, skoro zamiast tego możesz po prostu wypłacić pieniądze?

Czy powinieneś dostać pożyczkę na CD?

Jeśli przeanalizujesz liczby i zobaczysz, że zaciągnięcie pożyczki na płytę CD jest bardziej opłacalne niż wczesna wypłata płyty, to pożyczenie na płytę CD ma sens. Zanim jednak pójdziesz tą trasą, warto sprawdzić, czy masz inne opcje, takie jak pożyczka pod zastaw domu. Tak jak pożyczki w postaci płyt CD są dość łatwe do uzyskania, tak samo jest z pożyczkami pod zastaw domu lub liniami kredytowymi, ponieważ Twój dom jest używany jako zabezpieczenie. Te również pobierają stosunkowo niskie odsetki w porównaniu z innymi opcjami pożyczki, takimi jak pożyczki osobiste.

Jeśli pożyczysz pod zastaw domu, będziesz mógł pozostawić swój dysk CD w stanie nienaruszonym do końca jego terminu, unikając w ten sposób kary za wcześniejszą wypłatę. Następnie, gdy Twoja płyta CD stanie się wymagalna, możesz odzyskać pieniądze i spłacić pożyczkę zaciągniętą pod zastaw domu.

Oczywiście nie każdy posiada dom, a niektórzy ludzie, którzy nie zgromadzili jeszcze wystarczającej ilości kapitału, aby pożyczyć pod zastaw domu opcję. W takim przypadku pożyczka na płytę CD może być dobrym sposobem na szybkie pożyczenie pieniędzy w razie potrzeby, pomimo związanych z tym kosztów.

Te rachunki oszczędnościowe są ubezpieczone przez FDIC i mogą zarobić 18 razy więcej niż Twój bank

Wiele osób traci gwarantowane zyski, ponieważ ich pieniądze marnieją na dużym koncie bankowym, zarabiając prawie żadnych odsetek. Wybrane przez nas najlepsze internetowe konta oszczędnościowe mogą przynieść Ci ponad 18-krotność średniej krajowej stawki na koncie. Kliknij tutaj, aby odkryć najlepsze w swojej klasie typy, które znalazły się na naszej krótkiej liście najlepszych kont oszczędnościowych na rok 2020.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy