10 najlepszych zasad udanego handlu

17 lutego 2021
Category: Należy Pamiętać

Każdy, kto chce zostać rentownym inwestorem giełdowym, musi spędzić tylko kilka minut w Internecie, aby znaleźć takie zwroty, jak „zaplanuj swoją transakcję; handluj swoim planem i „ogranicz straty do minimum. Dla nowych inwestorów te ciekawostki mogą wydawać się bardziej rozpraszaniem niż praktyczną radą. Jeśli jesteś nowy w handlu, prawdopodobnie po prostu chcesz wiedzieć, jak się spieszyć i zarabiać pieniądze.

Każda z poniższych zasad jest ważna, ale kiedy działają razem, efekty są silne. Pamiętanie o nich może znacznie zwiększyć szanse odniesienia sukcesu na rynkach.

Kluczowe wnioski
 • Traktuj handel jak biznes, a nie hobby czy pracę.
 • Dowiedz się wszystkiego o firmie.Ustaw realistyczne oczekiwania dla swojej firmy.Zasada 1: Zawsze używaj planu handlowego

  Plan handlowy to spisany zestaw reguł, który określa kryteria wejścia, wyjścia i zarządzania pieniędzmi tradera dla każdego zakupu.

  Dzięki dzisiejszej technologii łatwo jest przetestować pomysł na handel, zanim zaryzykujesz prawdziwe pieniądze. Ta praktyka , zwana testowaniem historycznym , pozwala na zastosowanie pomysłu na handel przy użyciu danych historycznych i określenie, czy jest on wykonalny. Gdy plan został opracowany i analiza historyczna wykazała dobre wyniki, można go wykorzystać w prawdziwym handlu.

  Czasami twój plan handlowy nie zadziała. Wyskocz z tego i zacznij od nowa.

  Kluczem jest trzymanie się planu. Wykonywanie transakcji poza planem handlowym, nawet jeśli okażą się wygrane, jest uważane za złą strategię.

  Jack Schwager: Profil InvestopediaZasada 2: Traktuj handel jak biznes

  Aby odnieść sukces, musisz podchodzić do handlu jak do działalności na pełny lub niepełny etat, a nie jako hobby czy pracy.

  Jeśli traktuje się to jako hobby, nie ma prawdziwego zaangażowania w naukę. Jeśli to praca, może to być frustrujące, ponieważ nie ma regularnej wypłaty.

  Handel jest biznesem i wiąże się z kosztami, stratami, podatkami, niepewnością, stresem i ryzykiem. Jako handlowiec jesteś zasadniczo właścicielem małej firmy i musisz zbadać i opracować strategię, aby zmaksymalizować potencjał swojej firmy.

  Zasada 3: Korzystaj z technologii na swoją korzyść

  Handel jest biznesem konkurencyjnym. Można bezpiecznie założyć, że osoba siedząca po drugiej stronie transakcji w pełni wykorzystuje całą dostępną technologię.

  Platformy wykresów dają inwestorom nieskończoną różnorodność sposobów przeglądania i analizowania rynków. Testowanie historyczne pomysłu przy użyciu danych historycznych zapobiega kosztownym błędom. Uzyskiwanie aktualizacji rynkowych za pośrednictwem smartfona pozwala nam monitorować transakcje w dowolnym miejscu. Technologia, którą bierzemy za pewnik, jak szybkie łącze internetowe, może znacznie zwiększyć wydajność handlową.

  Korzystanie z technologii na swoją korzyść i bycie na bieżąco z nowymi produktami może być zabawne i satysfakcjonujące w handlu.

  Zasada 4: Chroń swój kapitał handlowy

  Zaoszczędzenie wystarczającej ilości pieniędzy na zasilenie konta handlowego wymaga dużo czasu i wysiłku. Może to być jeszcze trudniejsze, jeśli musisz to zrobić dwa razy.

  Ważne jest, aby pamiętać, że ochrona kapitału handlowego nie jest równoznaczna z brakiem strat w transakcji. Wszyscy handlowcy mają przegrane transakcje. Ochrona kapitału oznacza unikanie niepotrzebnego ryzyka i robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby chronić swój biznes handlowy.

  Zasada 5: Zostań uczniem rynków

  Potraktuj to jako kontynuację edukacji. Traderzy muszą każdego dnia koncentrować się na tym, aby uczyć się więcej. Należy pamiętać, że zrozumienie rynków i wszystkich ich zawiłości jest procesem trwającym przez całe życie.

  Dokładne badania pozwalają handlowcom zrozumieć fakty, na przykład znaczenie różnych raportów ekonomicznych. Skupienie i obserwacja pozwalają traderom wyostrzyć swoje instynkty i nauczyć się niuansów.

  Polityka światowa, wiadomości, trendy gospodarcze – nawet pogoda – wszystko to ma wpływ na rynki. Otoczenie rynkowe jest dynamiczne. Im lepiej handlowcy rozumieją przeszłe i obecne rynki, tym lepiej są przygotowani do stawienia czoła przyszłości.

