Co to jest kredyt grzecznościowy Amazon i jak go zdobyć

17 lutego 2021
Category: Często Zadawane

Czy zauważyłeś jakieś oświadczenie Amazon zawierające termin „kredyt grzecznościowy Amazon? Zastanawiasz się, co to jest?

Jak wszyscy wiecie, jestem wielkim fanem platformy Amazon. W ciągu ostatnich kilku lat spędziłem dużo czasu na analizowaniu i studiowaniu go, aby lepiej zrozumieć, jak to działa oraz jakie funkcje i korzyści oferują.

Ciężko pracowałem też, aby dowiedzieć się, jak lepiej pokazać ci te korzyści i jak z nich korzystać.

Dlatego pracowałem nad serią postów dotyczących Amazon. Do tej pory omówiłem całkiem sporo różnych tematów. Te, które przykuły największą uwagę, to poradniki związane ze znajdowaniem listy życzeń Amazon i edytowaniem recenzji Amazon.

Jeśli ich nie sprawdziłeś, upewnij się, że tak.

Tematem dzisiejszego wpisu jest kredyt grzecznościowy Amazon.

Amazon nie robi wszystkiego, co w ich mocy, aby wyjaśnić i udostępnić tę usługę, ale często z niej korzystają. Prawdopodobnie w pewnym momencie otrzymałeś e-maila na ten temat, ale mógł go zignorować.

Nie jest dziwne, że ogromne platformy handlu elektronicznego oferują kredyty grzecznościowe, a Amazon starał się mieć własne.

Co to jest kredyt grzecznościowy Amazon?

Kredyt grzecznościowy Amazon to oferta specjalna Amazon wydana przez platformę w celu złagodzenia szkód lub nagrodzenia określonych działań. Możesz je otrzymać nawet po złożeniu konkretnych skarg.

Często jest mylony z saldem karty podarunkowej lub kodami promocyjnymi. Mimo wszystko jest inaczej, ponieważ Amazon jest przyznawany za opóźnienia, które się zdarzają lub za naprawienie błędów Amazona.

To, w jaki sposób Amazon decyduje się udzielić kredytu grzecznościowego, zależy całkowicie od ich wewnętrznej polityki i dyskrecji, a nadużywanie go jest trudne (i nie jest zalecane).

Do czego go używać?Możesz skorzystać z kredytu grzecznościowego Amazon, aby kupić prawie każdy produkt Amazon. Pojawiły się pewne skargi, że te kredyty zaginęły, gdy nie były używane przez dłuższy czas.

Liczba tych obaw była niewielka, więc nie stanowiły one większego problemu, ale jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, możesz dość szybko zdecydować się na skorzystanie z kredytów grzecznościowych.

Jak uzyskać kredyt grzecznościowy Amazon?

Istnieje kilka różnych sposobów uzyskania kredytu grzecznościowego Amazon, z którego korzystałem, więc omówmy je.

Metoda powolnej wysyłkiJeśli jesteś użytkownikiem Amazon Prime, istnieje sposób, aby otrzymać kredyt grzecznościowy Amazon, wybierając metodę powolnej wysyłki. Będąc użytkownikiem Amazon Prime, otrzymujesz opcję bezpłatnej dostawy w ciągu jednego lub dwóch dni, jednak przy kasie masz również możliwość wyboru wysyłki kilkudniowej.

Nazywa się to „Bezpłatną wysyłką bez pośpiechu.

Wybierając tę ​​opcję, czasami możesz otrzymać kredyt grzecznościowy Amazon. Należy pamiętać, że ta opcja nie jest gwarantowana i często można uzyskać tylko około 1,50 USD w postaci cyfrowej nagrody, którą można wykorzystać do zakupu produktów cyfrowych, takich jak książki elektroniczne, muzyka, filmy itp.

Ponadto oferty te mają daty ważności, więc musisz z nich korzystać w ramach czasowych określonych przez Amazon.

Zgłoszenie sporuInnym i bardziej powszechnym sposobem uzyskania kredytu grzecznościowego Amazon jest złożenie sporu. Oczywiście nie należy tego nadużywać, a spory należy zgłaszać tylko wtedy, gdy coś jest nie tak z zamówieniem.

Jeśli Twoje zamówienie nie zostało dostarczone na czas lub nawet nie otrzymałeś paczki, możesz otworzyć spór.

W takich przypadkach Amazon często oferuje kredyt grzecznościowy w celu „naprawy relacji z powodu błędu na ich końcu.

Te kredyty mogą wynosić od 1 $ do 20 $ +, a otrzymasz wiadomość e-mail z powiadomieniem o tym.

Jak korzystać z kredytu grzecznościowego Amazon?

Pamiętaj, że będziesz mógł skorzystać z kredytu grzecznościowego Amazon, aby dokonać zakupów produktów, które są realizowane i sprzedawane przez Amazon.

Na każdej liście produktów można znaleźć informacje o tym, kto sprzedaje i realizuje produkty, a każda z nich musi zawierać nazwę Amazon.

Kredyt grzecznościowy Amazon jest naliczany automatycznie przy kasie, jako część zakupu. Możesz zobaczyć te kredyty stosowane przy każdym zakupie i wysyłce oraz wszystkich innych opłatach.

Jeśli zdecydujesz się nie korzystać z kredytu grzecznościowego w żadnym przypadku, możesz odznaczyć je ręcznie, wybierając opcję płatności.

Jak sprawdzić swój kredyt grzecznościowy Amazon?

Jeśli chcesz sprawdzić swoje saldo kredytu grzecznościowego, informacje te znajdziesz pod poniższym linkiem.

Jeśli brakuje kategorii dotyczącej kredytu grzecznościowego Amazon, oznacza to, że nie masz żadnej.

Co to jest kredyt grzecznościowy Amazon Prime?

Często zadawane mi to pytanie. Nie ma różnicy między zwykłym kredytem grzecznościowym Amazon a kredytem grzecznościowym Amazon Prime.

Jedyna różnica polega na tym, co już wyjaśniliśmy. W ten sposób możesz uzyskać kredyt grzecznościowy, w którym użytkownicy Amazon Prime mogą to zrobić, opóźniając wysyłkę i dając Amazonowi dodatkowe miejsce na realizację wszystkich zamówień.

Ostatnie słowoDoszliśmy do końca tego artykułu. Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz kredyt grzecznościowy Amazon, jak go sprawdzić i jak z niego korzystać w przyszłości.

Jeśli interesują Cię dalsze lektury związane z Amazon, zapoznaj się z następującymi artykułami:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy