Co to jest pożyczka studencka dla rodziców i jak działają?

17 lutego 2021
Category: Biura Informacji

Jeśli angażujesz się finansowo w edukację swojego dziecka, zechcesz poznać wszystkie dostępne opcje. Może się to wydawać przytłaczającym procesem, ale jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w znalezieniu pożyczki studenckiej, która pasuje do budżetu Twojej rodziny, a która może obejmować pożyczki dla rodziców.

Co to jest pożyczka studencka dla rodziców?

Pożyczka dla rodziców to pożyczka dostępna dla rodziców i opiekunów, którzy chcą wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za opłacenie studiów.

Jedną z głównych zalet pożyczki macierzystej jest możliwość skorzystania z dobrej oceny kredytowej i stałego dochodu w celu znalezienia pożyczki o niskim oprocentowaniu i konkurencyjnym planie spłaty. Możesz również mieć możliwość odliczenia całości lub części odsetek zapłaconych z tytułu pożyczek studenckich dla rodziców, federalnych lub prywatnych, od podatków, jeśli Twoje dziecko jest na utrzymaniu. Dowiedz się więcej o odliczaniu odsetek od pożyczki i podejmuj optymalne decyzje finansowe.

Możesz również pomóc zmniejszyć koszty ponoszone przez dziecko lub pozostające na jego utrzymaniu, pokrywając część kosztów studiów za pośrednictwem pożyczki dla rodziców – aby mogło bardziej skoncentrować się na nauce i przygotować się na pomyślną przyszłość.

Przyjrzyjmy się opcjom kredytu studenckiego dla rodziców oraz zaletom i wadom każdego z nich. Zaczniemy od opcji federalnych:

Pożyczki Direct PLUS (Parent PLUS)

Pożyczka Direct PLUS, powszechnie określana jako Parent PLUS, to pomoc federalna finansowana przez rząd USA i dostępna dla uprawnionych rodziców za pośrednictwem szkół uczestniczących w Programie pożyczek bezpośrednich. To jedyna federalna pożyczka studencka dla rodziców. Program Direct PLUS oferuje stałe oprocentowanie, co oznacza, że ​​nie zmieni się ono przez cały okres trwania kredytu.

Pożyczka dla rodziców PLUS może być wykorzystana na czesne, opłaty oraz zakwaterowanie i wyżywienie – ale wszelkie salda pożyczki mogą zostać zdeponowane na rodzicu lub uczniu w celu pokrycia dodatkowych wydatków na edukację. Wszystkie te opcje mogą pomóc Ci poczuć się pewniej, jak i gdzie wydawane są fundusze pożyczkowe.

Jak ubiegać się o pożyczkę Direct PLUS (Parent PLUS)?

Kwalifikowalność ucznia do pomocy federalnej jest określana poprzez wypełnienie bezpłatnego wniosku o federalną pomoc dla studentów (FAFSA) i jest wymagana do pożyczki Parent PLUS. Po przesłaniu FAFSA należy złożyć wniosek o federalną pożyczkę bezpośrednią PLUS za pośrednictwem federalnej witryny pomocy Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych. Zdecydowanie zaleca się skontaktowanie się z urzędnikiem ds. Pomocy finansowej w każdej instytucji, w której składa się dziecko, ponieważ niektóre szkoły mają różne procedury i procedury uzyskiwania i składania takich wniosków.

Aplikacja zawiera Twoje dane osobowe i finansowe. Będziesz musiał użyć tego samego identyfikatora Federal Student Aid ID, który znajduje się na formularzu FAFSA twojego ucznia we wniosku. Będziesz także musiał wybrać wszystkie szkoły, w których Twoje dziecko złożyło podanie lub do których ubiega się, aby mogły przejrzeć Twoje informacje. Następnie instytucja decyduje, czy w ramach programu zostanie Ci przyznana pożyczka.

Sprawdzanie zdolności kredytowej jest częścią procesu składania wniosku, dlatego ważne jest, aby pamiętać, że nie możesz pomyślnie ukończyć wniosku, jeśli masz zamrożony plik kredytowy. Przed złożeniem wniosku należy wycofać wszystkie zamrożenia z każdego biura informacji kredytowej.