  Zasada 6: Ryzykuj tylko tyle, ile możesz stracić

  Zanim zaczniesz używać prawdziwej gotówki, upewnij się, że wszystkie pieniądze na tym koncie handlowym są naprawdę do wydania. Jeśli tak nie jest, przedsiębiorca powinien oszczędzać, dopóki nie jest.

  Pieniądze na koncie handlowym nie powinny być przeznaczane na czesne dla dzieci w college’u ani na spłatę kredytu hipotecznego. Handlowcy nie mogą nigdy pozwolić sobie na myślenie, że po prostu pożyczają pieniądze z tych innych ważnych zobowiązań.

  Utrata pieniędzy jest wystarczająco traumatyczna. Tym bardziej, jeśli jest to kapitał, który w ogóle nie powinien był być zagrożony.

  Zasada 7: Opracuj metodologię opartą na faktach

  Poświęcenie czasu na opracowanie solidnej metodologii handlu jest warte wysiłku. Może być kuszące, aby uwierzyć w oszustwa handlowe „tak łatwe, jak drukowanie pieniędzy, które są powszechne w Internecie. Ale to fakty, a nie emocje czy nadzieja, powinny być inspiracją dla opracowania planu handlowego.

  Handlowcy, którzy nie spieszą się z nauką, zazwyczaj mają łatwiejszy czas na przeglądanie wszystkich informacji dostępnych w Internecie. Rozważ to: gdybyś miał rozpocząć nową karierę, najprawdopodobniej musiałbyś studiować w college’u lub na uniwersytecie przez co najmniej rok lub dwa, zanim zostałbyś zakwalifikowany do ubiegania się o stanowisko w nowej dziedzinie. Nauka handlu wymaga co najmniej takiej samej ilości czasu oraz badań i studiów opartych na faktach.

  Zasada 8: Zawsze używaj Stop Loss

  Stop loss to z góry określona kwota ryzyka, którą trader jest skłonny zaakceptować przy każdej transakcji. Stop loss może być kwotą lub wartością procentową w dolarach, ale tak czy inaczej ogranicza ekspozycję tradera podczas transakcji. Korzystanie ze stop loss może wyeliminować stres związany z handlem, ponieważ wiemy, że stracimy tylko kwotę X na danej transakcji.

  Brak stop loss jest złą praktyką, nawet jeśli prowadzi do wygranej transakcji. Wyjście ze stop lossem, a tym samym posiadanie straty, jest nadal dobrym handlem, jeśli mieści się w zasadach planu handlowego.

  Ideałem jest wyjście ze wszystkich transakcji z zyskiem, ale nie jest to realistyczne. Korzystanie z ochronnego stop loss pomaga zapewnić ograniczenie strat i ryzyka.

  Zasada 9: Dowiedz się, kiedy przestać handlować

  Istnieją dwa powody, dla których warto przestać handlować: nieefektywny plan handlowy i nieefektywny trader.

  Nieefektywny plan handlowy wykazuje znacznie większe straty, niż przewidywano w testach historycznych. Zdarza się. Rynki mogły się zmienić lub zmienność mogła się zmniejszyć. Z jakiegoś powodu plan handlowy po prostu nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

  Pozostań bez emocji i rzeczowy. Nadszedł czas, aby ponownie ocenić plan handlowy i wprowadzić kilka zmian lub zacząć od nowa z nowym planem handlowym.

  Nieudany plan handlowy to problem, który należy rozwiązać. Niekoniecznie jest to koniec handlu.

  Nieefektywny trader to taki, który tworzy plan handlowy, ale nie jest w stanie go przestrzegać. Stres zewnętrzny, złe nawyki i brak aktywności fizycznej mogą przyczyniać się do tego problemu. Przedsiębiorca, który nie jest w szczytowej formie do handlu, powinien rozważyć zrobienie sobie przerwy. Po uporaniu się z wszelkimi trudnościami i wyzwaniami, przedsiębiorca może wrócić do biznesu.

  Zasada 10: Inwestuj z perspektywą

  Skoncentruj się na dużym obrazie podczas handlu. Przegrana transakcja nie powinna nas dziwić; To część handlu. Zwycięska transakcja to tylko jeden krok na drodze do dochodowego biznesu. To skumulowane zyski mają znaczenie.

  Gdy trader zaakceptuje wygrane i straty jako część biznesu, emocje będą miały mniejszy wpływ na wyniki handlowe. Nie oznacza to, że nie możemy się ekscytować szczególnie owocnym handlem, ale musimy pamiętać, że przegrana transakcja nigdy nie jest daleko.

  Ustalanie realistycznych celów jest istotną częścią utrzymywania handlu z odpowiedniej perspektywy. Twoja firma powinna uzyskać rozsądny zwrot w rozsądnym czasie. Jeśli spodziewasz się, że do wtorku zostaniesz multimilionerem, narażasz się na porażkę.

  Wniosek

  Zrozumienie znaczenia każdej z tych reguł handlowych i tego, jak one ze sobą współpracują, może pomóc traderowi w ustanowieniu rentownej firmy handlowej. Handel to ciężka praca, a handlowcy, którzy mają dyscyplinę i cierpliwość do przestrzegania tych zasad, mogą zwiększyć swoje szanse odniesienia sukcesu na bardzo konkurencyjnej arenie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy