Asseco sfinalizuje przejęcie Formula Systems w listopadzie

Asseco sfinalizuje przejęcie Formula Systems w listopadzie
Category: gielda
27 lipca, 2020

Proces przejęcia przez Asseco Poland stajnie Formula Systems, na który będą oddane pieniądze wraz z emisji s. J, posiada się zakończyć do 22:00 listopada. Akwizycja ta ma przyśpieszyć budowę przez Asseco dużej międzynarodowej grupy – poinformował na spotkaniu sposród dziennikarzami prezes Asseco Adam Góral.

_ Przejęcie grupy Formula Systems mialo zostać sfinalizowane do 22 listopada _ – powiedział Góral.

Warunkami koniecznym az do przeprowadzenia sprawie jest wyrażenie na nią zgody akcjonariuszy funduszu Emblaze, od którego Asseco pozyskuje udziały przy Formula Systems. Emblaze jeszcze nie zawołało walnego, na którym ma zapaść ponizsza decyzja. Według umowy walne musi podjąć decyzję az do 30 listopada.

_ Przy naszej umowie z Emblaze nie ma żadnego zabezpieczenia w postaci kar umownych itp., jestem jednak spokojny o decyzję akcjonariuszy Emblaze i uważam tę transakcję za absolutnie bezpieczną _ – powiedział prezes Asseco.

Asseco Poland zakup ekipy Formula Systems chce sfinansować dzięki emisji 5. 433. 174 dzialaniu s. J. i jednocześnie umorzyć taką samą liczbę akcji własnych. Góral poinformował, że przejęcie Formula Systems może nieznacznie spowolnić projektowane przejęcia na starym kontynencie (grupa prowadzi negocjacje z ośmioma spółkami), ale pierwotnego nie przekreśla. W weryfikacji Górala przejęcie Formula Systems to dopiero początek budowy dużej grupy międzynarodowej.

_ Na budowę międzynarodowej ekipy trzeba periodu i czujemy się teraz podobnie jak przy 1991 r., gdy zaczynaliśmy budowę Compu Rzeszów. Wówczas nikt naszej firmy nie znał i musieliśmy budować to krok po kroku. Będziemy budować międzynarodową pozycję tak jak budowaliśmy Comp Rzeszów _ – powiedział prezes.

Jak główne korzyści przejęcia Formula Systems przedstawiciele Asseco wymieniają m. in.: dostęp az do rynków obcych (USA, Izrael, Kanada, Japonia), dostęp do najwyższej jakosci specjalistów INFORMATYKA, dostęp do know-how jak i równiez technologii, uzupełnienie oferty na temat nowe rozwiązania i zastosowanie sieci dystrybucji grupy.

W skład grupy Formula Systems wchodzi spółka Matrix, Magic i Sapiens. Przedstawiciel spółki Matrix poinformował w czwartek, że zarobki spółki musza w 2010 r. wzrosnąć do około 400 mln USD z 368, piec mln USD rok wcześniej, przy jedenastu, 5 proc. rentowności operacyjnej i 6, 5 proc. rentowności netto. W jego ocenie do 2015 r. przychody spółki powinny wzrosnąć do siedemset mln USD.

Polityka dywidendowa tej przedsiebiorstwa zakłada wypłatę 75 proc. zysku dla akcjonariuszy. Zarobki spółki Magic w 2010 r. musza przekroczyć 80 mln USD w 2010 r. Spółka ta przewiduje 9 mln USD EBITDA i 12, 4 mln USD zysku netto. Zysk netto według GAAP posiada wynieść szóstej, 4 mln USD.

  • Notowania spółek na GPW
  • Indeksy giełd na świecie
  • Indeksy GPW w
  • Forex: sprawdź kursy walut online