5 najczęstszych powodów, dla których firmy szukają funduszy

17 lutego 2021
Category: Małych Firm

5 najczęstszych powodów, dla których firmy szukają funduszy

Ostatnia aktualizacja: 22 września 2020 rDZIELIĆCzy już się zarejestrowałeś? Firmy potrzebują środków finansowych do różnych celów, ale istnieje kilka typowych powodów, dla których ubiegają się o finansowanie.

Powody mogą obejmować dotacje biznesowe i pożyczki na kapitał obrotowy, zakup maszyn, zatrudnienie większej liczby pracowników, a nawet refinansowanie istniejących pożyczek w celu zmniejszenia miesięcznych kosztów. Badanie British Business Bank Survey opublikowane w 2019 roku wykazało, że 44% MŚP szukało jakiejś formy zewnętrznego finansowania w ciągu ostatnich trzech lat. Czytaj dalej, aby poznać 5 najczęstszych powodów, dla których większość firm stara się o finansowanie.

Główne powody poszukiwania finansowania biznesowego

Kapitał obrotowy

Wystarczający kapitał obrotowy jest kluczowym aspektem kondycji finansowej każdej firmy, a brak wystarczającego kapitału obrotowego może mieć poważny wpływ na przyszłość Twojej firmy. Wiele firm decyduje się ubiegać się o finansowanie zewnętrzne, aby stworzyć wystarczający kapitał obrotowy, który umożliwi im realizację ich ambicji rozwojowych. Pożyczka może pokryć zapotrzebowanie na krótkoterminowe finansowanie, jednocześnie dając firmie pieniądze potrzebne do rozwoju, lub może wypełnić lukę między zamówieniami klientów a płatnościami dostawcy, aby pomóc firmie wywiązać się z zobowiązań finansowych. Dane z ankiety dotyczącej finansowania przedsiębiorstw przeprowadzonej przez British Business Bank w 2019 r. Pokazały, że kapitał obrotowy jest najczęstszym powodem, dla którego małe firmy poszukują finansowania.

Dane z ankiety British Business Bank 2019 Business Finance Survey

Finansowanie kapitału obrotowego może również pozwolić Twojej firmie na skorzystanie z nowych możliwości, które się pojawiają, inwestując w nowe produkty lub usługi, aby umożliwić Ci rozwój. Pożyczki na kapitał obrotowy mogą stanowić użyteczną „ poduszkę ” dla Twojej firmy, jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki – będziesz wiedział, że Twoje codzienne koszty bieżące są pokrywane z pożyczki, więc będziesz mieć dostępne środki na pokrycie kosztów wszelkie nieoczekiwane koszty. Przedsiębiorstwa sezonowe mogą korzystać z finansowania kapitału obrotowego w spokojniejszych okresach na pokrycie podstawowych wydatków.

Zakup aktywówRozwój firmy i zwiększanie sprzedaży często wymaga zakupu aktywów, takich jak nowe maszyny lub pojazdy. Chociaż możesz mieć wystarczająco dużo gotówki, aby pokryć wydatki na kapitał obrotowy swojej firmy, możesz szukać pożyczki na zakup nowych aktywów, aby umożliwić rozwój Twojej firmy. Pożyczka na finansowanie aktywów to świetny sposób na rozłożenie kosztów nabycia drogiego nowego aktywa. Stałe spłaty miesięczne i warunki pożyczki od 6 miesięcy do 5 lat mogą pomóc w zaplanowaniu przepływu gotówki z wyprzedzeniem, abyś mógł w pełni wykorzystać swoją szansę na rozwój.

Pożyczka na zakup aktywów może być wykorzystana do zakupu różnych rzeczy dla Twojej firmy, w zależności od tego, czego potrzebujesz, aby zrealizować plany ekspansji. Fundusze można wykorzystać na pojazdy biznesowe, niezależnie od tego, czy chcesz kupić pierwszy pojazd swojej firmy, czy też chcesz zwiększyć pojemność poprzez dodanie do istniejącej floty. Możesz również skorzystać z pożyczki na zakup sprzętu biurowego i informatycznego, aby upewnić się, że Twoi pracownicy mają wszystko, czego potrzebują do rozwoju firmy, lub nowe maszyny, które pozwolą Ci wytwarzać nowe produkty lub zwiększać produkcję, jednocześnie rozkładając koszty zamiast płacić dużą kwotę z góry.

