Skóra wokół oczu – jak o nią dbać?

Skóra wokół oczu ma jedynie pół milimetra grubości. Godziny spędzone przed komputerem, brak snu i nieodpowiednia dieta wysoce pogarszają jej stan.

To właśnie w pobliżu oczu tworzą się pierwsze zmarszczki, widoczne jest nasze zmęczenie czy słaby stan zdrowia. Także wraz z wiekiem, pod oczami pojawia się opuchlizna lub zasinienia, a skóra górnych powiek opada. Dolegliwości te jednak można znacznie odwlec, a nawet całkiem się ich pozbyć, prostych zasad.

Głębokie oczyszczanie

Po pierwsze, skórę wokół oczu trzeba regularnie i głęboko oczyszczać. Zostawienie makijażu na noc łączy się z ryzykiem zapalenia spojówek, a głównie nasila starzenie się skóry. Należy przy tym pamiętać, że do demakijażu powinno stosować się wyłącznie kosmetyki dla wrażliwej skóry, czyli mleczka, toniki lub dwufazowe płyny z olejkami. Preparaty te nie rozciągają skóry i zapewniają jej odświeżenie oraz upragniony relaks.

Dokładna pielęgnacja

Podstawową metodą pielęgnacji skóry w okolicach oczu jest stosowanie kremów na dzień i na noc. Przede wszystkim powinny mieć one lekką konsystencję oraz działanie nawilżające, aby zapobiegać wysuszaniu się skóry. Duże znaczenie ma również sposób aplikacji. Kremów nie można rozcierać, lecz należy je leciutko wklepywać opuszkami palców. Najlepiej zaczynać od zewnętrznej dolnej powieki i kierować ruchy ku środkowi. Przy tej metodzie pielęgnacji także dobrze zadziałają żele, gdyż szybko wchłaniają się w skórę, a także spłycają i niwelują zmarszczki.

Na skórę w okolicach oczu musimy działać również od wewnątrz. Zaopatrzona w cenne składniki skóra będzie napięta, dobrze odżywiona, przez co – zdecydowanie mniej skłonna do zmarszczek. Dobroczynne działanie zagwarantuje nam Collagen, którego główny składnik – kolagen rybi – znacznie odwleka proces starzenia się skóry i widocznie polepsza jej kondycję.

Odprężenie dla ciała i ducha

O tak wrażliwą skórę można zadbać także bardziej agresywnymi metodami. Na podkrążone oczy czy spuchnięte powieki należy stosować zimne okłady oraz delikatne masaże. Z kolei z oferty gabinetów urody można skorzystać z zabiegów z użyciem odżywczych masek, kwasów owocowych czy laserów, które polepszają stan i wygląd skóry oraz opóźniają procesy starzenia się cery.

Korzystając z domowych peelingów, trzeba w szczególności zwracać uwagę na skórę wokół oczu i pomijać je przy tego typu czynnościach. Opłaca się też mieć na uwadze, że stan skóry w znacznym stopniu zależy od naszego trybu życia. Aby zatem dobrze zadbać o skórę, należy dbać o siebie i swoje zdrowie. Przede wszystkim, zaleca się zagwarantować oczom właściwą ilość snu i czas na odpoczynek. Tak samo ważne jest unikanie zostawania w zadymionych pomieszczeniach oraz stosowanie właściwej diety. Ponadto, ograniczenie soli w posiłkach i picie dużej ilości wody mineralnej zapewni oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń, co przełoży się na polepszenie stanu i wyglądu skóry.

Dodaj komentarz