Zielony jęczmień – źródło witalności

Preparaty na bazie młodego zielonego jęczmienia cieszą się w Polsce coraz większym rozgłosem. Młode pędy poprawiają witalność, odkwaszają organizm i wspierają odchudzanie. To tylko zdrowa moda, czy początek rzeczywistej jęczmiennej rewolucji?

Witaminowe oblężenie

Sproszkowany młody jęczmień to prawdziwy Mercedes wśród suplementów. Poza tym, że gwarantuje nam równowartość składników kilku tradycyjnych zielonych warzyw (np. szpinaku albo brokułów), to jeszcze ogranicza apetyt i pomaga pozbyć się z organizmu zalegających toksyn. Jest źródłem dużej liczby witamin i składników mineralnych. Według naukowców posiada dużo więcej beta-karotenu niż marchew. W jego składzie można znaleźć również kwas foliowy, potas, krzem, wapń, żelazo oraz witaminy: E, C oraz z grupy B.

Jak powstaje?

Młody jęczmień zbierany jest zazwyczaj po około 7-10 dniach. W tym czasie da radę zmagazynować maksymalną ilość witamin i mikroelementów. Następnie jest suszony w niskiej temperaturze po to, żeby nie stracił swoich właściwości. Ekstrakt dodawany jest do suplementów albo wystarczy go rozcieńczyć z wodą i wypić.

Jęczmień dla Ciebie

Młody zielony jęczmień wspomaga odkwaszanie organizmu dwutorowo, wyrównując równowagę kwasowo-zasadową i stabilizując pH żołądka. Większość osób stosujących suplement z tym składnikiem, przestaje odczuwać dyskomfort w formie codziennego bólu głowy, osłabienia i złego samopoczucia. Wszystkie te dolegliwości dodatkowo utrudniają nasze zmagania do stracenia zbędnych kilogramów. To nie wszystko, zielony jęczmień idealnie sprawdza się też u wegetarian, a nawet w zabiegach pielęgnacyjnych, bo świetnie odżywia skórę, włosy i paznokcie.Najlepszy do tego jest Prodetox Activ+ z wysoko wchłanialną dawką zielonego jęczmienia. Suplement idealnie dba o równowagę kwasowo-zasadową organizmu i dodaje energii.

Dodaj komentarz