Co to jest wyciąg z wyciągu i jak to działa?

17 lutego 2021
Category: Zwrot Gotówki

5 listopada 2019 16:53 EST

Kredyt na wyciągu to zmniejszenie salda karty kredytowej, które jest wydawane z różnych powodów.

Co to jest wyciąg z konta?

Kredyt na wyciągu to sposób, w jaki firma obsługująca karty kredytowe może wypłacić zwrot pieniędzy za zwrot, nagrodę w postaci zwrotu gotówki, którą uzyskałeś, lub inny rodzaj kredytu na Twoje konto, do którego masz prawo. Kredyt to zasadniczo transakcja z kwotą na Twoją korzyść.

Środki na wyciągu pojawią się na miesięcznym wyciągu jako transakcja i prawdopodobnie w oddzielnej kategorii. Może się to nieco różnić w zależności od wydawcy karty. Powinieneś także być w stanie zobaczyć przyznane kredyty podczas sprawdzania aktywności na koncie online.

Jak działają kredyty na wyciągach?

Środki na wyciągu pojawiają się jako transakcja o ujemnej kwocie na wyciągu. Mogą one polegać na otrzymaniu kredytu za zwrócony przedmiot lub wynikać z programu nagród pieniężnych oferowanego przez firmę obsługującą karty kredytowe.

Kredyty zmniejszą całkowitą kwotę zadłużenia na koncie na karcie. Kwota kredytu nie zmniejszy jednak wymaganej minimalnej spłaty. Kredyt obniży jednak wszelkie odsetki lub opłaty w oparciu o saldo zadłużenia po otrzymaniu kredytu. Wyciągi kredytowe często wynikają z różnych programów rabatowych i cashback kart kredytowych.

Nagrody w postaci zwrotu gotówki to zazwyczaj rabat w wysokości pewnego procentu zakupów dokonanych kartą. Gotówka może być zarabiana ryczałtowo, co oznacza, że ​​wszystkie zakupy otrzymują ten sam poziom rabatu.

Lub rabat może dotyczyć tylko określonej kategorii zakupów, na przykład zakupów w sklepie spożywczym. Ponadto firma wydająca kartę kredytową może zaoferować jeden poziom rabatu na wszystkie zakupy, a następnie większy rabat dla określonej kategorii zakupów. Kategoria oferująca wyższy poziom nagrody często zmienia się w czasie.

W jaki sposób możesz otrzymać wyciąg z konta?

Istnieje wiele sposobów otrzymania środków na wyciągu i różne sytuacje, które je powodują.

Zwrot przedmiotuZwrot przedmiotu opłaconego kartą kredytową, w sklepie lub w Internecie, zwykle skutkuje uznaniem kwoty zwrotu, która pojawi się na wyciągu z tej karty kredytowej.

Nagrody za zwrot gotówkiW przypadku kart kredytowych, które oferują nagrody w postaci zwrotu gotówki, często te nagrody będą miały postać kredytu na wyciągu z tej karty. W zależności od karty otrzymanie kredytu na wyciągu może nie nastąpić automatycznie. Niektóre karty oferują inne możliwości, takie jak zdeponowanie gotówki na koncie czekowym lub oszczędnościowym. Koniecznie sprawdź, jak to działa i czy będziesz musiał dokonać wyboru, w jaki sposób otrzymać nagrodę za swoją kartę. Niektóre karty mogą nakładać minimalne lub inne wymagania w swoim programie.

Nagrody za podróżWiele kart kredytowych oferuje nagrody za podróż dla posiadaczy kart. Często możesz otrzymać kredyt na wyciągu po zarezerwowaniu planów podróży w ramach programu. Programy są różne, więc upewnij się, że rozumiesz, jak działa Twój i jak wypłacane są nagrody.

Korzyści z karty kredytowejNiektóre karty kredytowe mogą oferować kredyt przy zakupie określonych produktów lub usług. Może to być promocja, którą mają w firmie sprzedającej te przedmioty. Jeśli i tak byś to kupił, może zapłacić za to swoją kartą i otrzymać zwrot środków.

Wyciąg kredytowy vs. zwrot gotówki

Niektóre karty oferują opcję zwrotu gotówki w porównaniu z otrzymaniem kredytu na wyciągu. Jednak opcja zwrotu gotówki nie zawsze oznacza, że ​​otrzymasz czek od wystawcy karty kredytowej. Niektóre karty mogą oferować opcje, które obejmują kredyt w wysokości nagrody pieniężnej zapisanej na wyciągu. Opcje zwrotu gotówki mogą obejmować bezpośrednią wpłatę na konto czekowe lub wysłanie do Ciebie czeku fizycznego.

Czy otrzymanie kredytu na wyciągu jest lepsze niż faktyczny zwrot gotówki? To zależy. Na przykład, jeśli masz saldo na karcie kredytowej, kredyt na wyciągu zmniejszy tę kwotę. Jeśli przenosisz saldo z jednego okresu na drugi, może to spowodować zmniejszenie kosztów odsetek na karcie.

Z drugiej strony, zawsze miło jest wpłacić gotówkę na konto czekowe lub w postaci czeku wysłanego do Ciebie. Możesz robić, co chcesz z gotówką, w tym płacić ją do salda na karcie.

Czy płacisz podatki od wyciągów kredytowych?

To, czy kredyt na wyciągu podlega opodatkowaniu, zależy od charakteru kredytu. Na przykład kredyt wynikający z zwrotu towaru przez konsumenta do sklepu nie byłby uznawany za dochód podlegający opodatkowaniu.

Rabat od zakupu przedsiębiorstwa nie byłby sam w sobie dochodem podlegającym opodatkowaniu, ale rabat w formie kredytu na wyciągu zmniejszyłby kwotę netto zakupu, a tym samym kwotę, która jest odliczana jako koszt biznesowy. Wynik netto stanowiłby wyższy dochód podlegający opodatkowaniu dla firmy.

Ogólnie rzecz biorąc, programy zwrotu gotówki, które wymagają od posiadacza karty dokonania zakupu w celu uzyskania rabatu, nie są uważane za dochód podlegający opodatkowaniu. Przykłady mogą obejmować programy zwrotu gotówki, programy nagród za podróże, programy, które dają posiadaczowi karty możliwość gromadzenia punktów nagród na przyszłe zakupy kartą i premie za rejestrację.

W przypadku premii za rejestrację, jeśli premia nie wymaga dokonania zakupu w celu uzyskania premii, może podlegać opodatkowaniu. Pamiętaj, że nawet jeśli premia nie jest wypłacana w gotówce, ale w postaci mil lotniczych lub innego rodzaju prezentu, może zostać zaklasyfikowana jako dochód podlegający opodatkowaniu przez IRS, o ile otrzymasz coś wartościowego bez wymogu dokonania zakupu aby zdobyć bonus.

Kluczem jest to, jak i dlaczego otrzymano nagrodę lub kredyt na wyciągu. Jeśli nagroda zostanie wydana, a posiadacz karty nie musiał nic wydawać, aby ją zdobyć, nagroda może podlegać opodatkowaniu. W razie wątpliwości zawsze najlepiej skonsultować się z doradcą podatkowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy