Bruksela pomoże pięćdziesięciolatkom znaleźć pracę

Bruksela pomoże pięćdziesięciolatkom znaleźć pracę
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

W porzadku. 2 mld zł pozostanie przeznaczonych z funduszy unijnych na wsparcie osób na 50. roku kalendarzowego życia w szukaniu pracy i zakładaniu własnej przedsiebiorstwa – poinformowała minister rozwoju regionalnegoElżbieta Bieńkowska.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zorganizuje cykl spotkań informacyjnych skierowanych do pięćdziesięciolatków jak i równiez osób starszawych. Będzie się na tych propozycji można dowiedzieć, gdzie należy się zgłaszać, by: wziąć udział w szkoleniach, nauczyć się prowadzenia firmy jak i równiez pisania biznesplanów oraz az do kogo należy się zgłosić po dofinansowanie działalności gospodarki kraju itp.

_ – Posiadamy nadzieję, że jeszcze więcej osób będzie poinformowanych o tym, że tego rodzaju działania są prowadzone we wszystkich województwach, że to jest team osób, która w programie Kapitał Ludzki ma swe szczególne obszar _ – powiedziała minister.

_ __ – Posiadamy cały pakiet skierowany do osób przeszlo pięćdziesięcioletnich _ – zapewniła Bieńkowska. Ludzie objęte programem mogą przejść przeszkolenia, które pomogą znaleźć nową pracę, otrzymać wsparcie pomostowe, czyli minimalną płacę przez rok kalendarzowy i doplaty na rozpoczęcie własnej działalności. W zależności od priorytetów działania może to być 18 tys. zł albo 40 tys. zł. Można wykorzystać te pieniądze np. na kupno sprzętu badz wynajęcie pubu.

ZOBACZ TAKŻE: Wciąż trudno o pracę, jednak sytuacja się poprawia
Jak wyjaśniła minister, dotychczasowe doświadczenie związane z programem pokazuje, że osoby, które założyły własną firmę, często zapewniają wynajecie nie tylko osobiscie, ale i odmiennym ludziom.

Minister wyjaśniła, że chciałaby, aby tego rodzaju wsparciem zostało objętych 100 tys. osób. _ Już w tej chwili widzimy, że jest bardzo duży procent osób, które po tych szkoleniach znajdują pracę jak i równiez zakładają własną działalność. To jest sukces całego systemu _ – dodała.

Jednostki, które skorzystają z unijnego dofinansowania w rozpoczęcie własnej działalności gospodarki kraju, będą musiały się wraz z niej rozliczyć. W przypadku, jeśli firma nie zaakceptowac przetrwa roku, pieniądze trzeba będzie zwrócić. Jak wyjaśniła minister, przy szczególnych przypadkach możliwe wydaje sie umorzenie lub rozłożenie płatności na rayt kredytu.

  • Wskaźniki makroekonomiczne po
  • Wskaźniki inflacji i bezrobocia
  • Wiadomości z panstwa i wraz z świata dzieki Twojej stronie www