Co to jest saldo kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Celu Uzyskania

Definicja salda kredytu hipotecznego

Saldo kredytu hipotecznego to pełna kwota zadłużenia w dowolnym okresie trwania kredytu hipotecznego, będąca sumą pozostałego należnego kapitału i narosłych odsetek.

Saldo kredytów hipotecznych jest stosowany przy obliczaniu kapitału w domu. Saldo kredytów hipotecznych jest odejmowana od wartości rynkowej domu do ustalenia kapitału.

Przykład salda kredytu hipotecznegoPan McGillicuddy zaciąga hipotekę w wysokości 200 000 dolarów oprocentowaną na 5%. Saldo kredytu hipotecznego w momencie zaciągnięcia kredytu hipotecznego wynosi 200 000 USD.

Pan McGillicuddy spłacił terminowe spłaty przez 2 lata i jeśli pozostały do ​​spłaty kapitał wynosi 194 159,69 USD, a narosłe odsetki wynoszą 800,74 USD, saldo kredytu hipotecznego wyniesie 194 060,43 USD.

Korzystanie z sald hipotecznychZnajomość salda kredytu hipotecznego jest zwykle pierwszym krokiem do refinansowania, sprzedaży domu lub uzyskania pożyczki pod zastaw domu. Pożyczkodawca zażąda kopii Twojego ostatniego wyciągu hipotecznego, aby potwierdzić saldo i obliczyć dostępny kapitał własny w domu.

Potrzebujesz pomocy w ustaleniu salda kredytu hipotecznego? Skontaktuj się z nami w każdej chwili!

Znajomość salda kredytu hipotecznegoCo najmniej raz w roku kredytobiorcy hipoteczni otrzymają wyciąg z kredytu hipotecznego określający saldo kredytu hipotecznego wraz z kwotą dokonanych płatności i naliczonymi odsetkami. Jeśli dana osoba nie może czekać na wyciąg z kredytu hipotecznego w celu uzyskania salda kredytu hipotecznego , może skontaktować się z posiadaczem hipoteki w celu uzyskania aktualnych danych, ale posiadacz hipoteki może pobrać opłatę za przekazanie tych informacji. aby śledzić swój kredyt hipoteczny w trybie online, a z konta internetowego można wygenerować wyciąg zawierający szczegóły dotyczące aktualnego salda kredytu hipotecznego .

Jeśli pożyczkobiorca pragnie śledzić saldo swojego kredytu hipotecznego, dostępne jest oprogramowanie, które Ci w tym pomoże. Ponadto First Foundation udostępnia kilka różnych typów bezpłatnych kalkulatorów hipotecznych.

 • Po prostu umieść oryginalne warunki kredytu hipotecznego we wskazanych polach, w tym pierwotną kwotę kredytu hipotecznego, stopę procentową i okres amortyzacji, a kalkulator kredytu hipotecznego obliczy miesięczną płatność.
 • Następnie wybierz raport o nazwie Harmonogram amortyzacji według okresu i kliknij „Wyświetl raport.Zobaczysz tabelę przedstawiającą saldo kredytu hipotecznego na podstawie liczby dokonanych płatności. Jeśli wiesz, kiedy rozpoczęły się spłaty kredytu hipotecznego, możesz po prostu policzyć liczbę spłacanych miesięcy. (Jeśli obecnie spłacasz 2 lata i 3 miesiące spłaty kredytu hipotecznego, powinieneś spłacać 27, a jeśli spłacasz 3 lata, powinieneś spłacać 36 i tak dalej).Uwaga, jeśli przegapiłeś płatność lub spóźniłeś się z płatnością, wpłynie to na saldo kredytu hipotecznego.
  W First Foundation z przyjemnością udostępniamy naszym klientom kalkulatory i narzędzia do śledzenia ich obecnego finansowania i planowania na przyszłość.

  Terminy pokrewne
 • Kredyt hipoteczny
 • Oswiadczenie zabezpieczenia majatkowegoKapitał

  powiązane linki
 • Strategie kredytowe online

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swoim saldzie kredytu hipotecznego, skontaktuj się z nami już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy