Kolagen – po co stosować?

Idealna cera, twarz bez zmarszczek, jędrna oraz gładka skóra to pragnienie wielu kobiet.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa utrzymania zdrowego wyglądu. Sprawdź, dlaczego kolagen nazywa się białkiem młodości i w jaki sposób możesz uzupełnić jego deficyt.

Co to jest kolagen?

Kolagen to podstawowy składnik naszej skóry. Jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów itd. Wyróżnia je rozciągliwość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Do zadań kolagenu należy zachowanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. W skutek braku kolagenu występują się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją sprężystość, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.

Niedobór kolagenu – objawy i skutki

Kolagen wytwarzany jest w naturalny sposób przez organizm ludzki, i podlega regularnej wymianie. Jednak wraz z upływem czasu, organizm stopniowo traci zdolność jego odtwarzania. Liczne choroby, a także wzmożony wysiłek fizyczny, stają się podstawową przyczyną zmniejszenia się ilości kolagenu, a także zaburzeń w jego odtwarzaniu. Zaburzenia te powodują problemy z poruszaniem się, sztywność stawów, bóle kręgosłupa, a także przyczyniają się do powstawania zmarszczek, cellulitu, oraz wypadania włosów. Przy obniżonej ilości kolagenu skóra robi się zwiotczała, pomarszczona, pojawiają się zaburzenia pigmentacyjne. Obniża się także zdolność do wiązania oraz zatrzymywania wody. Skóra jest sucha, szorstka i bardzo wrażliwa.

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen rzadko pojawia się w pożywieniu. Ponadto jest trudno przyswajalny. Dlatego warto zażywać specjalne suplementy diety. Systematyczne przyjmowanie kolagenu zapewnia widoczne efekty. Kolagen rybi jest uważany za najbardziej skuteczny. Produkt ten jest pozyskiwany ze skóry ryb, dzięki czemu jest substancją bardzo zbliżoną do kolagenu znajdującego się w ludzkim organizmie. Dlatego lepiej przenika do komórek ludzkiego organizmu niż standardowy kolagen. Kolagen można stosować zarówno wewnętrznie, jak oraz zewnętrznie. Najlepiej przyswaja się kolagen w proszku, który możemy rozpuść w wodzie, soku, dodać do jogurtu bądź ulubionego koktajlu. Jeżeli taki sposób Ci nie odpowiada, możesz zdecydować się na kolagen w tabletkach. Wewnętrzną suplementację kolagenem, warto wzbogacać o kremy.

Zalety stosowania kolagenu

– Wzmacnia kondycję włosów oraz paznokci. Regularne stosowanie kolagenu sprawi, że twoje włosy staną się błyszczące, przestaną się kruszyć oraz zażegnasz problem wypadających włosów. Paznokcie będą twardsze i przestaną się łamać.
– Poprawia jędrność skóry i zapobiega powstawaniu rozstępów. Świetnie wzmacnia sprężystość skóry, więc idealnie sprawdzi się dla osób, które odchudzają się,
– Pomaga walczyć z cellulitem – kolagen wzmacnia popękane włókna, przez które przenika tłuszcz i wydostaje się do góry, występując w formie pomarańczowej skórki.
– Świetnie działa na cerę. Idealny dla kobiet w każdym wieku. Idealnie poprawi stan skóry problematycznej, ale tak samo dobrze zadziała na zmarszczki.

Dodaj komentarz