Czy współsygnatariusz może pomóc w zakwalifikowaniu się do kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

Jeśli chcesz kupić lub Pomocne dla tych, którzy dopiero zaczynają

 • Ze współsygnatariuszy często korzystają młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność. Lub może to być ktoś, kto doświadczył problemów finansowych, takich jak okres bezrobocia, rozwód, w którym małżonek zrujnował kredyt pary lub emeryt, który ma ograniczone dochody, by wymienić tylko kilka przykładów.
 • W wielu przypadkach współsygnatariusz pomaga kredytobiorcy w uzyskaniu lepszych warunków kredytu hipotecznego, niż mógłby mieć bez niego. Oznacza to, że pierwotny pożyczkobiorca mógł sam uzyskać jakiś rodzaj kredytu hipotecznego, ale posiadanie współsygnata umożliwia mu uzyskanie pożyczki o niższym oprocentowaniu, niższej zaliczce lub wyższej kwocie pożyczki niż mógłby uzyskali samodzielnie.Osoby podpisujące umowę są najbardziej pomocne w przypadkach, gdy dochód pierwotnego pożyczkobiorcy jest niewystarczający, aby kwalifikować się do uzyskania żądanej pożyczki. W takim przypadku dochód osoby podpisującej jest brany pod uwagę przy ustalaniu, czy spłata kredytu hipotecznego będzie przystępna, czy nie. Może to pomóc w uzyskaniu większej pożyczki – i kupieniu ładniejszego domu – niż byłbyś w stanie zrobić to samodzielnie.Osoba podpisująca może nie pomóc, jeśli masz naprawdę zły kredyt. Oceniając wniosek o kredyt hipoteczny złożony przez dwie osoby, pożyczkodawcy często opierają swoją decyzję na najniższym z nich wynikach kredytowych, więc osoba podpisująca umowę może nie mieć większego znaczenia, jeśli masz w aktach sprawę przejęcia lub bankructwa. Jeśli jednak jesteś młodą osobą, która nie ma jeszcze historii kredytowej, dobrej lub złej, współsygnatariusz może zrobić dużą różnicę.Rodzice, bliscy krewni to dobry wybór
  • Poszukując osoby do podpisywania umowy, pożyczkobiorcy zwykle zwracają się do krewnych, często ich rodziców, którzy często chętnie pomagają młodym ludziom, którzy dopiero zaczynają. W innych przypadkach dorosłe dzieci mogą podpisać podpis dla starszych rodziców, którzy przeszli na emeryturę.
  • Najważniejsze jest to, że Twoim współsygnatariuszem powinna być osoba, którą znasz i której ufasz, i odwrotnie – wiążesz ze sobą swoje finansowe losy w wielki sposób i żaden z was nie chce być zawiedziony przez drugiego.
  • Ludzie czasami patrzą na przyjaciół lub krewnych jako współsygnatariuszy, ale może to stwarzać problemy. Jeśli nie spłacisz pożyczki, może to zrujnować związek; a jeśli sam związek się pogarsza, nadal jesteś związany pożyczką. A uderzanie w krewnych, z którymi nie masz zbyt bliskiego związku, może odstraszyć wszystko, co z nimi dobre.O czym osoba podpisująca powinna pamiętać
   • Bycie współsygnatariuszem kredytu hipotecznego nie jest czymś, co należy lekceważyć. Jako współsygnatariusz ponosisz równą odpowiedzialność za cały dług. Jeśli główny pożyczkobiorca nie może dokonać płatności, to Ty musisz nadrobić zaległości. Jeśli pożyczka zostanie niespłacona, trafia do rejestru kredytowego, podobnie jak w przypadku pierwotnego pożyczkobiorcy. Możesz zapobiec przejęciu nieruchomości, sprzedając dom, aby spłacić dług, ale może to nie być możliwe, jeśli wartość nieruchomości spadła.
   • Jeśli myślisz o wspólnym podpisaniu kredytu hipotecznego, musisz zadać sobie kilka pytań. Czy główny pożyczkobiorca jest wiarygodny? Czy wiedzą, jak obchodzić się z pieniędzmi? Czy ich praca jest bezpieczna? Po co im przede wszystkim współsygnatariusz? Czy jest to młoda osoba, która nie ustanowiła kredytu, czy już zrujnowała swój kredyt przez nieostrożność? Czy jesteś pewien, że będą w stanie nadążyć ze spłatami kredytu hipotecznego?
   • Po zaciągnięciu pożyczki musisz uważać na oznaki problemów finansowych. Takie rzeczy, jak powiadomienia o zaległościach, są wysyłane pocztą na adres głównego pożyczkobiorcy, a nie do Ciebie, więc wczesne oznaki kłopotów mogą pozostać niezauważone. Możesz nawet zechcieć zawrzeć umowę, w której pożyczkobiorca będzie przesyłać Ci kopie miesięcznych wyciągów pożyczki, abyś był świadomy wszelkich braków lub opóźnień w płatnościach, zanim staną się poważniejszym problemem.
   • Jako współsygnatariusz musisz również mieć świadomość, że wpłynie to na Twój kredyt, nawet jeśli główny kredytobiorca dokona wszystkich płatności na czas. Miesięczne spłaty kredytu hipotecznego będą traktowane jako osobiste zobowiązanie, zmniejszając kwotę kredytu dostępnego na własne cele. I znowu, niewykonanie zobowiązania lub przejęcie przez głównego kredytobiorcę wpłynie również na Twoją zdolność kredytową, co może ograniczyć Twój dostęp do kart kredytowych, kredytów samochodowych i innych rodzajów pożyczek, nawet jeśli nieruchomość zostanie zbyta.Refinansowanie pożądane po kilku latach
    • Ogólnie rzecz biorąc, współsygnatariusz będzie spłacał kredyt hipoteczny przez kilka lat, aż pierwotny kredytobiorca będzie w stanie ustanowić wystarczający kredyt lub dochód, aby wziąć pełną odpowiedzialność za kredyt. W tym momencie współsygnatariusz może zażądać usunięcia noty, prosząc pożyczkodawcę o przekwalifikowanie pożyczki tylko z głównym pożyczkobiorcą.
    • W przeciwnym razie konieczne może być refinansowanie kredytu hipotecznego pod nazwą pierwotnego kredytobiorcy, co zazwyczaj kosztuje kilka tysięcy dolarów. Z tego powodu nie chcesz wspólnie podpisywać kredytu hipotecznego, chyba że masz pewność, że rynek mieszkaniowy w danym obszarze jest stabilny – spadające ceny mieszkań mogą uniemożliwić refinansowanie do czasu powrotu cen.
    • Wspólne podpisanie kredytu hipotecznego może być prawdziwym dobrodziejstwem dla kogoś, kto odpowiada za swoje finanse, ale z jakiegoś powodu nie może pożyczyć tyle, ile potrzebuje lub po najlepszych dostępnych cenach. W szczególności dla rodziców, którzy mimo wszystko zamierzają udzielić pomocy finansowej, jest to sposób na udzielenie znaczącej pomocy dorosłemu dziecku bez wiązania jakichkolwiek faktycznych pieniędzy. Ale mogą też wystąpić poważne reperkusje finansowe, więc w końcu chcesz mieć pewność, że osoba, dla której podpisujesz umowę, jest kimś, o kim jesteś w pełni przekonany, że dotrzyma swojej części umowy.Interesuje Cię, jaką stawkę możesz uzyskać?

     Kliknij TUTAJ, aby porównać oprocentowanie kredytów hipotecznych u najlepszych pożyczkodawców w naszej sieci.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy