Co to jest SAP?

17 lutego 2021

SAP jest jednym z czołowych światowych producentów oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi, opracowującym rozwiązania ułatwiające efektywne przetwarzanie danych i przepływ informacji w organizacjach.

Co to jest SAP?

Kliknij poniższy przycisk, aby załadować zawartość z YouTube.

Założona w 1972 roku firma początkowo nosiła nazwę System Analysis Program Development (Systemanalyse Programmentwicklung), później została skrócona do SAP. Od tego czasu rozwinęła się z małego, pięcioosobowego przedsięwzięcia do międzynarodowego przedsiębiorstwa z siedzibą w Walldorf w Niemczech, zatrudniającego ponad 100 000 pracowników na całym świecie.

Wraz z wprowadzeniem oryginalnego oprogramowania SAP R / 2 i SAP R / 3 firma SAP ustanowiła globalny standard oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Teraz SAP S / 4HANA przenosi ERP na wyższy poziom, wykorzystując moc obliczeń w pamięci do przetwarzania ogromnych ilości danych oraz do obsługi zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe.

Zintegrowane aplikacje firmy łączą wszystkie części firmy w inteligentny pakiet na w pełni cyfrowej platformie, zastępując w ten sposób starszą platformę sterowaną procesami. Obecnie SAP ma ponad 220 milionów użytkowników chmury, ponad 100 rozwiązań obejmujących wszystkie funkcje biznesowe i największe portfolio chmurowe dowolnego dostawcy.

Christian Klein (40) kieruje firmą, stoi na czele Zarządu SAP SE, a w wieku 40 lat jest najmłodszym dyrektorem generalnym dowolnego dużego przedsiębiorstwa w niemieckim indeksie rynków blue chipów DAX.

Co oznacza SAP? (Co to jest pełny formularz SAP?)

Nazwa jest początkiem oryginalnej niemieckiej nazwy firmy: Systemanalyse Programmentwicklung , co oznacza Rozwój programu analizy systemu. Obecnie oficjalna nazwa firmy to SAP SE – SE oznacza societas Europaea , spółkę akcyjną zarejestrowaną zgodnie z prawem korporacyjnym Unii Europejskiej.

Jak wymawia się SAP?

Ludzie często pytają „ Jak mówisz SAP? Jest to inicjalizm, a nie akronim, dlatego wymawia się go jako pojedyncze litery (SAP). SAP nie jest wymawiane jako słowo („sap).

Do czego służy oprogramowanie SAP?

Tradycyjne modele biznesowe często decentralizują zarządzanie danymi, a każda funkcja biznesowa przechowuje własne dane operacyjne w oddzielnej bazie danych. Utrudnia to pracownikom zajmującym się różnymi funkcjami biznesowymi wzajemny dostęp do informacji. Ponadto duplikowanie danych w wielu działach zwiększa koszty pamięci masowej IT i ryzyko błędów danych.

Centralizując zarządzanie danymi, oprogramowanie SAP zapewnia wiele funkcji biznesowych z jednym spojrzeniem na prawdę. Pomaga to firmom lepiej zarządzać złożonymi procesami biznesowymi, zapewniając pracownikom różnych działów łatwy dostęp do analiz w czasie rzeczywistym w całym przedsiębiorstwie. W rezultacie firmy mogą przyspieszyć przepływy pracy, poprawić wydajność operacyjną, zwiększyć produktywność, poprawić doświadczenia klientów – i ostatecznie zwiększyć zyski.

Co to jest oprogramowanie ERP?

ERP oznacza „planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Oprogramowanie ERP obejmuje programy we wszystkich podstawowych obszarach działalności, takich jak zaopatrzenie, produkcja, zarządzanie materiałami, sprzedaż, marketing, finanse i zasoby ludzkie (HR).

SAP był jedną z pierwszych firm, które opracowały standardowe oprogramowanie dla rozwiązań biznesowych i nadal oferuje wiodące w branży rozwiązania ERP.

Czy SAP był startupem?

SAP rozpoczął się od małej grupy przyjaciół, którzy wpadli na wielki pomysł: wizję przedsiębiorstwa połączonego cyfrowo. Dietmar Hopp, Klaus Tschira, Hans-Werner Hector, Hasso Plattner i Claus Wellenreuther założyli firmę jako spółkę prywatną w 1972 roku, a rok później wprowadzili na rynek pierwszy produkt komercyjny.

Założyciele i pracownicy ściśle współpracowali z klientami – często siedząc obok siebie w biurach klientów, aby poznać ich potrzeby i procesy biznesowe. Dowiedz się więcej o historii firmy.

Od tego czasu firma stale się rozwijała, poprzez ekspansję rynku i przejęcia na całym świecie, aby przekształcić się z małego niemieckiego start-upu w jedną z największych na świecie firm technologicznych i światowego lidera w dziedzinie oprogramowania biznesowego.

I nigdy nie straciła swojego pionierskiego ducha ani determinacji w tworzeniu pionierskich rozwiązań, które zmieniają życie ludzi na lepsze.

Czym zajmuje się SAP?

Firma opracowuje rozwiązania w zakresie oprogramowania, które są używane przez małe firmy, firmy średniej wielkości i duże korporacje. Dzięki standardowym aplikacjom, rozwiązaniom branżowym, platformom i technologiom każdy proces biznesowy można odwzorować i zaprojektować. Oprogramowanie gromadzi i przetwarza dane na jednej platformie, od zakupu surowców po produkcję i satysfakcję klienta. Rozwiązania SAP mogą być instalowane „na miejscu w lokalizacji użytkownika lub używane z chmury, pomagając firmom analizować i efektywnie projektować cały łańcuch wartości. Rozwiązania SAP można również wykorzystać do tworzenia prognoz, takich jak np. Kiedy maszyna wymaga naprawy lub jak rozwiną się przychody w kolejnym półroczu.

Ponadto SAP pomaga klientom bezproblemowo łączyć dane operacyjne dotyczące procesów biznesowych z danymi z doświadczeń na temat czynników emocjonalnych, takich jak doświadczenie zakupowe i opinie klientów. Dzięki temu firmy mogą lepiej rozumieć swoich klientów i reagować na nie.

Jakie rozwiązania są dostępne?

SAP oferuje rozwiązania w wielu obszarach:

Przetestuj oprogramowanie SAP za darmo

Wypróbuj oprogramowanie dla siebie: bezpłatne wersje próbne

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy