Skuteczne sposoby na piękną cerę

Piękna cera to zaleta, o którym marzy każda dziewczyna.

Niestety, niewiele z nich cieszy się naturalnie nieskazitelną skórą twarzy. Jest jednak dużo sprawdzonych metod na poprawę stanu skóry, od właściwej pielęgnacji kosmetykami, po używanie suplementów, takich jak kolagen rybi w proszku.

Dokładność opłaca się

Pielęgnacja skóry ma znaczenie wówczas, gdy jest stosowana systematycznie. Dla osiągnięcia upragnionych efektów, nie wystarczy zrobić sobie peelingu i maseczki raz na jakiś czas. Najważniejsze jest każdego dnia oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy. Zabiegi te przeprowadzać należy co najmniej dwukrotnie w ciągu dnia: rano i wieczorem. Niepoprawne jest wychodzenie z założenia, że rankiem skóra jest czysta. W ciągu nocy wyprodukowała ona bowiem łój, jak również pociła się. Wieczorem ważne jest natomiast staranne zmycie z twarzy makijażu, ale także wszelkich zanieczyszczeń, jakie przywarły na niej w ciągu dnia. Po umyciu potrzebne jest użycie toniku, który przygotuje skórę na przyjęcie kremu. Warto dobierać kremy nie tylko spełniające funkcję nawilżającą, ale też bogate w składniki cenne dla skóry, takie jak kolagen, czy witaminy.

Odpowiednia dieta

Nie jest zagadką, że wielki wpływ na to, jak wyglądamy, wywiera to, co jemy. Dieta oparta na produktach zawierających dużo tłuszczu i cukru, nie tylko przyczynić się może do otyłości, ale też wpłynąć na niekorzystny wygląd skóry. Do zmiany na lepsze nawyków żywieniowych mobilizować powinno nas głównie nasze zdrowie. Świadomość, że właściwy sposób odżywiania wpłynie również na poprawę wyglądu – nie tylko sylwetki, ale też skóry – może być jednak wspaniałym motywatorem dodatkowym. A zatem: słodycze zmieniamy na owoce, ciężkostrawne, smażone dania na częstsze, ale lżejsze przekąski, najlepiej z dużą zawartością warzyw. Do tego nie zaszkodzi suplementacja: kolagen rybi w proszku, multiwitamina, czy preparaty zawierające magnez, to specyfiki, nad których przyjmowaniem trzeba się zastanowić, nie tylko dla poprawy samopoczucia, ale i dla pięknej skóry.

Magiczna moc kolagenu

Kolagen jest składnikiem pojawiającym się coraz częściej w kosmetykach. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że naturalnie znajdujący się w organizmie kolagen, w aż 75 procentach tworzy naszą skórę. Z pewnością kosmetyki polegające na jego działaniu są dobrą decyzją. Jeszcze lepszym jest dostarczanie swojej skórze kolagenu od środka, co ułatwia preparat, jakim jest kolagen w proszku. Kuracja kolagenem wspomaga uzupełniać jego deficyty, pojawiające się w ciele z czasem. Nieodpowiednia synteza kolagenu, która niestety dotyka w pewnym momencie każdego z nas, wpływa na pojawianie się zmarszczek, utratę elastyczności skóry i ogólnie na jej starzenie. Używanie suplementu, takiego jak kolagen rybi w proszku, pozwala znacznie opóźnić wystąpienie tych zmian. Kolagen rybi, którego stosuje się do wyrobu wspomnianego specyfiku, jest naturalnym kolagenem odzwierzęcym o strukturze i działaniu podobnym do kolagenu ludzkiego, może więc z powodzeniem uzupełniać jego niedobory.

Sport ma wpływ nie tylko na piękną sylwetkę

Systematyczne uprawianie aktywności fizycznej pomaga zadbać o smukłą i ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Lekarze zaznaczają też wartość systematycznego ruchu dla pozostania zdrowym. Ale sport, czy ogólnie pojmowany wysiłek fizyczny ma też niebagatelne przełożenie na wygląd i stan skóry na całym ciele. Pożytki pochodzące z aktywności fizycznej nie dotyczą tylko profesjonalnych sportowców. Wystarczy umieścić do swego trybu życia kilkudziesięciominutowe ćwiczenia co kilka dni, aby dostrzec pozytywne rezultaty.

Na nasz wygląd, jak i samopoczucie, wpływa wiele czynników. Na pewno, chcąc zadbać o siebie, najlepiej uczynimy, pamiętając o nich wszystkich. A zatem nie tylko o wyborze właściwych dla naszej cery kosmetyków i ich systematycznym używaniu, zatroszczeniu się o skórę od wewnątrz, na przykład stosując kolagen rybi, ale także o właściwej diecie i zagwarantowaniu sobie dużej dawki ruchu.

Dodaj komentarz