Zacząć biznesNowe firmy, które wciąż są na etapie rozruchu, będą potrzebować funduszy, aby rozpocząć działalność, a dobry przepływ gotówki jest niezbędny dla małej firmy. Podczas gdy większość dyrektorów wykorzysta własne fundusze, aby rozpocząć działalność, bardzo niewielu udaje się całkowicie samodzielnie sfinansować firmę w celu osiągnięcia rentowności i dlatego będą musieli szukać finansowania zewnętrznego. Istnieje wiele opcji zewnętrznego finansowania początkowego, w tym pożyczki bankowe, pożyczki od rodziny i przyjaciół, inwestycje kapitałowe od anioła biznesu, finansowanie społecznościowe i dotacje na finansowanie. Pożyczka na założenie firmy może być wykorzystana na wszystko, od zakupu akcji, przez marketing, po zatrudnienie personelu, ale finansowanie początkowe może być trudne, a wielu tradycyjnych dostawców usług finansowych będzie wymagało wielu informacji, takich jak szczegółowy biznesplan.

Finansowanie wzrostuJeśli chcesz rozwinąć swoją firmę, aby przenieść ją na wyższy poziom, możesz bardzo potrzebować finansowania, które umożliwi Ci realizację planów biznesowych. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć sprzedaż, poszerzyć gamę produktów lub usług, przeprowadzić się do nowej siedziby, zatrudnić więcej pracowników, czy też rozszerzyć działalność międzynarodową, pomocna może być pożyczka na finansowanie rozwoju. Niezależnie od tego, jak planujesz rozwijać swoją działalność, finansowanie rozwoju odpowiednie dla Twojej firmy może pomóc Ci wykorzystać nowe możliwości i urzeczywistnić Twoje ambicje. Jeśli Twoja firma ma pokrywane codzienne koszty bieżące, zewnętrzne finansowanie może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz, aby się rozwijać. Wiele takich pożyczek będzie miało stałe miesięczne spłaty w okresie spłaty pożyczki, co umożliwi łatwiejsze planowanie finansów firmy w miarę rozwoju.

Restrukturyzacja zadłużeniaJeśli chcesz zrestrukturyzować zadłużenie firmy, pożyczka konsolidująca pożyczki i obniżająca koszty może sprawić, że Twoje finanse będą łatwiejsze w zarządzaniu. Pożyczka na restrukturyzację istniejącego zadłużenia może ułatwić planowanie finansowe, zmniejszając liczbę miesięcznych spłat, które musisz śledzić, i może potencjalnie zmniejszyć łączne miesięczne spłaty. Refinansowanie istniejącego zadłużenia firmy może pomóc Twojej firmie w rozwoju, uwalniając środki pieniężne w firmie na kapitał obrotowy i ekspansję.

Jak dowiedzieć się, kiedy wystąpi luka gotówkowaCzy chcesz przewidzieć, kiedy będziesz musiał ubiegać się o finansowanie biznesowe? Sprawdź Float Cash Flow Forecasting, aby uzyskać łatwe w użyciu, zawsze aktualne oprogramowanie, które automatycznie aktualizuje prognozy przepływów pieniężnych o to, co naprawdę dzieje się w Twojej firmie. Korzystając z planowania scenariuszy, możesz zaplanować przyszłe miesiące i zobaczyć wszelkie luki gotówkowe, zanim się pojawią.

W obecnej sytuacji wiele firm poszukuje różnych sposobów finansowania. Aby jednak zrozumieć, czy Twoja firma może potrzebować finansowania w związku z wybuchem COVID-19, potrzebujesz wiarygodnej prognozy przepływów pieniężnych. Obecnie oferujemy bezpłatną wersję próbną, która pomoże Ci zwalczyć wszelkie obawy związane z przepływami pieniężnymi związanymi z koronawirusem i mamy centrum COVID-19 pełne zasobów, które mogą Cię wesprzeć.

Ten artykuł jest oparty na oryginalnym artykule Iana Cunninghama z LendingCrowd, wielokrotnie nagradzanej platformy pożyczek typu peer-to-peer, która łączy inwestorów z brytyjskimi MŚP poszukującymi pożyczek biznesowych.

Dalsza lektura

  • Czy dotacja biznesowa lub pożyczka mogą utrzymać Cię na powierzchni w czasie pandemii?
  • Co to jest pożyczka społecznościowa i jak może pomóc Twojej firmie?Najlepsze strony z pożyczkami typu peer to peer dla firmKrajobraz finansowania małych firm się zmieniaAlternatywne opcje finansowania dla biznesu

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy