Co oznacza warunkowo zatwierdzona pożyczka bankowa?

17 lutego 2021

Co zrobić, gdy Twój kredyt hipoteczny zostanie odrzucony

Pożyczkodawcy używają zatwierdzeń warunkowych, aby zapewnić klientom szybką, ale ograniczoną odpowiedź na ich wniosek pożyczkowy. Zezwolenia warunkowe mogą dotyczyć pożyczek osobistych, kredytów samochodowych i hipotek. Osoby sprzedające swoje domy i salony samochodowe często wolą współpracować z kupującymi, którzy otrzymali warunkową zgodę od pożyczkodawcy, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo spowolnienia lub wstrzymania sprzedaży przez problemy finansowe. Chociaż podobne, zatwierdzenie warunkowe to nie to samo, co wstępne zatwierdzenie.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Kiedy bank warunkowo zatwierdza twoją pożyczkę, oznacza to, że zweryfikował twoje dane i zaoferuje pożyczkę, pod warunkiem, że spełniasz określone warunki. Może to wymagać przedstawienia jakiejś dokumentacji lub posiadania inspektora domowego i oceny.

Zatwierdzenie wstępne a zatwierdzenie warunkowe

Ludzie często używają tych terminów zamiennie, ale wstępne zatwierdzenie pożyczki i zatwierdzenie warunkowe to różne pojęcia. Pożyczkodawcy wydają wstępne zatwierdzenie po sprawdzeniu informacji o dochodach i kredytach podanych we wniosku oraz po sprawdzeniu zdolności kredytowej. Informacje muszą nadal zostać zweryfikowane i zatwierdzone przez subemitenta, zanim będzie można podjąć decyzję.

Ubezpieczyciele udzielają zatwierdzeń warunkowych po zweryfikowaniu wszystkich informacji finansowych i kredytowych oraz stwierdzeniu, że stanowią Państwo duże ryzyko dla pożyczkodawcy. Zatwierdzenie warunkowe będzie obowiązywać, chyba że nie spełnisz warunków określonych przez pożyczkodawcę.

Dodatkowe warunki dokumentacji

Najczęstsze warunki wymagają dostarczenia dodatkowej dokumentacji, takiej jak odcinki wypłaty, dokumenty wyszczególniające dochód z firmy lub dokumenty podatkowe. Najemcy, którzy starają się o kredyt hipoteczny, często muszą przedstawić oświadczenie lub inną dokumentację dotyczącą historii wynajmu od właściciela. W przypadku samochodów i domów może być również konieczne przedstawienie wyciągów bankowych w celu potwierdzenia, że ​​masz środki na jakąkolwiek zaliczkę, depozyt lub koszty zamknięcia.

Warunki kredytu hipotecznego

Warunkowe zatwierdzenie kredytu hipotecznego wymaga oględzin i wyceny nieruchomości w celu zweryfikowania ceny rynkowej domu oraz określenia stosunku wartości kredytu do wartości nieruchomości. Pożyczkodawca będzie również wymagał weryfikacji tytułu prawnego, aby potwierdzić własność nieruchomości i ustalić, czy na domu istnieją jakiekolwiek zastawy lub orzeczenia. Jeśli masz już dom, pożyczkodawca może zażądać, abyś go sprzedał, zanim zatwierdzi nowy kredyt.

Odmowa po warunkowym zatwierdzeniu

Pożyczkodawcy nie zatwierdzą Twojej pożyczki, jeśli nie spełnisz któregokolwiek z określonych warunków. Możesz również spotkać się z odmową, jeśli pożyczkodawca nie jest w stanie zweryfikować żadnych podanych przez Ciebie danych, takich jak informacje o zatrudnieniu lub wynajmie. Jeśli dostarczenie dokumentacji lub innych informacji, o które prosi pożyczkodawca, zajmie zbyt dużo czasu, wszelkie zmiany w Twoich dochodach lub historii kredytowej, które nastąpiły w międzyczasie, zostaną wzięte pod uwagę.

Spadek dochodów lub ujemne wpisy w raporcie kredytowym mogą spowodować, że pożyczkodawca wycofa warunkową zgodę. Aby uniknąć odmowy, skonsultuj się ze swoim specjalistą ds. Pożyczki, aby dokładnie określić, jakiej dokumentacji potrzebuje pożyczkodawca, kiedy musisz ją złożyć i jak ją złożyć.

Więcej artykułów

Dowód dochodu przy zamykaniu domu →

Co to znaczy, że pożyczka przechodzi na subemisję? →

Wyślij pisemny wniosek o kwalifikację modyfikacji pożyczki →

  • Quicken Loans: Czym różni się zatwierdzanie warunkowe od zatwierdzania?
  • Realtor.com: Co oznacza wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego? Ogromna zaleta przy zakupie domuLauren Treadwell studiowała finanse na Western Governors University i jest stowarzyszona z National Association of Personal Financial Advisors. Treadwell dostarcza treści do wielu znanych organizacji, w tym Wise Bread, FindLaw i Discover Financial. Jako licealistka oferowała innym uczniom lekcje umiejętności finansowych.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy