Piękna skóra – metody pielęgnacji

Zdrowa, promienna, piękna skóra bez przebarwień i niedoskonałości to baza dobrego wyglądu.

Przywykłyśmy jednak do tego, że skóra twarzy płata nam figle. Nasze kosmetyczki są więc pełne podkładów i korektorów, mających za zadanie zatuszowanie widocznych defektów cery. Nie musi jednak tak być. Potrzeba tylko wprowadzić do swoich urodowych zwyczajów kilka nawyków, oraz używać określone kosmetyki, takie jak na przykład krem z kolagenem, aby znacząco polepszyć wygląd skóry i nie czuć już potrzeby krycia jej pod makijażem.

Codzienna pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest jej codzienne dokładne oczyszczanie i nawilżanie. Czynności te robić potrzeba przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, a więc rano i wieczorem. Do mycia twarzy wykorzystywać należy wyznaczonych do tego produktów, takich jak żele lub pianki. Chwilę przed umyciem twarzy żelem, doradza się dokładnie pozbycie się z niej makijażu, za pomocą mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego. Niedbałe zmycie makijażu, może sprawić zatykanie porów, podrażnienia, zaczerwienienia, wypryski, a nawet reakcję alergiczną. Kolejnym ważnym krokiem jest zadbanie o nawilżenie skóry. Zapewni to nałożenie kremu. Właściwie wybrany krem nawilżający, nie tylko zabezpieczy skórę przed utratą wilgoci, ale też dostarczy jej cennych składników, wzmacniając ją i poprawiając jej wygląd. Świetnie spełni się w tej roli krem kolagenowy.

Istotne jest nie tylko to, co nakładamy na twarz, ale też jak to wykonujemy

Czy wiedziałaś o tym, że rożnego pokroju kosmetyki, zamiast rozprowadzać w skórę twarzy mocnymi ruchami, o wiele korzystniej jest w nią wklepywać? Czy to będzie krem z kolagenem, czy serum, a nawet podkład, wklepywanie kosmetyku w wrażliwą skórę twarzy jest lepszym rozwiązaniem. Wraz z wklepywaniem, substancje aktywne znajdujące się w kremie czy serum mają lepszy dostęp do głębszych warstw skóry. Poklepywanie opuszkami palców skóry twarzy sprzyja jej lepszemu ukrwieniu oraz polepszeniu mikrokrążenia, co wpływa na jej dobry wygląd. Wsmarowywanie natomiast sprawiać może rozciąganie skóry i przyspieszać powstawanie zmarszczek. Tego zaś nie chce chyba żadna z kobiet… Czym innym niż smarowanie jest jednak właściwy, delikatny masaż twarzy opuszkami palców. Masowanie skóry twarzy w odpowiedni sposób wpływa bowiem, tak samo jak bogaty w kolagen krem, odmładzająco i przeciwzmarszczkowo, a ponadto relaksująco. Warto więc przemyśleć kwestię nauczenia się robienia na sobie takiego masażu.

Zabezpieczenie przed słońcem

Wbrew pozorom, skóra jest wrażliwa na słońce. Lekka, złota opalenizna prezentuje się wprawdzie kusząco, w rzeczywistości natomiast jest efektem naturalnych mechanizmów obronnych skóry przed promieniami słonecznymi. Zawarte w nich promieniowanie UV szkodzi strukturze skóry, sprawia, że prezentuje się ona gorzej i szybciej się starzeje, może też prowadzić do niebezpiecznych chorób, w tym nowotworowych. W celu zadbania o ochronę skóry, opalanie korzystniej jest zastąpić stosowaniem samoopalaczy, a na co dzień chronić skórę odpowiednimi filtrami. Dobrze przy tym pamiętać, że skóra twarzy jest wystawiona na wpływ promieni słonecznych nie tylko latem, ale przez cały rok.

Wyjątkowa pielęgnacja skóry pod oczami

Krem z kolagenem to kosmetyk właściwy nie tylko do troszczenia się o stan skóry twarzy. Warto używać także krem z kolagenem pod oczy. Skóra pod oczami wymaga specjalnej troski i pielęgnacji. Płytkie unaczynienie tych okolic, u wielu osób wywołuje niepożądane zasinienie. Na skórze wokół oczu występuje też hiper-pigmentacja, czyli nadmierna produkcja barwnika skóry. Zjawisko to również ma wpływ na ciemniejsze zabarwienie skóry wokół oczu. Jest to też rewir podatny na powtarzanie zmarszczek mimicznych.

Na cienie i sińce pod oczami pomóc mogą kompresy wytwarzane z naparu świetlika, kopru włoskiego lub lipy. Zioła te działają zwężająco na naczynia krwionośne. Opuchliznę zmniejszą chłodne okłady. Można do nich użyć metalowych łyżeczek trzymanych przez kilka minut w zamrażarce lub kostek lodu owiniętych w ręcznik papierowy albo ściereczkę. Łagodząco działają też okłady z wacików zamoczonych w schłodzonym naparem z rumianku lub zielonej herbaty. Nic nie zastąpi jednak codziennej, starannej pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami. Właściwy krem nawilżający, ze składnikami rozświetlającymi, używany rano i wieczorem, pomoże uchronić skórę w okolicach oczu przed wystąpieniem na niej brzydkich sińców i opuchnięć. Krem z kolagenem pomoże natomiast przystopować pojawianie się zmarszczek mimicznych.

Usuwanie tego, co szkodzi

Choćby najlepszy krem z kolagenem do twarzy nie uratuje skóry, która codziennie dręczona jest niezdrowymi nawykami. Palenie papierosów, częste picie alkoholu, śmieciowa dieta… Skóra nie toleruje używek i natychmiast „odwdzięcza się” za ich nadmiar zmarszczkami, sińcami, przesuszeniem i brakiem blasku. O skórę powinno się dbać kompleksowo, wybiórcza pielęgnacja traci sens. Dlatego dla dobrej kondycji skóry, warto odżywiać się zdrowo, wybierać owoce i warzywa, jako alternatywie tłustych i słodkich przekąsek oraz definitywnie odrzucić palenie papierosów, a spożywanie alkoholu chociaż ograniczyć. Wiadomy jest także korzystny wpływ wody na wygląd skóry – należy jej wypijać przynajmniej 2 litry dziennie.

Ruch wpływa nie tylko na zdrowie

Idealnym dopełnieniem odpowiedniej diety i codziennej pielęgnacji skóry przy pomocy kosmetyków, takich jak krem z kolagenem, jest zapewnienie sobie dawki ruchu od czasu do czasu. Systematyczne ćwiczenia fizyczne nie tylko wpłyną na poprawę zdrowia oraz wyrzeźbienie sylwetki, ale z pewnością spowodują też korzystne zmiany w wyglądzie skóry. Pod wpływem aktywności fizycznej, skóra nabiera sprężystości. Wzmożony ruch zwiększa przepływ krwi w organizmie, powodując, że tlen dochodzi do wszystkich komórek z większą siłą. Również i skóra jest więc lepiej dotleniona, dzięki czemu tworzy się na niej mniejsza ilość zaskórników i zmarszczek. Wraz z potem, wydzielanym intensywnie podczas aktywności fizycznych, nasz organizm wyzbywa się toksyn oraz niepożądanych wolnych rodników. Początkującym doradza się ćwiczyć kilka razy w tygodniu, w dni nie występujące po sobie, przez kilkadziesiąt minut. Jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń, rządzi różnorodność: może to być bieganie, gimnastyka w domu, ćwiczenia na siłowni, pływanie… Wszystko jest zależne od preferencji, bo istotne jest, żeby ruch sprawiał radość.

Dodaj komentarz