5 sposobów na skuteczne zmniejszenie apetytu

Często chodzisz głodna i ciągle podjadasz między posiłkami? Nie umiesz poskromić apetytu, a waga wciąż zwiększa się? Wypróbowałaś już wszelkie sposoby i uważasz, że nie ma dla Ciebie ratunku? Sprawdź, jak zmniejszyć apetyt i jak pomoże ci w tym moringa.

Moringa, czyli fantastyczne drzewo

Moringa olejodajna to rodzaj drzewa tropikalnego, które inaczej nazywane jest drzewem długowieczności. Skąd ta nazwa? Jest to skarbnica składników odżywczych, przeciwutleniaczy oraz aminokwasów potrzebnych do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Moringa zawiera dziesięć razy więcej witaminy A niż marchew i aż dwadzieścia razy więcej żelaza niż szpinak.

Dobra dla ciała i ducha

Ze względu na swój bogaty skład, moringa jest wykorzystywana jako wspomagacz zdrowia i dobrego samopoczucia. Spośród długiej listy jej pozytywnych właściwości, trzeba wymienić korzystny wpływ na zdrowie psychiczne, pracę serca, obniżanie cholesterolu czy poziom cukru we krwi. Działa również bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie. Polubią ją także osoby odchudzające się. Moringa wspomaga pracę wątroby oraz jelit, działa na zmniejszenie apetytu oraz pomaga wydalać toksyny z organizmu. Czy może być lepiej? Z tych powodów Moringa staje się coraz bardziej popularna. Poza wieloma zaletami zdrowotnymi została zapisana również na liście superfoods. Moringę można znaleźć w suplemencie diety Fit Body Control, który ułatwi Ci poskromienie apetytu.

Jak jeszcze możesz zmniejszyć apetyt?

Pij wodę

Możesz dodać do tego zieloną herbatę, która ma także właściwości odchudzające. Szklanka wody pół godziny przed posiłkiem spowoduje, że szybciej poczujesz uczucie sytości, natomiast picie wody między posiłkami, pozwoli okłamać organizm i stłumić uczucie głodu.

Jedz powoli

Wielokrotnie jemy w pośpiechu, a to ogromny błąd. Powinnaś smakować chwilę i przeżuwać dokładnie każdy kęs. Takim sposobem dłużej będziesz spożywać posiłek, i szybciej poczujesz się nasycona. Warto także, wymyślać posiłki na cały dzień. Pozwoli Ci to uniknąć wpadek żywieniowych.

Wyposaż się w niebieski talerz

Śmieszy Cię to? Udowodniono, że jedzenie na niebieskich talerzach, sprawia, że w krótkim czasie stajemy się syci. Ponadto ten kolor efektywnie tłumi apetyt. Może warto spróbować?

Błonnik to twój sprzymierzeniec

Jest niezbędny dla zachowania uczucia sytości. Wypełnia żołądek oraz zmniejsza apetyt. Znajdziesz go w owocach, warzywach i produktach zbożowych. Ponadto błonnik odgrywa ważną rolę, w pracy układu pokarmowego . Zalecana dzienna norma na błonnik wynosi od 25 do 40g na dobę.

Stosuj przyprawy

Banalne? Nie do końca. Należy używać dużej ilości przypraw i ziół. Im bardziej intensywny smak potrawy, tym większe prawdopodobieństwo, że zjesz mniej a uczucie sytości pozostanie na dłużej. Zdecyduj się na kminek, cynamon, kurkumę, pieprz cayenne, kardamon i imbir. Przyprawy pomogą zredukować twój nadmierny apetyt, a także wesprą metabolizm.

Dodaj komentarz