Jak zwalczać cellulit?

Problem cellulitu dotyka prawie 90% kobiet. Mało z nich, nawet tych chudych, wygrywa tę nierówną walkę. Dlaczego tak się dzieje i co robią źle?

Co to jest i skąd się bierze?

Cellulit to niełatwy przeciwnik. Jeśli masz zamiar z nim wygrać, po pierwsze powinnaś dokładnie poznać swojego wroga – bez takiej informacji nie pokonasz go. Rozpocznijmy od tego, że cellulit tworzy się wtedy, gdy zostaje zaburzony metabolizm energetyczny, co może być efektem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie często utożsamiany jest nasz „bohater”.

Możemy wyodrębnić dwa rodzaje cellulitu:

– cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Wywołują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej widoczny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być efektem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz kłopotów z krążeniem.
– cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieładnie wyglądające grudki to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, występująca w nadmiarze. Najczęściej tworzy się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Powstaje na skutek niezrównoważonej diety i braku aktywności fizycznej.

Dlaczego tak trudno się go pozbyć?

Największym błędem, jaki wykonuje większość kobiet w walce z pomarańczową skórką jest nieprawidłowy wybór środków. Koncentrują się one głównie na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki złotych na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Szkoda, że dużo z nich szybko przekonuje się, że stan ich skóry wcale nie poprawia się.

Co więc robią źle?

Po pierwsze, cellulit można zwalczyć tylko działając od wewnątrz, czyli tam, gdzie tkwi jego podłoże. Przecież powstaje on na skutek procesów występujących w organizmie, a nie pod działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie żadna kuracja robiona na powierzchni skóry nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów. Tylko odpowiednia dieta wraz z prawidłowo dobraną suplementacją jest w stanie zniwelować nierówności.

Jak usunąć cellulit?

Jednym z najczęściej polecanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających uporać się z pomarańczową skórką jest Get Slim Cellulite. Suplement ten rzeczywiście zawiera wszystko, co potrzebne, aby polepszyć wygląd skóry. Znajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C. Naturalnie aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zachwalane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale trzeba pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od wewnątrz, ściągasz na siebie porażkę w tej walce.

Dodaj komentarz