Byki ciągle walczą

Category: waluty
27 lipca, 2020

Sposród tych sasiedniego miasta szybko zostały jednak przegonione przez niedźwiedzie po tym jak filia S&P ponownie obniżyła rating Grecji. Obecna długoterminowa weryfikacja to CCC z perspektywą negatywną. To znaczy, że Grecja ma najniższą ocenę, która świadczy na temat dużym prawdopodobieństwie niewywiązania się tego kraju z części zobowiązań. To w obecnej sytuacji niedostatku porozumienia co do nowego pakietu pomocowego jak i równiez udziału wlasnych inwestorów w kosztach swoim realizacji wywoluje, że szybciej realny przybywa się harmonogram niewypłacalności Cypru. To jednak niezbyt przeszkodziło bykom, które w sesji azjatyckiej znów przypuściły atak na wyższe poziomy jak i równiez na początku dzisiejszych notowań w Europie znalazły się wokół wartości 1-wsza, 4430.

Styl zycia takie może być spowodowane dobrymi informacjami z japońskiej gospodarki, w którym miejscu zanotowano refleks w produkcji przemysłowej, oraz wysoki odczyt sprzedaży detalicznej w Krajach. Inwestorów martwić może styl inflacji w polsce Środka zwiększający prawdopodobieństwo podwyżki stopy procentowej i schładzania gospodarki. Prawdopodobnie sporo uwagi rynku przyciągną publikowane dziś dane wraz z USA i zaplanowane dzieki popołudnie nieformalne spotkanie ministrów finansów krajów Strefy ó. Głównym zagadnieniem rozmów ma być recesja w Cypru.

Złoty nadal solidny

Utrzymujące się refleks na głównej parze walutowej bardzo skrzętnie wykorzystuje nasz kraj waluta, która od wczoraj zyskuje na wartości. Pomimo dużej niepewności, co do rozwiązania problemu Cypru inwestorzy ciagle chętnie kupują rodzimą walutę. Dzięki temu dziś rankiem kurs pary EUR/PLN zbliżył się do poziomu pomocy na trzy, 92, zaś parze USD/PLN udało się zejść poniżej wartości dwa, 72 i o poranku za amerykańskiego dolara trzeba zapłacić 2, 7170.

Pierwsze informacje w tym tygodniu

Obecny dzień przywiedzie nam dwie istotne publikacje makroekonomiczne. O godzinie czternascie: 30 zapoznamy dynamikę sprzedaży detalicznej w USA. Profesjonalisci spodziewają się spadku w stopniu 0, 3% m/m. To gorszy wynik w stosunku do poprzedniego okresu, gdy sprzedaż rosła w toku 0, 5% m/m. W tym samym czasie zostanie ogłoszony poziom inflacji PPI w Stanach Zjednoczonych. Konsensus rynkowy kształtuje się w stopniu 0, 1% m/m, czyli znacznie niżej niż w poprzednim sezonie kiedy ponizsza wartość wyniosła 0, 8% m/m.