Co zrobić, jeśli odmówisz dostępu do zabezpieczonej karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Pożyczki Osobiste

Najpierw dowiedz się, dlaczego. Następnie rozważ zwrócenie się do własnego banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej albo popracuj nad budowaniem kredytu za pomocą alternatywnych pożyczek.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Odmowa przyjęcia zabezpieczonej karty kredytowej może być zaskoczeniem. W końcu płacisz depozyt zabezpieczający, aby chronić wydawcę karty na wypadek, gdybyś nie dokonał płatności. Zatwierdzenie jest gwarantowane, prawda?

Nie do końca. W większości przypadków wystawca karty kredytowej nadal sprawdzi Twój kredyt. Możesz zostać odrzucony, jeśli masz bankructwo w rejestrze, historię utraconych płatności, niewystarczające dochody lub inne sygnały ostrzegawcze.

Ale nie poddawaj się. Możesz poprawić zły kredyt i uzyskać zgodę na wydanie karty kredytowej. Oto jak.

Dowiedz się, dlaczego odmówiono Ci wydania zabezpieczonej karty

Jeśli odmówiono Ci kredytu, masz prawo wiedzieć, dlaczego. Wystawca karty kredytowej powinien powiedzieć, dlaczego, ale jeśli nie, zapytaj. Masz również prawo do bezpłatnej kopii raportu kredytowego po odmowie. Jeśli zostałeś odrzucony z powodu błędu w raporcie kredytowym, warto zakwestionować błąd.

Czy zasiliłeś swoją zabezpieczoną kartę depozytem? Jeśli nie, możesz przejść od zatwierdzonego do odrzuconego.

Zwróć się do własnego banku lub kasy pożyczkowej

Jeśli masz konto czekowe, łatwiej Ci będzie zakwalifikować się do otrzymania zabezpieczonej karty kredytowej w banku, z którym już jesteś związany. Złóż wniosek osobiście, jeśli to możliwe, aby zrobić dobre wrażenie.

Sprawdź również w lokalnej spółdzielczej spółce kredytowej, która jest organizacją non-profit. Często mają bardziej elastyczne standardy zatwierdzania niż duże banki nastawione na zysk, a także przyjazne konsumentom rachunki finansowe, w tym karty kredytowe.

Użyj innego podejścia

Wnioski o karty kredytowe zazwyczaj nieznacznie obniżają Twoją zdolność kredytową, więc nie składaj wniosków o kolejne karty, jeśli prawdopodobnie zostaniesz odrzucony.

Zamiast tego pracuj nad budowaniem kredytu za pomocą alternatyw, które:

Przedłużyć linię kredytową.

Zgłaszaj swoje terminowe płatności do biur kredytowych.

Na przykład przedpłacone karty debetowe nie zgłaszają się do biur kredytowych, więc nie przejmuj się nimi, jeśli Twoim celem jest odbudowa kredytu.

Wskazówka dla nerdów: kilku wydawców specjalizuje się w niezabezpieczonych kartach kredytowych dla osób ze złym kredytem, ​​ale NerdWallet generalnie nie poleca ich ze względu na wysokie opłaty. Nasze zestawienie najlepszych i najgorszych kart ze złymi kredytami zawiera więcej informacji na temat kart, których należy unikać.

Jednak te alternatywy dla zabezpieczonych kart kredytowych mogą pomóc:

Pożyczki z zabezpieczeniem akcji od spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Działają jak zabezpieczone karty kredytowe. Wpłacasz pieniądze na konto oszczędnościowe, a następnie pożyczasz. Bez ryzyka dla pożyczkodawcy uzyskujesz niskie oprocentowanie, a pożyczka pomaga w budowaniu kredytu. Oto przykłady:

University Federal Credit Union. Dołącz i przekaż darowiznę w wysokości 20 USD na rzecz Uniwersytetu Teksańskiego.

Federalna Unia Kredytowa Departamentu Stanu. Mogą do niej dołączyć członkowie American Consumer Council. Dożywotnie członkostwo kosztuje tylko 15 dolarów.

Pożyczki udzielane przez spółdzielcze kasy pożyczkowe. Pożyczki te, oferowane głównie przez mniejsze instytucje finansowe, takie jak spółdzielcze kasy pożyczkowe i banki gminne, są przeznaczone dla osób poszukujących kredytu. Pieniądze, które „pożyczasz, nie są Ci bezpośrednio przekazywane. Zamiast tego jest przechowywany w Twoim imieniu na koncie oszczędnościowym, podczas gdy spłacasz pożyczkę w miesięcznych ratach. Gdy skończysz, pieniądze zostaną Ci przekazane, a Twój raport kredytowy pokazuje spłaconą pożyczkę. Dowiedz się więcej o pożyczkach dla budowniczych kredytów.

Karty zabezpieczone bez kontroli kredytowej. Przykład: Karta kredytowa OpenSky® Secured Visa® nie ma sprawdzania zdolności kredytowej, ale nadal zgłasza się do głównych biur kredytowych. Jego roczna opłata wynosi 35 USD. Może to być przyzwoita opcja, jeśli wcześniej odmówiono Ci zabezpieczonej karty, ale masz pieniądze na depozyt zabezpieczający.

Pożyczki osobiste. Pożyczki te mogą być zabezpieczone lub niezabezpieczone. Pożyczki niezabezpieczone nie wymagają zabezpieczenia, takiego jak tytuł własności samochodu, i generalnie mają wyższe stopy procentowe. Im wyższy kredyt, tym niższa może być Twoja stopa. Osoby ze złym kredytem mogą spodziewać się bardzo wysokich stawek, jeśli w ogóle mogą otrzymać pożyczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy