42 osoby po komitecie honorowym Waldemara Pawlaka

42 osoby po komitecie honorowym Waldemara Pawlaka
Category: inne
27 lipca, 2020

# dochodzi kolejna wypowiedź W. Pawlaka #

14. 05. Warszawa (PAP) – Florecistka, medalistka olimpijska Sylwia Gruchała, prezydent Konfederacji Pracodawców Naszych Andrzej Malinowski, prof. Aleksander Łuczak, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i kilkadziesiąt innych osób zasiada w komitecie honorowym aspiranta na prezydenta, szefa PSL Waldemara Pawlaka.

Komitet miał być zaprezentowany w piątek przez danego kandydata PSL, ale ostatecznie jego sztabowcy zdecydowali, że Pawlak będzie się spotykał ze wspierającymi go ludzmi w regionach, które będzie odwiedzał w czasie kampanii.

„Oprócz tej grupy, która będzie w komitecie honorowym, planujemy też poprosić uznane autorytety prawne na temat zaprezentowanie opracowań o tym, jak może wyglądać prezydentura DWUDZIESTY PIERWSZY wieku” – mówił przy czwartek PAP lider Stronnictwa.

Pawlak pytany w piątek, czy planuje wziąć wczasy na czas kampanii odpowiedział, że „tak, po tych momentach kiedy aby to kolidowało z jakimiś moimi obowiązkami”. „Tam, gdzie wiąże się to sposród kampanią wyborczą, nie planuje tego mieszać z obowiązkami w Ministerstwie Gospodarki” – powiedział kandydat PSL.

Pawlak stwierdził, że będzie chciał podzielić tydzień na 2 części – trzy dni poświęcać dzieki pracę w administracji, a cztery dób – włącznie z sobotami i niedzielami na kampanię.

Pawlak był też pytany o dotychczasową nieobecność Jarosława Kaczyńskiego przy kampanii wyborczej. „Rozumiem tę postawę. Myślę, że każdy, kto stracił kogoś bliskiego też zrozumie, że w takim przypadku trudno jest o udział w życiu publicznym, a cóż wówczas w polityce” – odparł.

Lider PSL wystosował też list az do członków jak i równiez sympatyków swojej partii wraz z okazji Święta Ludowego. Napisał w nim m. in., że kandyduje w prezydenta, ponieważ wywodzi się „z Obrotu Ludowego, który zrodził się z marzeń i pragnień, z roboty i walki o Polskę niepodległą, sprawiedliwą i dobrą dla ludzi” oraz zatem, że wierzy „w Polskę i nasze społeczeństwo”.

„Jestem przekonany, że nasza ojczyzna może być lepsza, zasobniejsza, z szacunkiem i troską dbająca na temat każdego do niej mieszkańca” a mianowicie napisał Pawlak.

Podkreślił, że kandydując w wyborach prezydenckich oddaje „do dyspozycji kazdego ludzi rzetelnej woli w Polsce” swoje doświadczenie przy działalności politycznej, społecznej jak i równiez zawodowej, które zdobył jako „premier, wicepremier, minister, poseł, strażak ochotnik, przedsiębiorca, rolnik i nauczyciel”.

Szef PSL napisał też, że swoim ugrupowanie wydaje sie byc „jedyną partią polityczną w kraju, która uczestnicząc nieprzerwanie od momentu 20 latek w życiu publicznym nie zaakceptowac zmienia nazwy, poglądów, filozofii, misji”.

„Jesteśmy otwarci w dialog, w patriotyzm zwycięski, a nie klęski. Na takim gruncie chcę budować nowoczesną prezydenturę: otwartą jak i równiez integrującą, nakierowaną na współpracę różnych środowisk zainteresowanych bogatą społecznie jak i równiez gospodarczo Polską, z do niej silną pozycją międzynarodową” a mianowicie oświadczył Pawlak.

Podziękował też wszystkim zbyt dotychczasowe poparcie i zaufanie, za oddanie i zebranie „w ekspresowym tempie” głosów z poparciem niezbędnych az do zarejestrowania swoim kandydatury. „Zebraliśmy prawie pół miliona podpisów poparcia a mianowicie to dobry prognostyk na przyszłość” – ocenił aspirant PSL w prezydenta.

W Uniwersytecie Warszawskim Pawlak mówił dziennikarzom, że zaprasza do współpracy różne osoby, również takie, które chcą zachować równy ostroznosc do kazdego kandydatów po wyborach prezydenckich.

Zapowiedział, że poprosi członków komitetu, by opracowali demonstracje dotyczące owego, jak może wyglądać prezydentura XXI wieku. „Chodzi o wymiar konstytucyjny, spraw zagranicznych, ekonomiczny i naukowy” – wyliczał. Pawlak zapowiedział, że prezentacje te będą się ukazywać w internecie w jego stronie www począwszy od momentu przyszłego tygodnia.

W skład jego komitetu honorowego wchodzą m. in. dr hab. profesor Uniwersytetu Opolskiego, szef Zakładu Koncepcji Finansów Emil Antoniszyn; fizyk dr hab. profesor Politechniki Radomskiej Katarzyna Brzózka, mecenas, ekonomista, profesjonalista z zakresu stosunków międzynarodowych prof. dr hab Jan Czaja, ekonomista, kierownik Katedry Makroekonomii i Produkcji Żywnościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Czyżewski, historyk z Uniwersytetu Białostockiego prof. dr hab. Adam Dobroński.

Wśród osób wpierających kandydata PSL są też prof. dr hab. Zbigniew Dobrzański (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), prezes Zarządu Rodowitej Rady Spółdzielczej Alfred Domagalski, dr hab. inż. profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, kierownik Katedry Zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych Józef Frąś, genetyk prof. dr hab. inż. Henryk Geringer de Oedenberg (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu).

Pawlaka popierają również: prof. Jan Jachymek, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, czlowiek teatru Stanisław Jaskułka, autorka egzemplarzy teatralnych Żywia Karasińska-Fluks, prof. Edward Kienig, prof. Kazimierz Kosiniak-Kamysz, twórca Polskiej Opery Kameralnej Kazimierz Kowalski, prorektor i profesor Wyższej Szkoły Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie Józef Kozioł, prezes Związku Młodzieży Wiejskiej Michał Modrzejewski.

Wśród członków komitetu honorowego Pawlaka są ponadto: prezes Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich Stanisław Ozonek, przewodniczący Krajowego Związku Rolników Kółek i Struktury Rolniczych Władysław Serafin, prof. Jerzy Smorawiński, prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Henryk Strzelecki.

Pawlaka wspierają również europosłowie: Jarosław Kalinowski, Czesław Siekierski, Andrzej Grzyb oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i kierownik klubu PSL Stanisław Żelichowski. (PAP)

stk/ mrr/ dol/ laz/ mok/ mow/