Co to są pożyczki dla rodziców prywatnych?

Jeśli twój uczeń potrzebuje wsparcia finansowego poza federalną pomocą dla studentów, pożyczka od prywatnego rodzica może być właściwym wyborem dla twojej rodziny – zwłaszcza jeśli rodzic ma duży kredyt. Pożyczka prywatna jest udzielana przez podmiot pozarządowy, np. Bank lub spółdzielczą kasę pożyczkową, i jest oferowana na podstawie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Składając wniosek o prywatną pożyczkę macierzystą, jesteś jedynym pożyczkobiorcą. Twoje uprawnienia są określane przez szereg czynników, w tym między innymi zdolność kredytową, dochód i historię zatrudnienia. Dowiedz się więcej o różnicach między pomocą federalną a prywatną, aby określić najlepsze opcje dla Ciebie i Twojej rodziny.

Chcesz mieć pewność, że te dolary zostaną przeznaczone na książki i opłaty laboratoryjne zamiast na dostawę pizzy późnym wieczorem? College Ave oferuje opcję, w której możesz zdecydować się na natychmiastowe przelanie 2500 USD na konto bankowe, dzięki czemu możesz pokryć wszelkie wydatki związane z edukacją, takie jak książki, wyposażenie akademika i komputery.

W przypadku pożyczki dla rodziców College Ave możesz także określić długość spłaty – od 5 do 15 lat. Oszczędzaj więcej ogólnie, płacąc więcej z salda kapitału co miesiąc i wydając mniej na odsetki lub zmniejszając miesięczne płatności, ale płać więcej z czasem na odsetki. W zależności od Twoich długo- i krótkoterminowych celów finansowych, możemy pomóc Ci znaleźć opcję spłaty, która będzie dla Ciebie odpowiednia – zapewniając Ci spokój ducha i portfel.

Jeśli rozważasz opcję pożyczki prywatnej, możesz również zastanawiać się nad podpisaniem pożyczki studenckiej z dzieckiem. Przyjrzyjmy się bliżej temu procesowi, a także korzyściom i wynikom finansowym.

Jaka jest różnica między podpisaniem umowy a zaciągnięciem pożyczki macierzystej?

Rodzice mogą zdecydować się na zaciągnięcie prywatnej pożyczki studenckiej lub zaciągnięcie pożyczki dla rodziców, aby pomóc w opłaceniu edukacji dziecka. W przeciwieństwie do umówienia prywatnej pożyczki studenckiej, federalne pożyczki dla rodziców PLUS i prywatne pożyczki dla rodziców są w całości odpowiedzialnością finansową rodzica. Pożyczając prywatną pożyczkę studencką, bierzesz na siebie taką samą odpowiedzialność jak pożyczkobiorca (student) i zapewniasz swoje zaplecze finansowe, aby zagwarantować, że pożyczka zostanie spłacona. Jesteś partnerem 50/50, a zaciągnięcie pożyczki macierzystej czyni Cię jedynym pożyczkobiorcą.

Jeśli nadal myślisz o tym, czy powinieneś podpisać kredyt studencki, czy wziąć pożyczkę dla rodziców samodzielnie, wypróbuj nasze bezpłatne narzędzie do wstępnej kwalifikacji kredytu. Nie wpływa to na Twoją zdolność kredytową i możesz zobaczyć stawki, których możesz oczekiwać, aby pomóc Ci zdecydować, który rodzaj pożyczki jest dla Ciebie najlepszy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między pożyczką macierzystą i jej zaletach? Przeczytaj więcej tutaj.

Niezależnie od tego, czy zaciągasz federalną pożyczkę Parent PLUS, prywatną pożyczkę dla rodziców, czy też zaciągasz prywatną pożyczkę studencką, możesz pomóc swojemu dziecku opłacić studia. Ważne jest, aby zbadać wszystkie dostępne opcje, porozmawiać z pożyczkodawcami i skonsultować się z pracownikami pomocy finansowej uniwersytetu, aby dokonać mądrego wyboru finansowego dla siebie i swojej rodziny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy